Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM028 - Na gwarancję czy grzebanie?


Recommended Posts

Wczoraj podczas sprawdzania celności (a raczej jej braku) w kałachu, karabin nagle przestał strzelać. Myślałem, że to bateria się wyładowała (chociaż zwykle jak się wyładowuje to strzela coraz wolniej, a nie od razu przestaje), ale niestety, bateria była jeszcze w dobrym stanie.

Dzisiaj posprawdzałem sobie jeszcze replikę i zauważyłem, że przy wciśnięciu spustu, gdy jest włożona bateria, słychać takie cichutkie tyknięcie, jakby silnik dostawał prąd, jednak nie mógł nic zrobić, bo jest zablokowany. Dodatkowo, rozkręciłem trochę karabin, nie tykając żadnej śrubki gearbox'a, sprawdziłem przewody, bezpiecznik (wiem, że bez sensu skoro podobno prąd dochodzi do silnika). Tutaj jest moje pytanie: czy rozkręcać gb i spróbować coś zrobić, czy też odesłać na gwarancję? Ogólnie to lubię sobie czasem w jakichś mechanizmach pogrzebać, więc to dla mnie nie problem. Jest też bardzo duża szansa, że zepsuło się coś innego, ale nie jestem w stanie określić co, bo jestem na to za tępy.

 

@edit Dodam, że kable i bateria się grzeją.

 

Pozdrawiam

Ja.

Edited by DrMario1000
Link to post
Share on other sites

Zdrowy rozsądek podopowiadał by odesłać. Ostatecznie jeśli cię stać (bo możesz uszkodzić replike) to potraktuj ją jako obiekt nauki/doświadczeń i się pobaw, jeśli chcesz po prostu żeby działała to ślij na gwarancje.

Ok, dzięki, jeszcze poczekam na inne odpowiedzi, ale raczej wyśle.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Podstawa to wywalić bezpiecznik :-) Mój padł tragicznie szybko (MP5 JG) i nie chciałem się w niego bawić :-) (tylko nie myślcie, że zrobiłem to nie ostrożnie i nie zwróciłem uwagi że to mogło być zwarcie). Jeśli to nie pomoże to trzeba poznać ASG od drugiej strony :-) Lepiej samemu pogrzebać, niż oddać do sklepu na gwarancje :-) Zdobędziesz doświadczenie.

Link to post
Share on other sites

Witaj. Serwisowałem 3 dni temu replike Ak która była na gwarancji ale kolega wolał abym to zrobił ja. To co zobaczyłem w środku przeraziło mnie. Oprócz zmielonego tłoka (którego oczywiście wymieniłem) było tylko troche smaru na zebatkach i ogrom oleju...cały gb pływał nie mówiąc o cylindrze który zamiast smaru też miał olej i brak było efektu strzykawki. Po skończonym remoncie doszło 80 fps więcej i kolega nie żałował straty gwarancji.

Jeśli masz umiejętności i wiedzę na ten temat (to ważne) zrób sam.Jeśli sobie nie poradzisz to pisz na PW do mnie to ci pomogę.

Edited by siema84
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Przepraszam, że z miesięcznym opóźnieniem, ale dziękuje wszystkim za pomoc. Replikę ostatecznie odesłałem, jak przyszła to działała może przez 10 minut i znowu to samo ._.

Oczywiście dałem radę, po prostu podpiąłem na chwile kablami baterię od wiertarki (12 V) i zadziałało.

 

edit

temat można zamknąć ;)

Edited by DrMario1000
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...