Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

Mam taki problem, iż nie wiem którą replikę wybrać ...

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152190089-Replika-karabinka-RK-02.html

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152192289-Replika-subkarabinka-RK-12.html

 

Replikę głównie będe używał w lesie (tzw. otwartej przestrzeni) ... i jeszcze dlaczego np. na Taiwangun.com są inne parametry w porównaniu do Gunfire.pl. :

 

http://www.taiwangun.com/rk-02-full-metal-boyi

 

http://www.taiwangun.com/rk-12-boyi

 

Z góry dzięki,

Pozdrawiam KnacK :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites

.Jak masz kase szukaj erek z dopiskiem S,bo są niby całe stalowe.

 

Te modele, które podał Twój przedmówca są stalowe... Trzeba czytać a nie sugerować się różnej treści oznaczeniami. A dopisek "S" wcale nie oznacza, że cokolwiek związanego z repliką jest stalowe...

Link to post
Share on other sites

Czyli mam zrozumieć, że obsada lufy, podstawa szczerbinki, kolanko gazowe/ muszka, zawias/zatrzask kolby również są stalowe w modelach bez "S"?

Otóż tak nie jest i nie wprowadzaj ludzi w błąd. Jedyne co jest stalowe to korpus, i ewentualnie kolba, piny, i to w zasadzie chyba wszystko.

 

Szukaj esek, bo to jedyne sensowne chińskie kałachy. W sklepie na T widziałem chyba ak 105 w wersji "S".

Link to post
Share on other sites

Czyli mam zrozumieć, że obsada lufy, podstawa szczerbinki, kolanko gazowe/ muszka, zawias/zatrzask kolby również są stalowe w modelach bez "S"?

Otóż tak nie jest i nie wprowadzaj ludzi w błąd. Jedyne co jest stalowe to korpus, i ewentualnie kolba, piny, i to w zasadzie chyba wszystko.

 

Szukaj esek, bo to jedyne sensowne chińskie kałachy. W sklepie na T widziałem chyba ak 105 w wersji "S".

 

 

Czyli ten będzie idealny ? ?

 

http://www.taiwangun.com/rk-08s-boyi?from=listing&campaign-id=19

Edited by oliwerds0
Link to post
Share on other sites

Pojawił się na L85, i od tego czasu niechętnie sięgam po coś z kolbą. Z RK-12 nic się nie stało, sprzedałem go jako używaną replikę w bdb stanie. Nowy właściciel się nie odzywał po zakupie, więc podejrzewam że też nie dopatrzył się w replice żadnych uszkodzeń.

Link to post
Share on other sites

Te modele, które podał Twój przedmówca są stalowe... Trzeba czytać a nie sugerować się różnej treści oznaczeniami. A dopisek "S" wcale nie oznacza, że cokolwiek związanego z repliką jest stalowe...

 

Panie kolego,one są tylko po częśći stalowe,a nie całe.A ja chyba napisałem że wersje z dopiskiem S są stalowe całe,oprócz lufy,nieprawdaż?Trzeba czytać ;)

 

@oliwerds0 Śmiało możesz brać,tak łatwo się nie rozpadnie.

Link to post
Share on other sites

Panie kolego,one są tylko po częśći stalowe,a nie całe.A ja chyba napisałem że wersje z dopiskiem S są stalowe całe,oprócz lufy,nieprawdaż?Trzeba czytać :icon_wink:

 

@oliwerds0 Śmiało możesz brać,tak łatwo się nie rozpadnie.

 

Czyli mam brać tą RK-12 czy -02 a może -08S ???

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Sorry za odkopywanie tematu, ale chciałbym zwrócić uwagę na cytaty z opisu RK-12 z dwóch sklepów.

 

Sklep na T.

Korpus, pokrywa zamka, celownik przeziernikowy, osłabiacz podrzutu, osłona spustu, zatrzask pokrywy dekla, selektor, rura gazowa, zaczep pasa zostały zrobione ze stali.

 

Sklep na G.

Ze stali wykonano korpus, pokrywę komory zamkowej z zawiasem i szczerbinką, selektor trybu ognia oraz tłumik płomienia typu KFH.

 

Zakładam, że opisy są zgodne z prawdą i obecnie sprzedawane RK-12 mają właściwie tylko lufę(razem z muszką zapewne) ze ZnAlu. Wychodzi zatem na to, że w nowych replikach BOYI litera S przestaje mieć znaczenie.

Edited by pulsar
Link to post
Share on other sites

Masz rację, odkopałeś temat i nic nowego nie odkryłeś. Podstawa szczerbiny to nie to samo co szczerbina a już na pewno nie jest zawiasem pokrywy. Więc w dalszym ciągu w RK-12 czy też RK-01 z "S" czy też bez, mamy ze ZnAl'u podstawę muszki, podstawę szczerbiny, imitację suwadła. Zdziwiło mnie tylko, że Taiwangun napisał o stalowym selektorze, podejrzewam, że jest to błędna informacja i selektor nadal jest z gównolitu. Tyle ode mnie.

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

Masz rację, odkopałeś temat i nic nowego nie odkryłeś. Podstawa szczerbiny to nie to samo co szczerbina a już na pewno nie jest zawiasem pokrywy. Więc w dalszym ciągu w RK-12 czy też RK-01 z "S" czy też bez, mamy ze ZnAl'u podstawę muszki, podstawę szczerbiny, imitację suwadła. Zdziwiło mnie tylko, że Taiwangun napisał o stalowym selektorze, podejrzewam, że jest to błędna informacja i selektor nadal jest z gównolitu. Tyle ode mnie.

 

Ciekawe,bo w mojej erce jest stalowy selektor.RK-02.Jakiś lipny model chyba dostałem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...