Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ile może kosztować cały zestaw Radio + Headset i reszta


Recommended Posts

Cześć, w temacie radiokomunikacji jestem totalnie zielony jak groszek. Więc mało się orientuje a posty, które czytałem są dla mnie jak zaszyfrowane. A zanim się w to wpakuje chciał bym wiedzieć ile to wszystko może kosztować?

 

Chodzi mi o wszystko co potrzebne do działania, czyli:

1) Radio

2) Headset

3) I kable do podłączenia radio <=> headset.

 

Jeżeli chodzi o headset to chodzi mi o taki "Większy" niż głośniczek na płótnie i malutki plastikowy pałąk.

 

Coś na wzór:

3-triport-tactical-headset.jpg

 

Fajnie też gdyby radio miało większy zasięg niż 400m (tzn 400m na łące lub 250m + przeszkody typu drzewa).

Patrzyłem jakieś headsety na Gunfire i Specshopie, nic za bardzo mnie nie "ruszyło na sercu" (same Mil-Tece itp).

Edited by reaper666
Link to post
Share on other sites

Jak się postarasz to złożysz wszystko za jakieś 250zł (ok. 130 Bao z ChRL, 60 PTT chińskie, 60 Bowman chiński).

Natomiast jeśli myślisz o prawdziwych (nie chińskich atrapach) słuchawkach aktywnych z łącznością (jak na zdjęciu), to szykuj się na wydatki pokroju 1500zł+ doliczając jeszcze koszt ptt.

Link to post
Share on other sites

O matko... 1500+? To trzeba szykować obie nerki kurierem w stronę Azji...

 

Jakiego Baofenga (bo o to chyba chodzi?), Push to Talk byś polecił?

Są jakieś różne rodzaje connectorów PTT i słuchawek do radia? Czy mniej-więcej jest taki stały rodzaj jak np. w pc'tach itp minijacek ? I są też chyba jakieś Midlandy, ale one są bodajże tylko PMR?

 

No i z tego co chyba wiem uzywanie Baofenga jest niby w naszym panstwie prawa chyba nielegalne czy coś :icon_biggrin:

Edited by reaper666
Link to post
Share on other sites

O legalności (bądź nie) używania radyjek w naszej rzeczywistości prawnej poczytaj na forum. Powiedziano już chyba na ten temat wszystko.

 

W przypadku oryginalnego sprzętu do komunikacji, cena PTT potrafi nawet przeskoczyć kwotę potrzebną do zakupu słuchawek - w przypadku specjalistycznego sprzętu koszta takiego zestawu mogą oscylować w granicach kilku tysięcy ;)

 

Tak, PTT sprzedawane są z różnymi wtykami. W przypadku chińskich kopii zwykle są dopasowane do gniazd w popularnych PMRkach, natomiast łączność wojskowa ma swoje wtyki... a przeróbka do cywilnego sprzętu też kosztuje i niesie za sobą ryzyko, że nie będzie wszystko działało jak należy.

 

Najlepiej skontaktuj się ze sklepem i poproś o złożenie Ci takiego zestawu.

Link to post
Share on other sites

Może być tylko problem ze znalezieniem takiego sklepu, szukam od 2h i nic. Google zawiodło mnie pierwszy raz :icon_mad: Świat się kończy.

 

A jak jest z programowaniem radia? Jaki jest tego cel? Wiele się o tym mówi ale... nikt nie pisze po co :P

Edited by reaper666
Link to post
Share on other sites

Ogólnie wolał bym kupić oddzielnie, przynajmniej same radio.

 

Na alledrogo znalazłem http://allegro.pl/no...4499951583.html UV-5R za 140plnów. Cena chyba dobra? :icon_smile: Z tego co widzę bodajże wtyk Kenwood.

 

A PTT przypasiło by mi:

http://deltashop.pl/...p-motorola.html

To jest chyba ten rodzaj co się przypina na klate?

 

Napiszę dziś do Deltashopa, zobaczymy jak by to wyglądało.

Edited by reaper666
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...