Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Proszę o pomoc w ocenie przygotowanej listy zakupów.


Recommended Posts

W kierunku CQB najprościej kupić LiPo 7,4V i ładowarkę. Zwiększy ROF w porównaniu z NiMH 8,4V, a tylko nieznacznie zwiększy obciążenie częśći. Można dać jeszcze mocniejsze LiPo, ale to już zwiększy obciążenie części i warto byłoby się zastanowić nad ich wymianą.

Link to post
Share on other sites

Pozwolę jednak się nie zgodzić - moim zdaniem długość lufy ma większy wpływ niż marginalny. Nie twierdzę, że zmiana długości lufy daje ogromną różnice ale nawet poprawa zasięgu o 5 m i zwiększenie prędkości lecącej kuliki o około 30 fps daje przeciwnikowi mniej czasu na ogarnięcie się. Zakładam, że z repliki o lufie 247 i 367 strzelam w takiej samej sytuacji.

 

@jaroczaro - Buniek92 dobrze pisze. W CQB złożona kolba w G daje szereg nowych możliwości. Nie musisz się składać więc wystawiasz tylko replikę i fragment głowy, tak by jednym okiem widzieć otoczenie przed sobą. Dobrej zabawy i intensywnych emocji życzę :icon_lol:

Link to post
Share on other sites

No no coraz bardziej się nakręcam. Do wiosny jeszcze daleko ale może jak będą jakieś fajne promocje na święta to pomyślę o zakupach.

 

Tak jak radzicie sprawdzę najpierw osiągi w stockowej wersji i potem będę myślał o modyfikacjach.

 

Póki co może uda mi się wyrwać w jakiś weekend gdzieś na imprezę i zaznajomić z lokalną społecznością chociażby pooglądać jak to wygląda na żywo.

Link to post
Share on other sites

Weź ze sobą ochronę oczu, kamizelkę odblaskową (taką samochodową) i aparat fotograficzny.

Jeszcze nie widziałem, żeby jakaś społeczność nie ucieszyła się z fotek ze strzelanki :)

 

...a przy okazji poproś o pokazanie całego szpeju jaki ludzie mają, pomacanie replik, przymierzenie oporządzenia, opinie (każda liszka swój ogonek chwali...) i porady.

 

I baw się dobrze :)

Link to post
Share on other sites

Póki co może uda mi się wyrwać w jakiś weekend gdzieś na imprezę i zaznajomić z lokalną społecznością chociażby pooglądać jak to wygląda na żywo.

Zakup sobie ochronę oczu (lub popytaj o możliwość pożyczenia od kogoś) bo bez ochrony oczu zobaczysz bardzo mało. Wszyscy ruszą w las, a Ty zostaniesz na respie i będziesz się nudził.

 

Edytuj: znowu nie odświeżyłem strony...

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Pomocy !

 

Postanowiłem wstępnie się rozejrzeć po sklepach za powyższą listą i pojawił się problem z tą gietą. Mianowicie występuje dużo wersji: Umarex na licencji Aresa i Ares jako Ares. Kiedyś to samo a teraz czytałem, że Umarex bierze części od S&T i różnią się te repliki. Sam Ares też podobno robi ten sam model w różnej konfiguracji (różne gumki itp). Jest to opisane tutaj: http://forum.wmasg.pl/topic/124072-g36cv-umarex-vs-g36c-ares/page__hl__+ares%20+umarex?do=findComment&comment=1824931

 

Większość ludzi preferuje Aresa nad Umarexa. Tym bardziej dziwią mnie ceny tych replik w sklepach, gdzie najtaniej trafiła się gieta z polem producenta: Ares. Tymczasem w innym sklepie gieta Umarex jest 500zł droższa o.O Nie ufam informacjom umieszczonym na stronach ani podawanych przez telefon. Już na stronie producenta (Ares) występują rozbieżności w danych tej giety :/

 

Teraz jak znaleźć właśnie TĄ G36C Aresa, która jest dobra (bez możliwości przyjrzenia się jej osobiście)?

 

Giety Aresa podobno najlepsze ale jeżeli jest jakaś firma oferująca G36 na tym samym bądź lepszym poziomie, które można brać w ciemno nie martwiąc się czy czasem nie trafi mi się zielona gumka hop-up zamiast jasnoniebieskiej to ja jestem w stanie dołożyć parę stówek dla komfortu psychicznego?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ares nie ma bić HK. Już po tym poznasz,że nie jest to umarex. Od ok 3 lat Ares nie klepie giet dla umarexa. Przejął to s&t.

 

Umarex vs. Ares?

Zdecydowanie najnowsza generacja Aresa.

Posiada tłok ze stalową paszczą, i kilka poprawek w stosunku do starego aresa, lub umarexa.

Link to post
Share on other sites

Dobra już wszystko jasne z tymi gietami. Wiem kto jest dystrybutorem Ares i wiem gdzie kupić żeby mieć pewność. Niestety ominęła mnie o 1 dzień promocja -10% więc zakupy odkładam tak jak planowałem na przyszły rok. W sumie dobrze, że to nie będzie na chypcika. Może do tego czasu pojawi się nowsza wersja, którą widzę już na zagranicznych stronach.

 

Nitro, Huba_Ibn wielkie dzięki za pomoc

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Znowu trochę poczytałem i znowu zakłopotanie tym razem do CM.030. We wszystkich tematach związanych z tym glockiem ludzie go polecają jako jedyny sensowny AEP. W poradniku są same gaziaki ale chciałbym uniknąć licznych problemów z tym typem napędu.

 

Byłem już zdecydowany aż tu nagle czytam, że strzały z tego pistoletu są często nie odczuwalne w ferworze walki. No i się zastanawiam czy warto się narażać na niepotrzebny stres bo przecież 200zł można lepiej spożytkować.

 

Rozumiem, że jest to związane z niskim poziomem FPS AEPów Cymy.

Czytałem, że tego CM.030 da się podrasować do 215 FPS. Czy to wystarczy żeby strzały z tego AEPa były odczuwalne w większości sytuacji?

Na marginesie koszty takiego tuningu są zbliżone do ceny samego AEPa.

 

Jest jeszcze nowszy model CM125, który ma 200 FPS według opisu ale nie ma jeszcze wielu informacji jak on się sprawuje w praktyce. (póki co są kłopoty z zamkiem, części nie są dobrze spasowane i ta różnica w FPS w stosunku do glocka nie ma odzwierciedlenia w praktyce)

 

Podsumowując: Wszyscy na forum się zgadzają, że CM.030 to najsensowniejszy AEP ale w kwestii użyteczności takiej broni na polu walki zdania są już mocno podzielone.

 

Czy jedynym wyjściem jest kupienie gaziaka żeby przeciwnik zorientował się, że powinien zejść z pola walki? (cena dla mnie nie stanowi zbytniej przeszkody, nawet znajomy ma Beretę KWJ na sprzedaż wraz z akcesoriami za 350zł, w weekend mam ją potestować)

 

// Wyszukiwarka na forum dziwnie działa. Tą samą frazę można czasem łatwiej wyszukać na tym forum poprzez google niż wbudowaną przeglądarkę (np gdy zawiera znaki interpunkcyjne)

 

Pozdrawiam

Edited by jaroczaro
Link to post
Share on other sites

Zależy. Jak strzelasz z 40m pojedynczą kulką (raz mi się taka sztuczka z CM.030 udała), i trafisz klienta w plecak - może faktycznie nie poczuć.

Jak z 10m wpakujesz mu pół magazynka w twarz - poczuje na pewno (nadal mi głupio :icon_confused3:, ale to było w lesie, gość na mnie biegł, więc ładowałem w sylwetkę...)

 

Z CM.030 z reguły strzela się seriami, a 180-200 fps to wystarczająco dużo, żeby poczuć. Na dystansie kilkunastu metrów potrafi być wręcz zaskakująco dobrze odczuwalne. Paru kolegów się o tym dobitnie przekonało :maniak_usmiech:. Więc ja byłbym spokojny. Co do tuningu - warta uwagi może być tuningowa guma HU. Lufa precyzyjna nie jest głupim pomysłem, ale przy typowych dystansach użycia tej repliki - ja bym jednakodpuścił (a miałem i preckę). Ważna będzie bateria, bo NiMh wielkości zapalniczki który do tego dają będzie na chłodzie zdychał jak mucha po azotoksie.

Ale grzebać w GB? Naprawdę nie widzę sensu.

 

To naprawdę fajny boczniak jest, szczególnie jak policzysz koszty. Ja się przesiadłem na gaziaka z kilku innych względów (rozmiar magazynka, czas reakcji na spust, no i zachciało mi się pracy zamka).

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...