Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pasoszelki do munduru wz. 2010


Recommended Posts

Hej,

ostatnimi czasy poszukiwałem pasoszelek do najnowszej "Panterki". Jedyne co udało mi się znaleźć to pasoszelki z Miwo Praszka, jednak posiadają oni w swojej ofercie tylko wz. 93, niestety nie posiadają wz. 2010. Czy ktoś z Was mógłby mnie oświecić, czy takie połączenie będzie dobre, albo zaproponuje mi jakieś lepsze rozwiązanie.

Link to post
Share on other sites

Mikig, a możesz mi wyjaśnić, co ma kamuflaż munduru, do oporządzenia? Wcale nie muszą być jednakowe. To nie tylko mój pogląd, wiele osób o tym pisało.

Moim skromnym zdaniem, najlepszym rozwiązaniem dla oporządzenia jest olive. Jest neutralny, pasuje do każdego kamuflażu munduru.

W ASG każdy zakłada to co lubi i co mu się podoba (chyba, że idzie w kierunku rekonstrukcji), więc nie desperuj. Bardziej zwróć uwagę na wygodę i funkcjonalność oporządzenia.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze pasy z linii PT, to już przeżytek. Po drugie PT-4 to najgorszy wybór z tej serii, wysoki, sztywny, krępuje ruchy.

Jeśli chodzi o opinie o obydwu producentach znajdziesz je na Forum, potrudź się, poszukaj, poczytaj.

Propozycje Węgorza są bardzo sensowne, rozważ je.

Link to post
Share on other sites

Bardziej zastanawiałem się nad zakupem pasa taktycznego pt-4 wraz z szelkami. Pytanie czy lepsze jest Miwo Praszka, czy Miwo Lubliniec? Miał ktoś jakieś doświadczenia? Na pierwszy rzut oka Lubliniec wydaje się być tańszy.

PT-4 jak nie masz 2,5m wzrostu będzie cię tylko wkurzać. Znosiłem w terenie PT-3 i sprzedałem, kupiłem rozwiązanie ver.2 z mojego poprzedniego posta. Szerokość PT2 w zupełności wystarcza na chłopa 185cm wzrostu.

A jak w ogóle chcesz genialny pas to zostaje RedRiver:

http://jarmix-milita...-taktyczne.html

 

Czy pas ma ciapki czy nie - to ma najmniejsze znaczenie.

Edited by wegorz
Link to post
Share on other sites

Wiem, rozważę. Z tego co wyczytałem na forum to oba sklepy mają praktycznie takie same opinie, jednak niektórzy preferują zakup w Praszce, dlatego chyba tam zamówię. Znalazłem u nich podobne do tych z RedRiver nazywają się TCP. http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,784/Podk-ad-TCP Oczywiście może nie są one tak wygodne jak tamte, ale cieszą się dobrą opinią. Do nich dołączę szelki ST-2, albo ST-3, które są podobne do Jacko Plus z Lublińca i wyposażę się w pas operacyjny. Myślę, że takie połączenie zda egzamin na niedzielnym polu walki :)

Link to post
Share on other sites

Ten podkład co podałeś Powała by mi odpowiadał, tylko pozostaje pytanie, czy jak tam doczepię bandoliere na 6 magów od AK74 i inne kieszenie, to czy to wszystko nie będzie się "majtać" i obijać. Żeby mieć więcej miejsca wziąłbym TCP od Praszki, ale nie wiadomo, czy nie będzie na mnie leżeć jak gorset i czy nie jest wysoki jak PT-4.

Edited by mikig24
Link to post
Share on other sites

Jeśli masz duże zapotrzebowanie na ładownice i kieszenie, to lepszym rozwiązaniem jest kamizelka modułowa. Jeśli nie odpowiada Ci rozbudowana kamizelka, to może pomyśl o cheście. Mam podobnego, o dwa rzędy palsów niższego, używam go gdy bawię się w roli szturmana.

Tamten zestaw z pasem ma dość ograniczoną pojemność, używam w roli snajpera (dwie niewielkie kieszenie, jedna podwójna ładownica SWD i kabura na broń boczną), albo jako "pierwszą linię".

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Podkład z Lublińca ma w środku na całej długości "rzepa", przeciągnięcie przez niego pasa to "droga krzyżowa"... :icon_cry:

Tyle czasu poświęciłem na walkę z ułożeniem pasa, że już więcej nie mam siły :teeth:
Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze wz. 2010 to tylko nowy krój munduru, kamuflaż niczym nie różni się od wz. 93. Teoretycznie wz. 93 to również wzór kroju munduru a nie kamuflażu, bo jego nazwa to różnie: polska panterka, czasem polski woodland.

 

Ja używam munduru wz. 2010 i zestawu:

-pas PT-2,

-szelki ST-1,

-2 ładownice podwójne M4/HK416,

-1 fastmag,

-1 małe cargo,

-zrzut,

-wpięta w mollle kabura do glocka,

 

PT-2 w zupełności wystarcza, PT-3 był już dla mnie za szeroki a PT-4 to już wogóle jakieś nieporozumienie pomijając, że wygląda komicznie. Różnicy w kamo jak widać nie ma żadnej, zimą używam kurtki w multicamie, na nim też dobrze wygląda. Wszystko trzyma się kupy, nic nie ma zamiaru spadać mimo tylko dwóch taśm molle, nic nie ciągnie w dół. Polecam taki zestaw, niżej fotki:

http://zapodaj.net/f111031f1657c.jpg.html

http://zapodaj.net/22f4c8c92f54b.jpg.html

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze wz. 2010 to tylko nowy krój munduru, kamuflaż niczym nie różni się od wz. 93. Teoretycznie wz. 93 to również wzór kroju munduru a nie kamuflażu, bo jego nazwa to różnie: polska panterka, czasem polski woodland.

A czasem wuzet, moro - tak samo poprawne nazwy jak te Twoje "polska panterka" czy "polski woodland". Poprawna nazwa tego kamuflażu to Pantera.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Podkład z Lublińca ma w środku na całej długości "rzepa", przeciągnięcie przez niego pasa to "droga krzyżowa"... :icon_cry:

A ja przeciągnąłem go i wyregulowałem w 10min - wystarczył izolator z papierowej taśmy, który po prostu po zakończonej regulacji wyciągnąłem spomiędzy pasa i podkładu. Gładko, łatwo i przyjemnie :icon_smile:

Edited by wegorz
Link to post
Share on other sites

Niestety, ale dobre kamizelki są dla mnie za drogie. Poza tym zarówno one jak i chest rigi jakoś do mnie nie przemawiają. Nie jestem ich zwolennikiem do Zielonej. Nie kupiłbym takiej, ze względu na to, że czołgając się nie chciał bym mieć pod sobą kilku magów, albo padając na ziemię obawiać się, że coś mi "chrupnie". :P Po przeczytaniu dosyć rzetelniej i szczegółowej recenzji jestem za zakupem TCP. Ergonomia jest dość duża, a będę mógł zamontować do tego to czego dusza zapragnie (oczywiście w granicach rozsądku).

Link to post
Share on other sites

Możesz też zapukać do krawców takrycznych. Niektórzy z,nich prawdopodobnie uszyją Ci szpej w niższej niż Miwo cenie.

 

A prawidłowo noszony chest wcale nie jest jakimś koszmarem przy czołganiu. Mam połączenie coś a'la pt2 + szelki płaskie pierwszej linii z chestem BCR Ariesa Outd. i nie jest to szpej który ogranicza mobilność.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...