Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pomoc w rozpoczęciu przygody (900-1000zł)


Recommended Posts

(...) jeśli zostanie mi trochę gotówki, może wymienić coś przy okazji?

na gunfire mam montaż za darmo przy zakupie repliki

 

To masz w każdym sklepie z polecanych. Tylko sklepy "omijane" nie oferują takiej usługi.

 

Warto wymienić gumkę. Z polecanych "czarna Guarder", "zielona G&G", "przezroczysta Guarder" (podobno delikatna, ale u mnie się sprawdza).

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam pytanie, zamówiłem na gunfire w pt. wieczorem kilka rzeczy. Moja paczka od poniedziałku ma status "gotowej, oczekującej na wysyłkę".

 

Na ich stronie wyczytałem, że takie zamówienia realizują w 1/2 dni + 1/2 dni na dostarczenie przez kuriera. Mam pewne obawy patrząc na to, że moja paczka została spakowana, ale nawet nie wysłana.

 

Pisać do nich z pytaniem o moje zamówienie, czy jeszcze czekać cierpliwie do końca tygodnia?

Link to post
Share on other sites
2. Średni czas realizacji zamówień wynosi 1-2 dni robocze. W wyjątkowych sytuacjach może on ulec zmianie. [...]

6.Przez termin otrzymania przesyłki należy rozumieć połączony czas realizacji zamówienia oraz szacowany czas dostawy towaru do klienta:

a) Poczta Polska Priorytet: czas dostawy ok. 5 dni

b) Firma kurierska : czas dostawy 1-2 dni robocze[...]

15.Przewidywany czas dostawy w Europie za pośrednictwem firmy kurierskiej przedstawia mapa poniżej.

mapka.jpg

Źródło.

Niestety, ale w GF ostatnio często występują te "wyjątkowe sytuacje" o których mowa w pkt. 2.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Byłeś ciekaw gdzie można wyczytać informacje o jednym czy dwóch dniach więc Ci podałem. I tak, wiem, że regulamin jest nadrzędny względem tego co podałem i wiem, że to on jest tu decydujący, ale nie dziwmy się nowym, że dziwią się, że muszą czekać skoro sklep sam piszę, że średnio realizacja zamówienia zajmuje dwa dni.

Link to post
Share on other sites

No nic, dzięki ;)

Wydawało mi się, że najwięcej czasu zajmuje spakowanie, sprawdzenie repliki, wymienienie gumki (o które poprosiłem), spakowanie reszty rzeczy, które zamówiłem itp.

Ale skoro tak jest w regulaminie, nic nie poradzę, pozostaje mi czekać aż Panowie spakują i wyślą moje zamówienie.

 

Jeszcze raz dzięki ;)

Link to post
Share on other sites

Bez przesady Gunfire nie jest złym sklepem, tylko coś ostatnio się pogorszył. Wysyłają w przeciągu kilku dni, chyba że prosi się o wymianę gumki czy przegląd przed wysłaniem, wtedy replika trafia na serwis i to jest chyba pięta Achillesowa Gunfire i to powoduje opóźnienia, ale z drugiej strony jak nie poprosisz o przegląd to możesz dostać z miejsca niesprawną replikę i też się będziesz musiał bujać z reklamacją dwa tygodnie jak nie więcej.

Link to post
Share on other sites

Paczka z gunfire została dzisiaj wysłana, powinna dojść w poniedziałek.

Został mi zakup magazynków, ładowarki, okulary i batki. Nie taki gunfire opóźniony, jak go malują. O ile z towarem będzie wszystko ok, będę zadowolony.

 

* orientuje się ktoś, czy będą pasować do giety JG 0638?

 

http://gunfire.pl/pr...Cap-do-G36.html

http://gunfire.pl/pr...k-typu-G36.html

 

http://www.taiwangun...&campaign-id=19

http://www.taiwangun...&campaign-id=19

 

* To są te same magi?

 

* dodatkowo jaka bateria tam wejdzie? Chodzi o wielkość, byłbym wdzięczny za konkretny, dobry model.

* ładowarkę prawdopodobnie kupię na miejscu, po zakupie powyższych

* prawdopodobnie zakupię też bolle cobre, a za resztę jakieś rękawiczki, szalokominiarkę, szybkoładowarkę.

 

Dzięki.

Edited by Deathu
Link to post
Share on other sites

Magazynki powinny pasować, wygląda na to że to te same magi.

Mi zmieściła się bateria o wymiarach 103x30x15mm

Mam bolle cobra, ale okulary nie gogle, kiedyś używałem teraz służą mi bardziej jako zapas, dobre okulary, choć szybko mi się w torbie porysowały, ale w sumie o nie nie dbałem, tylko je wrzucałem z resztą gratów.

Maska dobra na CQB, w lesie nie używam.

Szalo-kominiarka dobra na zimę.

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites

Powała

 

podałem linki do midów i low capów na taiwangun i gunfire, tyle że na tych stronach opisy różnią się:

mid na gunfire - 93 kulki

mid na taiwangun - 100 kulek

low na gunfire - 50

low na taiwangun - 48

 

Stąd moje pytanie :icon_wink:

Edited by Deathu
Link to post
Share on other sites

Nie mogłem edytować poprzedniego posta.

 

Problem rozwiązany.

Kolejne pytania:

 

- jak zwolnić sprężynę, tak aby ta się nie "ubijała"?

- jak nazywała się aplikacja, w której można sprawdzić ile ładować baterię? Słyszałem o takowej, ale nie mogę znaleźć

Link to post
Share on other sites
(...)

Chciałbym się nauczyć odpowiednio obchodzić z bateriami zanim zaopatrzę się w Lipola

Zupełnie inaczej ładuje się NiMh a inaczej LiPo. Do tych drugich musisz mieć odpowiednią ładowarkę, nie nadaje się do nich ten schmelzt nazywany ładowarką, dodawany standardowo do replik.

Niedawno sam "przesiadłem" się na LiPo i dużo czasu minęło i nauk udzielanych mi przez Kolegów, zanim dotarło do nie, że to nie to samo. :teeth:

 

(...)

Wiszę wam po pysznym browarku :icon_wink:

Preferuję takie... :icon_wink:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc jeśli mamy dobrą (mikroprocesorową), a prostą ładowarkę to ładowanie LiPo zasadniczo niewiele różni się od ładowania NiMha - podpinamy i nawet czasu pilnować nie musimy bo mikroprocesor sam to zrobi. Najważniejsze to nie rozładować zbytnio batki - nie powinno się schodzić poniżej 3V na cele bo to może zabić batkę. Warto zakupić miernik napięcia do LiPo (są nawet wersje z alarmem), ale w czasie gdy korzystam z LiPo jeszcze ani razu nie zszedłem w ciągu jednej strzelanki w pobliże 3V na cele więc na jeśli jeździmy tylko na parogodzinne strzelanki (i nie mamy ciężkiego palca) to nie musimy się tym martwić.

Sporo mówi się o tym, że LiPo może powodować pożar. Jeśli i ładowarka i batka są sprawne, nieuszkodzone to zagrożenie jest minimalne. Jeśli jednak obawiamy się pożaru można kupić specjalną torbę ochronną na LiPo (albo ładować batkę w ceramicznej doniczce).

Lipolom zdarza się napuchnąć. Nie jest to pożądane i niektórzy zalecają wyrzucić taki pakiet, ale sporo ludzi używa takich batek i domy, repliki czy modele im jeszcze nie spłonęły. Osobiście niedawno "odpuchłem" pakiet kolegi - na jakiejś stronie wyczytałem, że można wsadzić spuchnięte LiPo na pare godzin do lodówki i opuchlizna powinna zejść. Pakiet co prawda nie wrócił do oryginalnych rozmiarów, ale jest lepiej niż było.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...