Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

We wstepie mowie, ze szukalem na forum opinii o tym produkcie, ale zalozylem nowy temat, poniewaz wiekszosc starych linkow do taiwanguna nie dziala i nie wiem, o ktory model dokladnie chodzi.

W temacie chcialbym sie zapytac jak sprawuje sie Glock 23 od KJW nazwany Heavy Weight:

http://www.taiwangun.com/replika-g23-heavy-weight-auto-back-gas-pistol-kjw?from=listing&campaign-id=19

Z tego co sie orientuje, to jest on full plastik, ale ma blowback i bardzo ciekawa cene. Czy uwazacie, ze ta replika jest warta 180 zl? Widzialem opinie na temat gaziakow w okolicach 200 zl i sa one bardzo podzielone. Jedni polecaja, a inni mowia ze w tej cenie nie znajdzie sie zadnego dobrego pistoleciku. O opinie prosilbym osoby, ktore spotkaly sie z tym glockiem w rzeczywistosci

Pozdrawiam i z gory przepraszam za brak polskich znakow, ale pisze z telefonu.

Link to post
Share on other sites

Szukalem i nawet znalazlem ten temat, ale nie mialem pewnosci, ze chodzi o wlasnie ten pistolet (KJW ma ich kilka wersji), poniewaz linki do taiwanguna (przynajmniej mi) nie dzialaja. Wielkie dzieki za podanie tematu. Ten mozna zamknac i bardzo przepraszam za nowy watek, ale dla poczatkujacego to nie bylo tak oczywiste.

Link to post
Share on other sites

Na szybko powiem, że w tych gaziakach padają zbijaki zaworu i trzeba je wymienić na stalowy. Guarder (tańszy ale trzeba dopasowywać) lub Shooters Design (droższy i chyba pasuje od ręki). Oba dostępne w Polszy. Do tego plastikowy zamek co ileśtam strzałów lubi wyskoczyć z prowadnic i odłączyć się od repliki.

 

Poza tym, fajnie kopie i jak za tę cenę ładnie strzela.

Link to post
Share on other sites

To jeszcze skoro znasz sie na tej replice:

Lepiej kupic Berette od STTi, czy wlasnie tego Glocka? Bardziej chodzi mi tu o awaryjnosc. Wiem, ze Glock to polka wyzej i ma blowback, ale slyszalem, ze te Beretty sa nie do zajechania. Czy z tym Glockiem bedzie tak, ze postrzela rok i nada sie na smietnik?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Prawie sobie odpowiedziałeś.

Beretty nie miałem, ale gdzieś ostatnio wpadła mi oczy wypowiedź jakiegoś długoletniego użytkownika, że faktycznie trudno zajechać te repliki (no to raczej kitu nie wciska). Dodatkowo dość szeroko te repliki opisał Logan i z tego co spłodził wynika, że są to pistolety baardzo ekonomiczne, strzelające w niskich temperaturach i niezawodne, ale polecał używać wersji na GG, gdyż te na CO2 miały bardzo delikatne zawory/coś tego pokroju i przez to był klops.

 

Z glockiem będzie tak, że padnie Ci zbijak zaworu na 100%. Może po 2 miesiącach, może po roku - zależnie od tego jak bardzo będziesz replikę eksploatował. Ale to sobie wymienisz bez problemu i replika dalej posłuży. Inna sprawa jak padnie coś innego - tutaj części akurat w Polscy może nie być dostępnej i będziesz zmuszony ściągać z zagramanicy, ale to też nie jest w dzisiejszych czasach wielki problem (dział zamówienia zbiorowe).

 

Obie repliki full plastik, Glock ma ten zamek ruchomy co daje jakąś tam nutkę realizmu, aczkolwiek ta nieco maleje jak się spojrzy na w pełni koszerne napisy KJW - to tak apropo gdybyś zwracał na takie szczegóły uwagę (ale czy w tym przedziale cenowym można tego oczekiwać?). Poczytaj oba tematy, pooglądaj filmiki na jutub i zdecyduj. Beretta jest bardziej ekonomiczna, mniej elementów może zawieść, ma tańsze magazynki. Na rozpoczęcie zabawy z GG jest to chyba dobry, tani wybór.

Link to post
Share on other sites

Bierz glocka kjw, po średnim eksploatowaniu padnie zbijak zaworu, więc pamiętaj o nim. Po długooo dłuższym złamie Ci się sprężyna kurka, więc dobrze mieć zapas, ząbki komory hop up się połamią, ale nie powinno to mieć tak dużego znaczenia, pod warunkiem, że otwór w zamku będzie dopasowany do średnicy lufy, no i bb unit się obija i pęka tylna ścianka, ale nie ma to większego znaczenia. Do tego wycięcie w zatrzasku zamka lubi się wyrobić, ale zajmie to bardzoo długo i przy normalnym eksploatowaniu nie powinieneś tego uświadczyć.

Może się wydawać, że replika to kawał złomu, ale ww. przypadki możliwe, że w ogóle Cię nie spotkają. Piszę po prostu Co się dzieje z większością glocków kjw, a nawet tokyo marui. Tylko tu już mowa o bardzo dużym przebiegu.

KJW mogę szczerze polecić.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...