Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dobra maska do 450 fps


Recommended Posts

Cześć

Mam pytanie do ludzi którzy juz troche siedzą w asg ponieważ ja dopiero zaczynam i czas wybrać ochronę oczu i twarzy.

Więc jakie maski i gogle polecacie ?

Czy gogle mogą być np. Takie http://eurobhp.com/p/1667/8309/3m-gog-2890-gogle-ochronne-gogle-ochrona-oczu-i-twarzy.html

 

Jeśli macie jakieś porady jak wybrać odpowiednią ochronę i czego się wystrzegać to piszcie ! :)

Link to post
Share on other sites

Najpierw zastanów się, czy wolisz korzystać z okularów czy gogli. To już jest wybór indywidualny, niektórzy wolą okulary, które chronią mniejszy obszar ale są też (według mnie!) wygodniejsze. Gogle z drugiej strony mogą nie podejść pod niektóre maski. Z tańszych okularów celuj w Uvex I-vo. Z droższych okularów patrz na firmę ESS, nie będę ci wymieniał - pooglądaj sobie i okulary i gogle tej firmy na ich STRONIE. Co do maski, kup sobie stalkera V2 lub V3. Czym się różnią? V3 ma dodatkowo ochronę uszu :icon_smile: Jeśli planujesz później zakup jakichś słuchawek wybierz V2.

 

Edit:

Aha, zapomniałbym - gogle ESS bierz używane, nie kupuj nówek za 350 ;)

Edited by ShayBuS
Link to post
Share on other sites

Używam maski Stalker V3 w połączeniu z goglami Revision Dessert Locust. Kumpel biega w Stalkerze V2 z goglami Ess TurboFan (wielkościowo są one zbliżone do ESS NVG). Oba połączenia bardzo dobrze się sprawdzają. Ja często dostaję w głowę/twarz i nigdy mnie taki strzał nie zabolał.

 

Jeśli chcesz maskę bez ochrony uszu, to polecam te z paskami połączonymi z tyłu głowy. Są dużo wygodniejsze.

 

Co do kupowania używanych gogli - co sam też zrobiłem - to pamiętaj o przestrzelaniu tego co kupiłeś i uważaj na podróbki. Na forum jest sporo informacji jak odróżnić podróbki różnych marek od oryginałów.

Link to post
Share on other sites

Każda maska z siatki metalowej wytrzyma 450 fps`ów. Trafienie w maskę usłyszysz. I tylko tyle.

 

Co do współpracy maski z okularami i goglami - pasują do wszystkiego bo maski wykonane z metalu możesz dowolnie kształtować, odgniać krawędzie kombinerakimi, ciąć itd. Jednym słowem, możliwość modernizacji jest bardzo szeroka. Ja swoją - stalkera v.3 - połączyłem z Bowmanem, zdemontowałem dolną osłonę z cordury i w jej miejsce przyszyłem pasek materiału. Ta ostatnia zmiana poprawiła przepływ powietrza i swobodę ruchu głową.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...