Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Używana replika


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów, chciałem rozpocząć swoją przygodę z ASG od AGM 003 ale stwierdziłem że lepiej kupić elektryka. Mam do kupienia replikę w dobrej cenie, w moim mieście i ze zdjęć które dostałem na maila replika jest w dobrym stanie a nawet powiedziałbym bardzo dobrym. Chciałbym żeby ktoś się wypowiedział czy warto? Na co zwrócić uwagę przy kupnie? Ogólnie żeby nie kupić bubla, replikę będę oglądał osobiście wiec chciałbym wiedzieć.

Oto replika: http://olx.pl/oferta/ak-47-tactical-CID767-ID4VTil.html#ba7dd4cfb2

Link to post
Share on other sites

Sprawdź sobie czy:

1) Na akumulatorku jesteś wstanie wystrzelać ok 1000 kulek (po naładowaniu) jeżeli tak to akku jest spoko

2) Czy dźwignia selektora ognia nie działa za luźno (to się często z czasem wyrabia)

3) Czy z 40 metrów trafisz w wielkość sylwetki człowieka

4) Jak działa system hop up (czy podkręca kulki do góry)

5) Czy replika nie jest w jakiś sposób wybrakowana (czy ma stopkę kolby bo to się często gubi)

6) Dowiedz się kiedy replika została kupiona i gdzie (czy gościu ma paragon itp)

7) Czy magazynek podaję kulki do komory hop up.

 

Jeżeli wszystko jest okej to:

1. Dowiedz się dlaczego tak drogo?

2. Kup za 180 zł

3. Ciesz się spoko repliką :)

Link to post
Share on other sites

A ja bym nie kupił bo ktoś w to inwestował - dla mnie to dziwne bo to raczej nieopłacalne. Poza tym

Całość została zmodernizowana i przerobiona

Z JG zostały tylko body i komora Hu

W replice wymienione zostało-

- Prowadnica sprężyny na aluminiową

- Sprężyna M110

- Tłok SHS 7 stalowych zębów

- Głowica tłoka Protech

Czyli wymienił "wszystko", ale gumki nie? Dziwna sprawa bo zazwyczaj gumkę wymienia się jako pierwszą. Dwa, wymienił "wszystko", ale jaka tam jest lufa? Silnik wymieniono? Chyba nie - przecież nie został wypisany, a ponoć wymieniono wszystko prócz body i gumiaka. Zauważmy też, że wymieniono tylko rzeczy do których Zielony (a nie oszukujmy się - oferta jest raczej skierowana do zielonych) nie zajrzy bo będzie bał się otworzyć GB - równie dobrze może być stock, ale "+10 do pożądania" zostało załatwione.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Z tego co pisal mi wlasciciel Gearbox jest v3 i nie byl ruszany, pisze takze ze replika jest celna z ponad 30m i ze nie ma z nia problemow, do zestawu jest stockowa bateria i jedna waska a dluga. Jak wyzej, tak jestem zielony w temacie i nie znam sie na mechanuce replik, wiec zdam sie na wasze opinie.

Link to post
Share on other sites

Z tego co pisal mi wlasciciel Gearbox jest v3 i nie byl ruszany

:icon_biggrin:

Gość się zna na replikach tak jak Ty i chce Cie w wała zrobić. Te rzeczy, które rzekomo wymienił (sprężyna, prowadnica, łożyska, głowica tłoka) są w gearboxie. Jeśli gearbox nie był ruszany to jak wymienił jego elementy?

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

zacznijmy od tego żebyś może sprecyzował jaki masz budżet na ten sport? Bo to nie należy do tanich hobby a wydać 200zl na uzywkę żeby później leżała bo coś się rozlecialo, chyba mija się z celem.. Nie lepiej dozbierać i kupić jakiegoś sprawdzonego, rozpracowanego chinczyka na milion sposobów, ak czy gieta czy mp5 od boyi, cymy, jg?

Edited by chmarus13
Link to post
Share on other sites

Wiec tak, do wydania mam ok 500zl wliczajac w ta cene okulary. Mundur i buty mam wiec to mi odchodzi. Na kamizelke i inne tego typu zbedne rzeczy jeszcze przyjdzie czas, wczesniej bylem scepytcznie nastawiony do ak 47 ale przyznam ze w wersji taktycznej mi sie podoba bo nie ma pseudo drewna. Produkt od Cymy chyba bedzie dobrym wyborem, przynajmniej tak mysle.

Link to post
Share on other sites

Mając ten budżet możesz szukać CM 028/031 (wersja taktyczna to A, omijaj wersje ze składaną kolbą), za niewiele więcej znajdziesz Kałasze RK Boyi (różne numerki, ale każdy w środku ma to samo), ale nie one nie mają wersji taktycznych. Można znaleźć konwersje, ale trzeba uważać by nie kupić konwersji w systemie TM (system TM jest stosowany w Cymach 028), a w systemie VFC (stosowanym w RK). Dodatkowo Kałasze RK występują w wersjach zwykłych (bez literki), drewnianych (literka W), stalowych (S) i stalowo-drewnianych (SW). Chcesz prawdziwych drewien to szukaj wersji W lub SW (ale to dodatkowy koszt).

Uprzedzając pytania o tuning CM 028 - tuning tego sprzętu ogranicza się do wymiany gumki, uszczelnienia układu (teflon-fixem) i usztywnienia body. Można też wymienić baterie, ale w bebeszki raczej nie warto inwestować.

Edytuj: zapomniałem napisać, że RK są lepsze (lepiej wykonane) od Cym 028/031, osiągi w stocku mają podobne.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Popieram zdanie Buńka i Marka. Generalnie używane repliki to loteria. 500.- zł na replikę i okulary (pamiętaj o dobrych kulkach), to wcale nie tak mało, żeby kupić przyzwoitą replikę, nową z gwarancją.

 

Ps

Imitacja drewna często wygląda lepiej niż oryginalne drewno (czyt. sklejka), mam RK.01 i porównywałem z "drewnem" CM, estetyka na rzecz RK. Ale to rzecz gustu, a z gustu się nie strzela.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...