Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Jak zacząć?"


Recommended Posts

Dobrze to walmy prosto z mostu ...Nie chodzi mi w tym temacie o dobór repliki bo to chyba już zrobiłem i się dość sporo rozeznałem leczo o to jak się w to wszystko wkręcić (dostać do jakiegoś team'u). Nie znam nikogo z kręgów ASG wiedz może mi ktoś ładnie naświetlić sprawę na ten temat?

Link to post
Share on other sites

Jesteś ze sporego miasta, więc chyba wystarczy po prostu poszukać jakiejś grupy airsoftowej (powinna być chociaż jedna 10-osobowa).

Kilka osób z twojego miasta jest zarejestrowanych na forum, więc może powinieneś się z nimi skontaktować i pogadać.

Link to post
Share on other sites

Pierwsza podstawowa rzecz:

Debilizmem jest zrzeszanie się na siłę. Ludzie mają jakąś taką tendencję. Czy to w grach czy w airsofcie. Tak na prawdę nie ma co od razu lgnąć do ekip, lepiej pozostać niezrzeszonym, bo i tak można wtedy uczestniczyć w lokalnych strzelankach. Postrzelaj, poznaj ludzi, poznaj ekipy, ich wymogi i ofertę. Dopiero wtedy zdecyduj czy chcesz pozostać samotnym wikiem, założyć własną ekipę, lub dołączyć do najbardziej Ci odpowiadającej.

Ja długo nie miałem ekipy, dopiero po jakimś czasie postanowiłem stworzyć własną. Teraz mamy 4 osoby, tak to niewiele, ale dzięki temu świetnie się nam współpracuje, bo znamy siebie i swoje możliwości, oraz mamy świetny kontakt poza airsoftowymi wypadami.

Więc pamiętaj jak już masz się zrzeszać to idź w jakość, anie ilość.

Link to post
Share on other sites

Kolega to chyba w ogóle szuka kogokolwiek z kim mógłby się postrzelać na niedzielnej jebance, a nie stałej ekipy.

 

Tym bardziej się dziwię że wydałeś (zapewne) kilkaset złotych na sprzęt, a nawet nie wiesz czy będziesz go mógł chociaż raz użyć. Ja przed kupieniem sobie wszystkiego wybadałem sytuację, czy w ogóle jest ktoś zainteresowany ASG. W moim 12-tysięcznym mieście znalazłem 9 osób, a w 25-tysięcznym mieście 10 minut drogi od mojego jest ponad 180 aktywnych airsoftowców, więc w tym Kole (23k chyba) nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem kogoś do strzelania.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Widziałem wiele ekip tworzonych naprędce i po roku, maksymalnie dwóch zostawali z niczym. W mojej ekipie przewinęło się około 30 ludzi z zostało nas dwóch. Teraz działamy jako para snajperska. Tak więc sprawdź zakładkę społeczność i lokalny dział na forum a na pewno kogoś znajdziesz.

Link to post
Share on other sites

Tym bardziej się dziwię że wydałeś (zapewne) kilkaset złotych na sprzęt, a nawet nie wiesz czy będziesz go mógł chociaż raz użyć.

 

Jeszcze niczego nie kupiłem NAJPRAWDOPODOBNIEJ zakupie w grudniu lub styczniu replikę i resztę potrzebnych rzeczy, a w tej chwili wywiaduje się co i jak (bo replikę chyba już wybrałem :icon_biggrin:)

 

Dzięki wszystkim za odpowiedz i mam nadzieje że znajdę jakiś "niedzielnych" z którymi będę mógł zagrać i zobaczyć czy mi się to spodoba :icon_biggrin:

 

@edit Co ciekawsze tak jak Buniek92 powiedział/eś zajrzałem do zakładki społeczność, ale region Konin/Koło jest czarną dziurą (wręcz powiem zadupiem :D) najbliższe są Łódź/Poznań. Chodź poznań jest atrakcyjny jak dla mnie bo często tam bywam to jednak podróże w tom i z powrotem jednak troszkę kosztuję. Nie wiem może kogoś znacie z np. Konina (lub ktoś jest z moich okolic niech napisze byłbym wdzięczny). Chyba że ktoś zna inne sposoby szukania takich osób lub imprez :D

Edited by MgSecret
Link to post
Share on other sites

To bardzo dobrze, że najpierw ogarniasz sytuację a potem wykładasz kasę.

 

http://www.lm.pl/for...ic.php?t=648376 - w niczym ci to pewnie nie pomoże, bo temat bardzo stary i w ogóle mało osób tam pisało, ale przynajmniej widać że ktokolwiek z twojego miasta kiedyś (zatem pewnie i teraz) się airsoftem interesował. Szukaj, a znajdziesz.

Edited by trurl
Link to post
Share on other sites

(...) Swoja drogą bycie wolnym strzelcem nie jest wcale złe.

Pod warunkiem, że organizator nie zastrzega sobie udziału wyłącznie zorganizowanych grup i że na imprezie, zgrany team zaryzykuje udział "zielonego" i przyjmie Cię do swojego oddziału. Nie ma problemu przeważnie na strzelankach-nawalankach typu "my tu, wy tu".

Link to post
Share on other sites

Zarejestrowałem się właśnie po to by w ogóle nawiązać kontakt z ludźmi strzelającymi w okolicy trójmiasta.

Od niedawna próbowałem kontaktować się z paroma grupami, które znalazłem tu na wmasg, ale wygląda na to, że większość (?) już nie istnieje (linki do nieistniejących stron, informacje o ostatniej aktywności na forach sprzed lat, lub po prostu brak odzewu). Google jest jeszcze mniej pomocne, a na FB mnie nie ma i nie będzie.

Więc nie tak łatwo się wkręcić...

Na marginesie dziwi mnie to trochę, bo wg. mapy z tej strony to w 3mieście jest cała masa airsoftowców.

Na daną chwilę szukam jakiejś grupy/osoby, która mi pokaże co i jak i ewentualnie później pomoże wejść w światek asg.

Chciałem też napisać post, że szukam grupy, ale nie jestem pewien w jakim dziale.

Czy może być po prostu nowy temat tutaj:

http://forum.wmasg.pl/forum/36-pomorskie/

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...