Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam!

Mam prośbę- wymieniam kable w replice (RK01, spring, zęby stock, silnik neodym cymy, lipo 7,4) ze stockowych. Posiadam do wymiany trzy typy kabli

1mm (od pralki)

2mm (od pralki)

2,25mm (nieznanego pochodzenia)

Czy któryś z tych kabli się nada? Lepiej grubsze, czy cieńsze?

 

EDIT: Oczywiście wszystkie kable miedziane.

Edited by pan kozaq
Link to post
Share on other sites

Niezbyt mam dostęp do takich sklepów. A jeżeli upchnąłbym 2mm to lepiej 1 czy 2?

 

EDIT: Może tak- nie uśmiecha mi się teraz robić zakupy, bo mogę użyć innych materiałów. Spróbuję jeszcze poszukać kabli głośnikowych.

Edited by pan kozaq
Link to post
Share on other sites

Jeśli masz 2 sprawne ręce to nie chodź do żadnego sklepu modelarskiego. Moja rada - wpakuj najgrubszy kabel miedziany jaki Ci wejdzie. Sprawdź sobie spośród dostępnych u ciebie kabli jak już wcześniej mówili czy to głośnikowych czy to z twojej pralki ich rezystancje. Ważne jest to abyś to zrobił dla równych odcinków. Ten który ma mniejszą rezystancje zastosuj w replice - Taka moja rada.

Osobiście poszedłem do elektronika i kupiłem silikonowe (bardzo drogie zresztą), ale opłacało się bo sprawność układu znacznie się polepszyła. Kiedy wybierzesz już rodzaj kabla koniecznie wymierz optymalną długość (nie za długi! bo większa rezystancja). Silikony mają to do siebie że zniosą ogromne temperatury (mowa tu o izolacji).

Link to post
Share on other sites

Wsadziłem 2mm z pralki- odczuwalny wzrost ROF-a i reakcji na spust. Jak coś wpadnie na konto, to kupię od qubsona kabelki z mosfetem.

I moje spostrzeżenia- przesadziłem z kablami- upchanie tego graniczyło z cudem, a skutkiem tego jest niepowracające suwadło (i tak go nie używam, ale zawsze coś).

2.- jak ktoś chce wyprowadzić kable na tył, to między gb a body jest szpara- tu akurat kabel 2mm wchodzi bez problemu.

 

Podsumowując- dziękuję za pomoc i temat do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...