Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

11 pytań odnośnie wyboru sprzętu za 2000+ zł


Recommended Posts

Jestem nowy w temacie i chce od razu sprowadzić sobie sprzęt który będę miał na lata, zdecydowałem się na firmy G&P z akcesoriami Magpul, ale mam odnośnie tego kilka pytań ;]

 

1. Różnica w cenie tych dwóch karabinów jest dość niewielka, z czego jeden oferuje blowback, a drugi nie - czy karabin z blowbackiem będzie się dobrze sprawdzał czy jest to po prostu najsłabsza możliwa opcja z bb i w sumie przyjemniej będzie grać na tańszym? 1 2

 

2. Większość graczy używa w Mkach kolimatory czy lunety?

 

3. Jak często spotykane jest że ktoś ma zamontowane oba i czy to się sprawdza?

 

4. Czy taki "podnośnik policzków" jest przydatny (użyłbyś go w swojej ostatniej grze na której byłeś)? 1 2

 

5. Czy ta latarka by się sprawdziła? I jeżeli jestem prawdoręczny to montaż powinna mieć również po prawej stronie?

 

6. Laser przydaje się w każdej grze czy sporadycznie? I gdzie powinien być zamontowany w przypadku gdy mam również latarkę?

 

7. Czym różnią się te akcesoria i którego typu wybrać do mojej repliki? 1 2 3

 

8. W przypadku jakiegoś "lepszego" przyrządu celowniczego ten mechaniczny się raczej zdejmuje i nie używa czy nosi jak na tym obrazku? Bo nie bardzo rozumiem po co on tutaj jest.

 

9. Jakie jeszcze akcesoria polecacie zamówić? Na pewno wezmę baterie, zawieszenie, dodatkowe magazynki i pionowy grip, ale czy np. jakieś tłumiki czy bóg wie co też brać? (co masz / co byś wziął)

 

10. Zaintrygował mnie ten hełm z opuszczaną zasłoną - czy jest to bezpieczne? Bo tutaj takiej opcji nie znalazłem :icon_smile:

 

11. Do tego hełmu znalazłem również te dwa akcesoria, co o nich sądzicie? 1 2

Edited by chlitto
Link to post
Share on other sites

Ad 2 - Gramy na małych odległościach (tak do ok 50 m linii strzału) i dla mnie wystarcza kolimator, bo składając się do niego widzę też otoczenie. W lunecie jest to utrudnione. Przyłóż się do kilku replik i sprawdź, co Ci odpowiada.

 

Ad 4 - Sprawi, że nie będziesz kładł się na kolbie i głowa będzie zawsze w tej samej pozycji. Skróci zapewne złożenie się do kolimatora i wpłynie na zmniejszenie obciążenia szyi. Warto rozważenia i kupna.

 

Ad 6 - Im więcej akcesoriów z przodu, tym silniejsza łapa jest potrzebna do trzymania w pionie. Latarka bardzo pomaga w nocy. W dzień konkuruje ze Słońcem - nieskutecznie.

 

Ad 7 - Dobierasz je do magazynków i ładownic. Ja używałem czarnych.

 

Ad 8 - Punkt celowniczy kolimatora jest tej samej linii, co linia przyrządów celowniczych. W twoim M muszka zostaje a szczerbinkę możesz zdjąć. Przyda się do celowania w nocy, kiedy kolimator się nie sprawdza. Przydaje się wtedy również latarka.

Link to post
Share on other sites

1. Nie wiem jak w tym przypadku, ale w przynajmniej 90% blow back to takie delikatne stukanie, które nijak ma się do symulacji odrzutu (czy odgłosu strzału) i w mojej ocenie nie warto dopłacać dla klekotania;

2. kolimatora;

3. Rzadko, nie wiem;

4. Nie użyłbym - nie mam kolby więc niejako mnie to nie dotyczy;

5. Nie wiem jak z jakością latarki, ale jeżeli miałbyś włącznik żelowy poprowadzony w logiczne miejsce to mógbłyś mieć latarkę nawet na czole zamontowaną. Umiejscowienie latarki miałoby znaczenie (oczywiście biorę tu pod uwagę tylko "ręczność" użytkownika) gdybyś musiał włączać ją poprzez naciśnięcie przycisku na latarce, wtedy łatwiej byłoby Ci ją włączać mając ją po lewej stronie kararbinka (bo prawa łapa cały czas jest na spuście, a lewa jest blisko lataraki i może ją szybko włączać);

6. Laser to bardzo rzadko spotykany bajer i póki co radziłbym odpuścić go sobie - jak uznasz, że będzie Ci potrzebny to dokupisz;

9. Porządna ochrona oczu, dobrej jakości kulki i to na początek wystarczy;

10. Ta zasłona na oczy... Nic o niej nie wiadomo (nt. jej wytrzymałości, a przynajmniej ja nic nie wyczytałem). Pisze natomiast:

The visor is not full seal so low-profile goggles / shooting glasses are required

Czyli wymagane są gogle lub okulary dlatego wg mnie jest to niepotrzebny badziew i kasy na niego bym nie wydał.

11. Zamiast maski, którą podlinkowałeś wolałbym zwykłą maskę siatkową typu stalker.

 

Ps. Nie chce mi się liczyć, ale chcesz kupić tyle różnych rzeczy, że nie jestem pewien czy zmieścisz się w 2000zł.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

10. Ta zasłona na oczy... Nic o niej nie wiadomo (nt. jej wytrzymałości, a przynajmniej ja nic nie wyczytałem). Pisze natomiast:

 

Czyli wymagane są gogle lub okulary dlatego wg mnie jest to niepotrzebny badziew i kasy na niego bym nie wydał.

 

No tu się wygłupiłem, rzeczywiście trzeba coś innego poszukać...

 

Nie chce mi się liczyć, ale chcesz kupić tyle różnych rzeczy, że nie jestem pewien czy zmieścisz się w 2000zł.

 

2000+ zł, z doświadczenia wiem że się wciągne i tym razem wolę dopłacić na początek niż później wydawać więcej w polskim sklepie na dodatki :icon_smile:

Edited by chlitto
Link to post
Share on other sites

2. Do fabrycznego karabinka kolimator. Luneta ograniczy tyko pole widzenia. Do wzmacnianych replik można podpiąć już coś z przybliżeniem.

 

3. Mam kombosa ACOG 4x32 + kolimator na nim. Nie jest to jakieś mega przydatne. Luneta przydaje się do przeszukania krzaczków w oddali, zazwyczaj w użytku jest kolimator. Da radę biegać bez takiego połączenia, jednak jeśli jest wolny pieniążek to można o tym pomyśleć.

 

4. Taka baka może albo pomóc albo tylko dokuczyć przy celowaniu. Zależy przez co celujesz i jak jesteś zbudowany.

 

5. Latarka kiepska. Kup latarkę od firmy która zajmuje się produkcją latarek, a nie od G&P. W takiej cenie znajdziesz dużo lepsze produkty.

 

6. Kolimator, luneta, laser? Po co, to tylko męczy szybciej łapę. Zdecyduj się na jeden sposób celowania, a nie ładujesz tonę badziewia z którego nie skorzystasz.

 

7. Naprawdę? Pytanie na poziomie czym różni się rower od samochodu i co z tego lepsze do hodowli marchwi... :hahaha:

 

8. To będzie już 4 celownik u Ciebie? Mechaniczne przyrządy rzadko kiedy są użyteczne w replice. Można je nosić jako zapas kiedy siada optyka na baterie.

 

10. Zasłona to atrapa. Nie pełni funkcji ochronnych, a te akcesoria to kwestia gustu.

 

Ogólnie widzę, że jesteś typowym lanserem, który jedyne co chce osiągnąć to przykuwanie spojrzeń innych. Tona szmelcu na replikę wyszukana po internecie, a nawet nie wiesz jak się z tego korzysta. Zastanów się co robisz, bo dzieciaki z cm028 obrobią Ci tyłek kiedy ty będziesz odpalał totalnie zbędne gadżety.

Link to post
Share on other sites

8. To będzie już 4 celownik u Ciebie?

 

Spytałem o przydatność tych przyrządów i częstość ich używania, a nie "które 4 kupić" - do tego spytałem po co mi w ogóle ten mechaniczny :icon_smile: A na to wychodzi że: mechaniczny jest w standardzie i przydaje się na noc, dokupić kolimator i latarkę firmy która się w tym specjalizuje i którą będe montował kiedy najdzie taka potrzeba.

 

7. Naprawdę? Pytanie na poziomie czym różni się rower od samochodu i co z tego lepsze do hodowli marchwi... :hahaha:

 

Ogólnie widzę, że jesteś typowym lanserem, który jedyne co chce osiągnąć to przykuwanie spojrzeń innych. Tona szmelcu na replikę wyszukana po internecie, a nawet nie wiesz jak się z tego korzysta. Zastanów się co robisz, bo dzieciaki z cm028 obrobią Ci tyłek kiedy ty będziesz odpalał totalnie zbędne gadżety.

 

...no chyba po to jest ten temat w dziale "Jak zacząć?" by pomóc przy wyborze i wytłumaczyć ;] ?

Edited by chlitto
Link to post
Share on other sites

Spytałem o przydatność tych przyrządów i częstość ich używania, a nie "które 4 kupić" - do tego spytałem po co mi w ogóle ten mechaniczny :icon_smile: A na to wychodzi że: mechaniczny jest w standardzie i przydaje się na noc, dokupić kolimator i latarkę którą będe montował kiedy najdzie taka potrzeba.

 

 

 

 

...no chyba po to jest ten temat żeby pomóc przy wyborze ;] ?

 

Niby jest, ale na tej liście brakuje tylko granatnika :D

Link to post
Share on other sites

Niby jest, ale na tej liście brakuje tylko granatnika :icon_biggrin:

 

Akurat granatnik i masterkey dałem radę sam "skreślić" :icon_smile: O ile wszędzie na stronie czy np. w tym poradniku są opisane wady i zalety różnych przyrządów czy dodatków to nigdzie nie jest napisane wprost jak często się tego w ogóle używa i czy opłaca się to kupować i o to wszędzie pytałem by skreślić czego nie będe używał, a dla "sporadycznego" używania nie chce wydawać kasy.

Edited by chlitto
Link to post
Share on other sites

6. Kolimator, luneta, laser? Po co, to tylko męczy szybciej łapę. Zdecyduj się na jeden sposób celowania, a nie ładujesz tonę badziewia z którego nie skorzystasz.

Panie, w filmach słaty i nejwisilsy mają i lunete i kolimatora i jeszcze nawet czerwonego lasera mają! Przecież każde dziecko wie, że snajper bez lasera to pedał!

Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie zapytać, bez żadnej złośliwości - byłeś na jakimś strzelaniu? Jeśli nie - kup na razie podstawę w postaci repliki karabinu (i to w wersji zasilanej elektrycznie, green gas w zimie przyniesie Ci dużo frustracji), okulary i kulki i wybierz się na kilka strzelań. Nikt Cię nie wyśmieje, a hełmy z osłonkami, latarki, lasery i lunety nie tylko Ci się nie przydadzą, a będą nawet bardziej przeszkadzały na początku.

 

Jak zaczniesz się bawić, to będziesz miał milion potrzebniejszych wydatków niż wspomniane wyżej, uwierz mi ;)

Link to post
Share on other sites

1. Koledzy wyżej chyba nawet nie spojrzeli na to co podlinkowałeś, te repliki nie różnią się tylko blow backiem, ta druga jest gazowa czyli różnią się wszystkim poza wyglądem.

2. Luneta zbędny bajer, chyba, że wykręcisz naprawdę wysokie fpsy albo chcesz dokładnie widzieć miejsca do których i tak nie dostrzelisz.

3. Tak jak kolega wyżej, miałem kiedyś mały kolimator na Acogu, ni to wygodne ni przydatne.

4. Kupisz sobie replikę, postrzelasz, zobaczysz czy chciałbyś mieć pluszaka na kolbie i wtedy zdecydujesz. Podpowiem: nie będziesz chciał.

Latarka fajna sprawa, ale raz, że firmy robiącej latarki a dwa, zastanów się do czego jej właściwie potrzebujesz. Laser to tylko szpan.

7. Tylko wyglądem (a może też mocowaniem, nie znam się). Bierz najtańsze, albo nie bierz w ogóle.

8. Można nosić mechaniczne tłumacząc się, że to w razie padnięcia kolimatora - nikogo nie oszukasz, wszyscy wiedzą, że lans.

9. Poszczelaj se, zobaczysz czy ci będzie czegoś brakować, nie obwieszaj się sprzętem którego nie będziesz używać.

11. Ha, co za bajer, można się przebrać za taktycznego Vadera.

 

edit: nie mówię, że lans jest zły, ale jak masz coś dla lansu to warto zdawać sobię sprawę, że chodzi o lans a nie utaktyczniać ;) I generalnie jak kolega wyżej napisał, na początku im prościej tym lepiej.

Edited by Armatage
Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie zapytać, bez żadnej złośliwości - byłeś na jakimś strzelaniu? Jeśli nie - kup na razie podstawę w postaci repliki karabinu (i to w wersji zasilanej elektrycznie, green gas w zimie przyniesie Ci dużo frustracji), okulary i kulki i wybierz się na kilka strzelań. Nikt Cię nie wyśmieje, a hełmy z osłonkami, latarki, lasery i lunety nie tylko Ci się nie przydadzą, a będą nawet bardziej przeszkadzały na początku.

 

Jak zaczniesz się bawić, to będziesz miał milion potrzebniejszych wydatków niż wspomniane wyżej, uwierz mi :icon_wink:

 

Co tydzień gram w paintballa i zrobiłem dokładnie jak mówisz... żałuje że kupiłem na początek coś taniego bo później problem jest się tego pozbyć i jest kilka stów w plecy...

 

1. Koledzy wyżej chyba nawet nie spojrzeli na to co podlinkowałeś, te repliki nie różnią się tylko blow backiem, ta druga jest gazowa czyli różnią się wszystkim poza wyglądem.

 

edit: nie mówię, że lans jest zły, ale jak masz coś dla lansu to warto zdawać sobię sprawę, że chodzi o lans a nie utaktyczniać :icon_wink: I generalnie jak kolega wyżej napisał, na początku im prościej tym lepiej.

 

No o tym BB to myślałem jedynie że można było by "dla lansu", no i pobawienia się bo różnica w cenie w sumie niewielka - reszta ma mieć praktyczne zastosowanie, a jeżeli nie będzie mieć to nie chce ;]

 

Podsumowując:

1. Główne pytanie nadal bez rozwiązania

2. Biorę kolimator...

3. ...tylko kolimator

4. Chyba to bardziej do lunety i sporadycznego używania więc nie.

5. Jak już to renomowanej firmy, a nie G&P - kupić później w razie potrzeby.

6. Sporadycznie więc nie brać.

7. Brać najtańsze ;]

8. Jest w standardzie i czasem się przydaje.

9. Ochrona oczu...

10. ...bo ta "ochrona" to tylko bajer

11. Jedyny komentarz to wyśmiewający to więc brać standardową ochronę (swoją drogą przydało by się info o takiej opcji tutaj)

Edited by chlitto
Link to post
Share on other sites

Z tych dwóch replik lepiej wybrać karabinek elektryczny. W tą M4kę WOC będziesz musiał zainwestować przynajmniej jeszcze tysiąc złociszy (5 porządnych magazynków realcap) plus kilka stówek na części. Jeśli chcesz emkę z blowbackiem to przemyśl zakup repliki KWA z serii RM4 albo M4 Bolta, względnie replikę G&P z serii FRS (aczkolwiek o tej ostatniej nie wiem wiele, miałem póki co okazję potrzymać w rękach i wypuścić magazynek kulek).

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Nie, nie, główne pytanie nie jest bez odpowiedzi. Jedna replika to AEG, druga to gbb. Wpisz sobie to w google to zobaczysz różnice. Prawdopodobnie będziesz chciał aega.

 

Rzeczywiście AEG wole... szczególnie po tym niżej :)

 

W tą M4kę WOC będziesz musiał zainwestować przynajmniej jeszcze tysiąc złociszy (5 porządnych magazynków realcap) plus kilka stówek na części.

 

 

 

Nocnik na głowie może być bardzo nieciekawą sprawą.

 

Hełm jest śmieszny i lepiej kupić zwykłą ochronę oczu.

 

Akurat nocnik też biorę bo jak dziewczyne zabrałem na PB i zobaczyła że niektórzy mają pełne maski na głowę, a inni nawet hełmy to stwierdziła że drugi raz na to nie pójdzie bez ;] Ale jako że akcesoriów do niego pewnie nie będe nigdy potrzebował to już się po wyglądzie wybierze...

 

 

Dzięki wszystkim za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Nie bierz GBB/ repliki na green gaz. W obecnej fazie rozwoju wciąż są dosyć awaryjne, co przy zamówieniu za granicą prawie uniemożliwia serwis gwarancyjny. Ponadto GBB ma tendencję do zamarzania więc staje się niemal bezużyteczne w temperaturze poniżej 5-10 stopni, przez co nie jest zbyt użyteczne zimą :)

Swoją drogą, to WGC Shop www.wgcshop.com/wgc2008/main/ wychodzi taniej niż RWA.

Link to post
Share on other sites

Co ma paintball do airosftu, bo ja nie widzę prawie żadnych powiązań? U nas w przeciwieństwie do paintballu nie biega się po wykoszonej na cacy działeczce z nawrzucanymi przeszkodami. Tu biega się po dzikim terenie. I nie trzeba ubierać na siebie szczelnego sprzętu, żeby nie pobrudzić się farbą. Nocniki u nas są dość mocno zbędne. Fakt, moooże kiedyś tam baniurę ochronią, jednak bieganie w nim na codzień to tragedia. Zwłaszcza w lesie kiedy nic nie słyszysz, bo ocierające się o plastik krzaczory zagłuszają wsystko inne. Pocisz się bardziej itd.

Jak już coś nosić to kapelusz.

Link to post
Share on other sites

Co tydzień gram w paintballa i zrobiłem dokładnie jak mówisz... żałuje że kupiłem na początek coś taniego bo później problem jest się tego pozbyć i jest kilka stów w plecy...

 

Ależ ja nie mówiłem Ci żebyś kupował coś "tanio". Po prostu celowniki laserowe, latarki i lunety to rzeczy, których nie użyjesz. Chyba, że masz zamiar grać gęste CQB, wtedy latarka i hełm/kask mogą się przydać. Zawsze lepiej najpierw kupić sprzęt w wersji minimum, a potem dobierać sobie w ramach potrzeb i z duchem ergonomii.

Link to post
Share on other sites

A następnie dobrą kamizelkę. A potem ładownice i wyposażenie do ładownic. Później modyfikacje zawieszania itd. W wydatkach na chobby nie ma limitów :icon_mrgreen:

 

Maskę stalkera - można dowolnie ją giąć, wycinać itp. Ja w swojej usnąłem dolną warstwę materiału, wygiąłem tak, by pasowała do okularów i zintegrowałem z Bowmanem. Piszę o tym, bo nieprzystosowana maska potrafi dokuczyć. Jest również tanią i niezwykle skuteczną osłoną przed utratą minimum 2 tys zł.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...