Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika na początek G36C boyi czy G36C/K od JG


Recommended Posts

Witam.

Wiem, że zaraz mnie skarcicie za odgrzebywanie starych śmieci, że takich tematów jest pełno, ale co przeczytam jakiś temat, to znajdę najróżniejsze teorie. Czytam już około dwa miesiące na temat replik G36, bo na taką się zdecydowałem jako moją pierworodną :icon_biggrin:. Mój wybór stanął na G36C od firmy Boyi http://gunfire.pl/pr...-G-001-EBB.html

http://www.taiwangun...&campaign-id=14

 

lub G36C(albo)K od firmy JG.

http://gunfire.pl/pr...375-JG0738.html

 

Wiele się naczytałem problemów z repliką boyi, że "Po 3k kulek siada i leci na serwis", ale też, że jest kopią Aresa, więc to plus. Jg jest starą, dobrą firmą, podobno kiedyś robiła lepsze repliki "więcej inwestowali w ryż dla chinczyków", lecz teraz nie jest źle. Duży z początku według mnie plus stanowił BlowBack w Gietce od boyi, lecz sporo się naczytałem, że ludzie go wyłączają, bo wkurza, jest niepotrzebny, zbędny. Dlatego zwróciłem się tu, do ludzi, którzy znają się na rzeczy i nie będą wypowiadać się na tematu, o których nie mają pojęcia, dlatego liczę na odpowiedzi, które zadecydują, którą replikę wybiorę.(Z góry proszę Was o nie podawanie przykładów jakiś M4 od specny itd., bo na takową nie mam pieniędzy w tym czasie, za rok w wakacje postaram się znaleźć jakąś pracę i wtedy zapatrzę się w wymarzoną emkę :icon_smile:) Liczę na waszą pomoc :icon_smile:

Link to post
Share on other sites

Brałbym Boyi, jest to nowsza, lepsza konstrukcja. Blow Back to kwestia gustu, mi się to podoba. Co do serwisu, to masz roczną gwarancję, więc nie widzę problemu. Pamiętaj też o tym, że obecnie GF ma problem z nadawaniem wysyłek na czas. Możesz długo czekać na replikę.

Link to post
Share on other sites

No tak, a co po tym roku gwarancji, nie chcę jej od razu wyrzucać, fajnie by był mieć taką replikę jak legendarna cm.028, ale kałachy mi się najzwyczajniej w świecie nie podobają :/, ale też czytałem, że dobrze trafiony G36 od boyi jest lepszy i wytrzymaloscią i osiągami od JG, ale ja nie chcę uczestniczyć w loterii, bo ja chcę wydać pieniądze na coś, co wytrzyma mi przynajmniej 3 lata, byłoby dobrze ;). Czekam z niecierpliwością na następne sugestie :/

Link to post
Share on other sites

No czyli jak dobrze rozumiem kierujecie mnie bardziej pod boyi, bo wiadome jest, ze wymieniłbym baterie, gumke i inne podtsawowe rzeczy, a precka itd. to później, a w sumie bardzo dużym plusem jest szybka wymiana sprężyny, bo co do JG, to jakbym zrobił te 420fps to byłaby tylko do lasu a tak w boyi wsadzę słabszą sprężynę i już mam te 355fps, brzmi pięknie, ale czy tak jest? Bardziej narazie skłaniam się co do Boyi, no i te dodatkowe szyny ris... może macie jeszcze jakieś pomysły żeby bardziej doradzić i nakierować takiego żółtodzioba jak ja? :)

Link to post
Share on other sites

Będąc kompletnie zielonym kupiłbym Boyi i ładowarkę mikroprocesorową. Jeżeli nie masz funduszy to poszukaj kogoś z kim mógłbyś się złożyć na wspólną lub może jakiś kolega ma i pozwoli używa za przysłowiowe piwo. Używam stockowej, chińskiej baterii już trzeci rok i dalej ciągnie. Co do precki i gumki HU, najpierw zobacz jak strzela w stocku. Używaj dobrych kulek bo to naprawdę ważne. Jeżeli coś się sypnie, a życzę Tobie by tak nie było znajdź jakiegoś lokalnego serwisanta niech dobrze poskłada replikę. I to na tyle :icon_lol:

Link to post
Share on other sites

No dobrze, dziękuję za rady, rzeczywiście jak się wciągnę w asg, to może mało co zostać stockowego w tej replice, jeżeli nie będzie mnie zadowalać strzelanie na stocku. Dodatkowo w boyi jest BlowBack i 2 dodatkowe szyny ris, więc chyba przystanę na boyi. Dzięki wszystkim za porady. Kulki jakich zamierzam używać to G&G, Guardera, albo MadBulla. Jeżeli macie jeszcze jakieś sugestie, to walcie smiało, jak narazie bardziej skłaniam się do zakupy boyi http://gunfire.pl/product-pol-1152199142-Replika-karabinu-szturmowego-G-001-EBB.html może poczekam na promocje, bo są częste, a zawsze to 100zł w kieszeni ;)

Link to post
Share on other sites

G36c Boya w stocku jest cholernie kapryśne i nie nadaje się dla początkującego.

Na start trzeba ja stuningować a warto bo replika jest estetycznie wykonana i ma świetny stosunek jakość/cena.

Ja zainwestowałem około 300zł na tuning (patrz mój profil) czyli wydałem około 700zł summa sumarum i teraz replika strzela jak marzenie.

Na SP85 Guardera (290-300 fps) strzela dalej niż stockowa M4 G&G 360 fps. M14 TM 385 fps z precką srzela 5-10 metrów dalej od mojej giety z SP 110 (375 fps).Rof na 7.4 podchodzi pod wiertarkę.

LiPo 7.4V Turnigy Nano-Tech 1800 MaH wersja modelarska pasuje bez problemów.

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Ryzbor, a czy kupując boyi na początek z założeniem tuningu, poprawek itd. to dobrze zrobie? Nie mam zamiaru pakować się w repliki typu 250fps, bo jak dla mnie to jest strata tych nawet 150-200zl na taki syf. Wolę zapłacić 450zł za dobrą replikę, którą tuninguję i będzie miodna. Czytałem, że dobra G36 boyi po tuningu, na dobrych kulkach jest lepsza niż stock emki specny, jeżeli się mylę to proszę, żebyście mnie poprawili, czekam na dalsze sugestie i porady :)

Link to post
Share on other sites

Cóż, to i ja, jako, że startowałem z Gietą, coś napiszę.

 

 

Mnie Boyi nie kojarzy się z niczym dobrym. Sypiące się gearboxy, telepiące się piny i tak dalej. Wolę się już do tego nie zbliżać, czego jeszcze bardziej nie polecam początkującym, bo na serwis wyda pewno połowę wartości repliki :v

 

b6mDY.JPG

 

Sam zaczynałem od JG, dokładniej model 608-6 (G36c) - prowadnica z suwaną kolbą M4, adapter na magazynki typu STANAG. Jak dla mnie, równa spluwa, a po wymienieniu kolby na snajperską (przez co miałem upragnioną G36cv) jest jeszcze wygodniejsza, ale to można zrobić i w Boyi. Nie jest wykonana z jakiegoś pseudoplastiku, nic nie skrzypi, jest dobrze spasowane. W chwycie, nawet w wersji „c”, jest dosyć sporo miejsca, więc lipolki pomieścisz spokojnie.

 

b6njf.JPG

 

W stocku wyciąga 360 FPS, a nawet bez wymiany gumki HU niesie na dobre 50 metrów. Dopiero, kiedy Ci się zachce, możesz inwestować w tuning, w zakresie cen jaki Ci tylko odpowiada, to jest, gumka, bateria, sprężyna czy tłok. Wszystko spokojnie zniesie. Moja gieta mieliła wszystko - od Guarderków, przez Rocketsy, aż po PeJoty, od 0.20 do 0.25.

 

 

Tak więc, ja mogę spokojnie polecić JG. Nowsze serie (nie 608-#) także nie są złe, a możliwe, że nawet nieco lepsze.

 

 

P.S. Stock Specny zawsze ssie. Gumka SA to jakaś kpina, mogli jej tam wcale nie wstawiać, może byłby lepszy efekt. Wiem, bo miałem, i chyba samą gumkę nadal mam :b

 

P.S.2 Gieta BOYI jest dobra, ale po tuningu, ale to wciąż chinol. W stocku wygrywa JG, a, jako, że jesteś początkujący, to rozumiem, że na sam początek „tuning” to wymiana gumki, jeszcze w samym sklepie, prawda? C:

Link to post
Share on other sites

Co do osiągnięć na stocku porównując jg do boyca to nie byłbym taki pewien ze jg jest lepsze.. Coś ode mnie g36 posiadam ponad rok na początku miałem problem z ebb ale serwis gwarancyjny szybko to naprawił aktualnie niewiele mi zostało ze stockowych części.. Dużo by pisać ale z czasem powoli będziesz sobie replikę modyfikowal. Krótko pisząc - bralbym boyca.. Wybaczcie za zjedzony polskie końcówki ale pisze z tel.

 

Btw. Witam całe forum pierwszy mój post ,takto cały czas w cieniu siedziałem i czytałem.. Sorry za ot

Edited by chmarus13
Link to post
Share on other sites

Nie chodzi mi o to, że wszystkie repliki typu 200fps to syf, chodzi mi o repliki pseudo aeg'ów z 200fps. No właśnie sporo się naczytałem o awaryjności boyi, ale też czytałem, że kopia aresa daje rade. Wiadomo jestem zielony i nie zamierzam na samym początku w replikę pakować równowartość jej samej w tuning. Moim chyba największym utrapieniem jest wybór pomiędzy Blowbackiem, zrzucaniem sprężyny w boyi i braku tego wszystkiego w JG, tak wiem, można zrzucić sprężynę na semi, ale wolałbym mieć jakoś przycisk, który zrobi to lepiej niż ja na wyczucie. Oddaję wam dalej głos, najbardziej chciałbym żeby ktoś wypisał plusy i minusy boyi i JG z podsumowaniem, bo naprawdę zależy mi na porządnej poradzie, bo jak dotychczas to borykam się w wyborem od jakichś 2-3miesięcy. Z góry dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites

Co rozumiesz przez "Nowsze serie (nie 608-#) także nie są złe, a możliwe, że nawet nieco lepsze" z tego co wiem, to nie ma 609-... mógłbyś podać przykład, jak narazie jestem w totalniej kropce nie ruszyłem się z moim przekonaniem z miejsca od 2 miesięcy, mam nadzieję, że mnie nakierujecie na porządną replikę, bo nie chcę kupić czegoś na co będę potem patrzeć z żalem, że mogłem wziąć coś innego.

Link to post
Share on other sites

Niektórzy przymierzają się do kupna repliki dłużej niż do kupna np. samochodu. Boże kolego bierz co ci sumienie podpowiada. Jak od 2 miesięcy czytasz o aeg'ach giety to powinieneś nawet wiedzieć jak ma na imię chińczyk co ją składał.. Nie znajdziesz i nie kupisz chińskiej repliki która będzie miała gwarancje ze przeżyje x lat czy xk kulek.

 

 

Link to post
Share on other sites

A ile już ją masz? ile tysięcy kulek mniej-więcej z niej wystrzeliłeś? Dalej już ci się nie podoba blowback? Tak narawdę jedyne co mnie przyciąga do boyi to blowback, zrzucanie sprężyny i dodatkowe risy, mimo że dużo czytałem, zrobiłem temat na forum, to dalej jestem w środku wyboru pomiędzy boyi i JG, sypiące się boyi troche odpychają, no ale blowback... nie wiem, czy nie będzie tak, że bedę go używać jakieś 2 tyg a potem mi się znudzi i go wyłączę...

Link to post
Share on other sites

Blow-back w replikach elektrycznych to tylko bajer. Stuka toto tylko, bez żadnego odczuwalnego efektu "odrzutu". Miałem MP40 [sRC] z blow-backiem, efekt mierny, a tylko emituje dodatkowy hałas.

Ale "jeden lubi ogórki a drugi dróżnika córki"... :icon_confused:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Czyli bardziej doradzacie mi JG? :) Chyba rzeczywiście wolę, by moja pierwsza replika nie sypała się od razu, bo nie wymieniłem w niej wszystkiego... A brak blowbacku jakoś przeżyję, zrzucać sprężynę też potrafię, a teraz względy może bardziej estetyczne i praktyczne dwóch JG'eków http://gunfire.pl/product-pol-1152199599-Replika-karabinu-szturmowego-JG0538.html

http://gunfire.pl/product-pol-1152191375-JG0738.html . Którą bardziej byście mi polecali? :)

Link to post
Share on other sites

Jeśli już zdecydowałeś się na JG, to bardziej uniwersalną repliką będzie G36K.

Jednak JG, to już "przeżytek". Gdybym miał teraz kupować Gietę w tym przedziale cenowym, to wybrałbym CM.011. Poza poziomem wykonania i jakością ma dwie dodatkowe zalety:

- lepszy sklep i serwis,

- niższa cena.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Nie przesadzaj Powała.

Rozumiem, gdybyś polecał legendarne CM003. Porównanie JG do CM011, z kożyścią dla CM wydaje mi się ciut naciągane. Sam używam JG od wielu lat. CM011 miałem okazję popróbować raz i w życiu bym nie zamienił go na JG. Słabe plastiki, trzeszcząca replika. OK, solidny gearbox ale te od JG też daje radę. No i nie przesadzajmy z tą ceną, 12zł to żaden argument cenowy. Jedynie sklep i serwis nieco lepszy, bo nie trzeba czekać po kilka tygodni na dostawę.

 

Damiank721.

Replika na starcie, dla nowego gracza, powinna być przede wszystkim jak najmniej awaryjna. JG pod tym względem wypada zdecydowanie najlepiej. Na początku przygody wymieniasz tylko gumkę (polecam zieloną G&G) i przez najbliższy rok nie powinieneś mieć z nią żadnych problemów. Nawet stockowa bateria przy rozważnym użytkowaniu spokojnie wystarczy na rok.

A po roku będziesz miał solidną bazę do dalszej rozbudowy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...