Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"szelki do noszenia oporządzenia wz. 2001"


Recommended Posts

Witam, jak w temacie...

Ale właściwie to pół-kamizelka taktyczna przystosowana do terenu leśnego

Zdobyłem pare meścięcy temu, i teraz gdy przestestowałem ją w boju itp. mogę się o niej wypowiedzieć.

Fotki można zobaczyć często, ot choćby w nowym nuerze "Żołnierza Polskiego"

Kamizelka jes prosta w budowie i przez to dosyć funkcjonalna.

Składa się z szelek, dwóch paneli, pasu głownego i częściowo "zaszytych" pleców. Na panelach umieszczono 4 ładownice do kałacha i 1 mniejsza na np. magazynek do pistoletu, na pasie głównym są umieszczone 6 mniejszych ładownic na różnego rodzaju pierdóły typu amunicja do pistoletu, farba maskująca itp. Z tyłu można podłączyć torbe cargo.

Całość jest bardzo prosta w konstrukcji, bez zbędnych pasków i regulatorów, plączących sioe po całej kamizelce, co mnie strasznie denerwuje...

Kamizelka jest pokryta polskim wzorem maskujący(cholera wie jak to sie nazywa:) ) i jest obszyta na krawędziach czarną taśmą.

Wszystko jest zapinane na "rzepy" oprócz pasa głównego, który zapina się na klamre typu "click". Zapięcie główne(to na klatce piersiowej" to zamek błyskawiczny i rzepa.

Ogólnie konstrukcja jest udana. Kamizelka jest wytrzymała, idealna dla piechociarza, bez jakiś códów itp. prosta i niezawodna, czego chciec więcej

Moim zdaniem jedynym minusem są te rzepy, które odpinają się głośno, i sparwaiją troche kłopotu...

poza tym, kamizelka nie koliduje z kamuflażem polskim, który jest dosyć popularny u nas:)

No to chyba tyle:)

 

pozdrawiam

kapral

 

PS. jak ktoś chce fotki, to walić na maila, Reg miał zamieścić, ale sa tak kijowo zeskanowane, że omało nie dostał zawału serca jak je zobaczył.

Link to post
Share on other sites

Witam,

Bubel, drogo? przecie ja nie podałem ceny, waha się ona od 120 do 250zł, tak! nawet z taką ceną sie spotkałem...

Gunner, Co do hałasu wydawanego przez te rzepy to się zgadzam, tasma też do najmocniejszyhch nie należy, ale to można przerobić, ja na przyklad widziałem kamizelke, ręcznie obszytą żieloną, mocniejszą taśmą, i rzepy zostały zastąpiony "pinami". Ja mam kamizelke, zawsze idealnie dopasowaną, i nigdy mnie nie obcierała czy ograniczała moich możliwości manewrowych. A tej kamizelki się nie zakłada na przeciwodłamkową, tylko bezpośrednio na mundur.

 

pozdrawiam

kapral

Link to post
Share on other sites

No wiesz - "Ile i dlaczego tak drogo?" to takie powiedzenie, które zwykle pomaga w zbiciu ceny. Zapomniałeś jednak wspomnieć o jednej bardzo ważnej sprawie, a mianowicie, gdzie można kupić taką kamizelkę? Ja osobiście niestety jeszcze się z nią nie spotkałem. Poza tym, jak prawie wszyscy faceci jestem wzrokowcem i chętnie bym zobaczył jak ona właściwie wygląda.

Link to post
Share on other sites

Witam,

Navy, proponuje amerykańcką LBV, prosta w budowie i dobrze sie trzyma.

a i tania jest całkiem, teraz jestem w Gdyni i tu w takim jesnym sklepie jest oryginalna(bo zdażają się podróby) LBV(używana ale stan OK) za 120zł.

Bubel, ahaaaaa tera wiem o co ci chodzi. Daj mi maila to prześle ci w niedziele fotki. Kamizelke kupiłem w sklepie militarnym u kolegi. Teraz widziałem fajną kamizelke w kamuflazu DPM, ale trza do niej ładownice podczepić:(

o dziwo, kamizelka ta była urzywana już wcześniej(trooooche wcześniej), ale nie wiem czemu nazywa się ją wz. 2001....

 

pozdrawiam

kapral

Link to post
Share on other sites
Navy, proponuje amerykańcką LBV, prosta w budowie i dobrze sie trzyma.

spox, to byl zart :)

ja uzywam rosyjskiego "snickersa" :)

 

A LBV przypadkiem to nie kamizelka oporządzeniowa a nie taktyczna?

eee co za roznica ;) sprawa terminologii ;)

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Imacman, czy mógłbyś zacytować te opinię, prosze? jestem ciekaw ich.

Ja też je nosiłem jakiś czas w strzelcu(teraz urzywają LVB), jak równiez rozmawiałem z żołnierzami.Rzeczywiście, nie jest to jakieś super rozwiązanie, ale na pewno lepsze od poprzedniego.

Dowiedziałem sie też o pewniej ciekawistce, mimo nazwy "wz. 2001" kamizelke noszono dużo wczesniej... nie wiem o co chodzi, ale tak było:)

 

Jarcher, to jest własnie ta kamizelka, jest w panterze i ma ładownice do AK, innej nie znam

 

pozdrawiam

kapral

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

rzeczwiście, skośne kieszenie pomagają, z tego patentu korzysają Brytyjczycy i powoli wracają do niego Amerykanie.

Ale tylko w bluzach i kszulach. We wszystkich ładownicach świata są one proste. Pza tym wykryłem prawdziwą wade. ten zamek na klacie lubi sie rozpinac...

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Recon, kurcze masz racje:) sorki mój błąd...

Ale wiesz, jestem ciekaw jakby wyglądały skośne ładownice do kałacha, przecie magazynek do AK ma i tak karzywizne ze względu na kształt naboju, wiec czy ułożenie ładownic do AK skośnie nie ułatwi a wręcz utrudni zadanie??? jestem tego ciekaw

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No coz, oporzadzenie o ktorym mowa jest dosc slabe. Jego czarna tasmy zdradzaja sylwetke uzytkownika. Slaba regulacja tasm moze byc problemem dla malej badz wielkiej osoby. Juz wczescniej wspomniene rzepy uniemozliwiaja cicha wymiane magazynka. Dodatkowym utrudnieniem jest brak tasiemek w kieszeniach, ktore by przyspieszaly ich otwieranie. Rowniez fatalnym pomyslem sa szelki do paska, nie mozna ich otwierac wiec zdjecie pasa wiaze sie z odczepieniem calego ekwipunku nan podwieszonego. Mimo to trzeba przyznac, ze jest to duzy postep w stosunku do poprzedniego oporzadzenia "kostka" i wczesniejsza kopia LBV produkcji Lubawy. O wiele lepsze oporzadzenie modulowe produkuje Moratex z Lodzi http://grom.pliki.fm.interia.pl/Moratex.jpg jest to kamizelka przygotowana dla GROMu, moj kumpel ja uzytkuje i jest bardzo zadowolony. Ostatnio powstaly rowniez szelki oporzadzeniowe Moratexu w (rowniez w kamuflaz Pantera). Rownie dobrym produktem sa wyroby jedengo z polskich producentow plecakow (jej wlasciciel prosil mnie o nieujawnienie nazwy), min. kamizelki moulowe. Wada produktow Moratexu i owej firmy jest ich nie moznosc kupienia dla cywilow :-(

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Apogeumusie, masz w sumie racje. Nasze oporządzenie raczej się nie umywa do amerykańskiego. Ale tak jak powiedziałeś jest to krok na przód:)

ten patent z czarną taśmą to żaden problem. ja w lubawce te czarną taśme obszyłem zieloną, i po problemie. Co do cichej wymiany magazynka, to aż tak źle tez nie jest. Komu zalezy na wymianie magazynka w ferworze wlaki? Ja tam snajperem nie jestem, a przy zasdzce, podczas czekanie magazynków nie wymianiam jak oszalały:)

Chociaż przyznać trzeba, iż rzepy nie są najlepszym pomysłem. Lubia się rozpinać, lepsze były by "clicki" lub "piny" jak w ALICE czy LBV.

Pasa rzeczywiscie trudno odpiąc, jeszcze tego nie robiłem, bo zdaje sobie sprawe, że odpinał bym go i zapinał z powrotem jakąs godzine:) A to jst utrudnienie, niektóre rzeczy nie mają zasówek jak ładownice do ALICE itp.

Na przykład noże, dosatkowe ładownice do AK czy inne. Za można do niego podczepić "buttpack" w polskim kamuflażu.

Co do tej kaizelki GROMU to się chyba nie wypowie, bo widziałem ją tylko na zdjęciach, ale chetnie włozył bym łapy w te wszystkie ładownice i keszenie :D

 

Recon, mam pytanko, czy do LBV czy ITLBV wejdą magazynki do AK?

 

 

pozdrawiam

kapral

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam,

 

hehehehe :D ta kamizelka nie jest anonimowego producenta.

Zrobił ją bodajże JANYSPORT. Jednak , nie jesteś osobą, o której myślimy(a przynajmniej ja myśle) 8) . Najwidoczniej kamizelki uciekły z GROMu w większej ilości :lol:

 

pozdrawiam

kapral

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...