Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

A więc

kupiłem 2 sztuki takich kabelków z mosfetem

http://www.taiwangun.com/okablowanie-mosfet-do-chwytow-przednich-serii-m4-mp5-acm?from=listing&campaign-id=14

 

zamontowałem w replice i ku mojemu zdumieniu po podłączeniu baterii obwód się sam zamyka i replika sama strzela. Myślałem, że może zwarł się styk spustu ale nie, po wyciągnięciu kabli z gb i złożeniu go na sucho z silnikiem i z wyjętą kostką spustu (przy zwykłym okablowaniu obwód by się niezamknął) dalej dzieje się to samo. Myślałem, że coś źle podłączyłem albo w fabryce pomylili kolorki kabli ale nie kilkakrotnie sprawdzałem ze schematami i nic z tego. Dotarłem do artykułów, które mówią, że może być uszkodzony mosfet ale czy jest to możliwe żeby działo się tak także przy 2 sztuce tego okablowania? O co chodzi? Czy ktoś ma może pomysł co z tym zrobić? Bo ja już nie mam pomysłów.

 

Z góry mówię, że na kablach nie ma zwarcia bo są nowe prosto z folii a dla pewności testuje je poza gb więc nie ma możliwości żebym gdzieś przetarł kabel itp.

 

schemat do jakiego się stosowałem:

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Niekoniecznie. Ja dziś walczyłem z mosfetem Gunfeta µFET. Też zaraz po podłączeniu lipo strzelał. Ich instrukcją to sobie moża podetrzeć tyłek bo jest napisana beznadziejnie i schemat jest bardzo nieczytelny. Jak się okazało ma znaczenie jak się wlutowuje w minusa, bynajmniej nie jest to bez znaczenia

 

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, Huba_lbn napisał:

No repliki chodzą na prąd stały więc + i - mają znaczenie.

Wiesz Gunfet zapomniał o tym w instrukcji, więc jest 50:50 do poprawnego podpięcia, a jak niektórzy widać wymieniali na inne. 

Dodam że ja pisze o minusowym kablu jeden koniec wychodzący z baterii przylutowany do ufeta z drugiej strony wychodzi dalej na silnik. Wlutowanie mosfetu odwrotnie w ten kabel minusowy powoduje od razu ogień ciągły po podpięciu baterii.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...