Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Siema,

 

Zamierzam kupić G36 i jestem bardzo niezdecydowany.

Myślałem nad kupnem G-001 Boyi, lecz na forum czytałem o sporych problemach.

Kolejnym karabinkiem nad którym myślałem to JG0638 i jego jest kilka wersji, na Gunfire jest jeszcze V2 - tan. I oto pytanie, czym one się różnią?

 

Kolejna sprawą jest tuning, co warto by wymienić na początku, najlepiej odrazu z repliką aby nie tracić gwarancji. Koniecznie potrzebuję sprężyny która wytworzy 355FPS max (limit w pomieszczeniach bezwzględny) Sprężynę mogę kupić, nie będzie z tym problemu, podobno w Taiwanie wymienią bez problemu na słabszą bez opłaty, jeśli kupujemy u nich replike.

 

Zależy mi na replice, która nie będzie się kruszyła po paru strzelankach no i fajnie by było gdyby bateria stockowa wytrzymała do grudnia, bo dopiero wtedy będę mógł kupić LiPo z ładowarką(Miło by było aby ktoś w miarę tani dobry zestaw podrzucił).

 

Czyli w skrócie, jaką Giete? Co wymienić na początku/tuning? Jaką baterie wsadzić(zestaw)? Gieta trwała, mało zawodna no i bateria fajnie by wytrzymała miesiąc.

 

Dzięki z góry, i sorry, że tak mieszam :D

Link to post
Share on other sites

Kolejnym karabinkiem nad którym myślałem to JG0638 i jego jest kilka wersji, na Gunfire jest jeszcze V2 - tan. I oto pytanie, czym one się różnią?

Z tego co mi wiadomo to różnią się tylko wyglądem (i ewentualnie długością lufy, ale to ma w ASG znaczenie marginalne).

 

Kolejna sprawą jest tuning, co warto by wymienić na początku, najlepiej odrazu z repliką aby nie tracić gwarancji.

Ja bym wymienił gumkę HU. Jeśli zamówisz ją razem z repliką i w uwagach do zamówienia poprosisz o wymianę to sklep to zrobi za darmo.

 

Jaką baterie wsadzić(zestaw)?

Na początek ta z zestawu wystarczy, ale warto pomyśleć nad wymianą na LiPo (niestety nie powiem Ci na które konkretnie bo nie wiem ile miejsca jest w Gietach). Pomijając wymiary to poleciłbym woltaż 7,4V i im więcej Ah oraz C tym lepiej. Jak kupujesz LiPo to i musisz kupić ładowarkę. Ja korzystam z takiej - tania, potrafi tylko ładować, ale daje radę. Jeśli Cie stać to możesz kupić Redoxa Alpha v2 czy Imaxa B6 - to już lepsze sprzęty, bogatsze w opcje, ale też i droższe.

Link to post
Share on other sites

Miejsca w giecie od Boyi jest sporo, a tej od JG chyba mniej (nie wiem). Ogólnie to chyba będę brał Bojkę, bo u mnie w mieście jest TaiwanGun. Wie ktoś, czy wymieniają sprężynę na słabszą bez dodatkowych opłat (gdzieś o tym czytałem ale nie wiem czy to Gunfire.pl czy Taiwan)? Na plus u Bojki wydaje mi się, blow catch, idealne odwzorowanie Giety od ARESa, 2 sprężyny w zestawie no i miejsce na baterie. Minusem żyowotność stockowej batki. Przeczytałem też w jednym z tematów na forum, że kilka osób miało spore problemy (w wersji z EBB).

 

A o G36 od JG wiem, że to Bestseller na Gunfire.pl, ma lepszą baterie od Boyi (Która często padała innym po 1 naładowaniu) no i niższa cena.

 

Chyba wezmę Boyi, czy ktoś mógłby mnie upewnić w tej decyzji?

Link to post
Share on other sites

Taiwangun nie daje słabszych sprężyn. Co do EBB, wystarczy wyjąć zaczep, który porusza zamkiem - nie trzeba przy tym rozkręcać GB, tak więc nie stracisz gwarancji. Wymieniać sprężynę też możesz sam, tego nie obejmuje gwarancja. Wystarczy płaskim śrubokrętem wykręcić śrubę, potem kluczem ampułowym przekręcić prowadnicę o 90°. Wyjmujesz sprężynę, wymieniasz na nową i skręcasz wszystko.

Link to post
Share on other sites

Do Boya pasuje LiPol Turnigy Nano-Tech 1800 mAH 25-50C.

Mi stockowo EBB poprawnie działał jak i bateria.

Odwzorowanie na tyle idealne, że prowadnica Aresa nie pasuje.

Z ładowarkami które polecił MarekMac jest wielka loteria. Te tanie ładowarki potrafią zniszczyć baterie. Będziesz miał pecha, kupujesz nową baterię i ładowarkę. Lepiej doinwestować i kupić Redox Beta za 130 PLN z zasilaczem.

Zaryzykowałbym stwierdzenie, że G36C Boya to nie jest replika dla początkujących. Wymaga dopieszczenia i miłości. Wtedy się opłaca.

Link to post
Share on other sites

Nie miałem w rękach giety od Boyi, więc nie porównam do JG, ale ze swojej JG jestem zadowolony. Po drobnych modyfikacjach to pewna, celna replika. Co do ładowarki radzę Ci odkładać na coś porządnego, w myśl zasady: nie stać mnie na tanie rzeczy. Ja też myślałem o prostych ładowarkach, kombinowałem, szukałem, liczyłem pieniądze, czytałem forum i większość głosów mówiła, żeby inwestować w lepszy sprzęt. Posłuchalem i nie żałuję. Warto szukać okazji (mi udało się kupić imaxa b6 z ładowarką za 130 zł). Przyda Ci się na przyszłość, zadba o baterię fabryczną, zanim kupisz lipo, pomoże z innymi bateriami itp.

Link to post
Share on other sites

Wie ktoś, czy wymieniają sprężynę na słabszą bez dodatkowych opłat (gdzieś o tym czytałem ale nie wiem czy to Gunfire.pl czy Taiwan)?

 

Taiwangun nie daje słabszych sprężyn....

 

Ja usłyszałem od sprzedawcy z taiwangun zupełnie co innego. Radzę zadzwonić i samemu sprawdzić. To nie jest duży wysiłek. Do 12 można się dodzwonić bez problemu. Potem bywa różnie.

 

Poniżej znajduje się filmik, na którym Pan z innego sklepu twierdzi, że dostaje się od nich tą replikę z dwoma sprężynami (do CQB i lasu).

Edited by jaroczaro
Link to post
Share on other sites

Jak Boyi wprowadziło do swojej oferty tą gietę to dostawało się 2 sprężynę. Teraz to wycofali i ma się tylko jedną. Zamawiałem tą replikę miesiąc temu z taiwanguna i dostałem jedną :icon_smile:

 

Rzeczywiście filmik jest ciut stary. Co prawda już po sezonie ale może mógłbyś się podzielić jakimiś uwagami. Korzystasz z tej szybkiej wymiany sprężyny?

Link to post
Share on other sites

Nie korzystam ale to tylko i wyłącznie dla tego że nie miałem jeszcze okazji oraz że nie posiadam drugiej sprężyny. Na pewno jest to fajną opcją bo w 5 min możesz przerobić replikę CQB do lasu i na odwrót. Posiadałem za równo G36 od JG jak i teraz mam od BOYI i jak dla mnie boyi nieporównywalnie wymiata. Ale to tylko i wyłącznie moja opinia.

Link to post
Share on other sites

Ja usłyszałem od sprzedawcy z taiwangun zupełnie co innego. Radzę zadzwonić i samemu sprawdzić. To nie jest duży wysiłek. Do 12 można się dodzwonić bez problemu. Potem bywa różnie.

 

Napisałem do taiwanguna z pytaniem, co z drugą sprężyną. Taką dostałem odpowiedź:

https://drive.google.com/file/d/0B684u1gsO-LSUTFtNG9LQ3h5YlE/view?usp=sharing

Link to post
Share on other sites

Ok, w sobotę jadę po Boykę, dostanę 1 sprężynę więc będę musiał dokupić M100, gumka HU narazie zostanie i wymienię potem(Ograniczenie finansowe). Dziękuje za wszystkie odpowiedzi, jeszcze ostatnia kwestia baterii, wytrzymała wam parę ładowań czy padła po rozładowaniu?

 

Sprawa ładowarki, na Imaxa B6, powiem szczerze szkoda mi kasy, bo zamiast tego wolałbym zainwestować w ochronę oczu. Czy ta ładowarka REDOXa za 40zł dałaby radę i nie rozwaliłaby baterii (ani nie pogorszyła jej pojemności). A jesli nie to czy będzie spora różnica pomiędzy IMAXem B6 a GFC smart battery charger?

 

edit: Znalazłem jeszcze coś jak Redox Aplha V2 co o niej powiecie?

Edited by Arkadossso
Link to post
Share on other sites

Ja mam LIPO redoxa 1800 (http://cyber-fly.pl/...akiet-LiPo/2920) i trzyma około 2000bb z włączonym blowbackiem. W razie czego można jeszcze większą baterię wsadzić, jest jeszcze trochę miejsca.

 

DO tej baterii trzeba przejściówke na Tamiye? Możesz linka podesłać. Ciekawa sprawa na Gunfire 62zł a w sklepie modelarski 40zł, nie nieźle można zaoszczędzić kupując w takim sklepie :D. Skoro polecasz to chybą tą baterię bym brał. Kwestia ładowarki jakiej uzywasz? I czy mógłby ktoś się wypowiedzieć o tych z poprzedniego posta?

Link to post
Share on other sites

Napisałem do taiwanguna z pytaniem, co z drugą sprężyną. Taką dostałem odpowiedź:

https://drive.google...iew?usp=sharing

 

Źle mnie zrozumiałeś. Dzwoniłem do sprzedawcy z zapytaniem o tuning a nie o to czy dają drugą sprężynę. I dostałem odpowiedź, że mogą wymienić wszystko bez utraty gwarancji jeżeli nie wiąże się to ze zwiększeniem FPS. Czyli wymiana sprężyny na słabszą jest możliwa ale oczywiście trzeba ją sobie kupić. Ale pytanie na forum o to co dany sklep oferuje wydaje mi się chybionym pomysłem bo robi się głuchy telefon. Najlepiej samemu zadzwonić.

 

Filmik, do którego link zamieściłem jest mylący za co przepraszam ;p Nie popatrzyłem na datę umieszczenia filmiku bo przeważnie sortuję po najnowszych.

 

Pozdrawiam

Edited by jaroczaro
Link to post
Share on other sites

Trzeba przejściówkę, ale ja zmieniałem całe okablowanie, to siłą rzeczy mam zamontowanego deansa.

Ładowarka jakiej używam, to redox alpha v2, która chyba niezbyt jest polecana na tym forum. Mi działa całkiem dobrze i jakoś nie zauważyłem, aby mniej kulek gietka wypluwała.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że jeśli poprosisz sprzedawcę to wymieni Ci wtyczkę. Jeśli dobrze się czujesz w lutowaniu to sam możesz wymienić wtyk w replice na deansy. To dużo lepsze rozwiązanie niż stosowanie przejściówki - przejściówka zajmuje dodatkowe miejsce, tworzy dodatkowy opór, a kosztuje (ceny z GF) więcej niż wtyk deans wraz z metrem termokurczki.

Link to post
Share on other sites

Ja korzystam z szybkiej wymiany sprężyny. Wymiana jest szybka i nieskomplikowana.

LiPole Turnigy Nano-Tech uchodzą za lepsze od Redoxa i są tańsze.

Co do tanich ładowarek GFC za 40 PLN, noch ein mal. Załóżmy, że kupisz LiPola za 50zł + ładowarkę GFC za 40zł = 90zł. Masz pecha, ładowarka niszczy Ci baterię. Musisz kupić nową baterię za 50zł i ładowarką za 130zł. Summa summarum wydasz 270zł zamiast 180zł za pewną ładowarkę i LiPola. Chcesz zaryzykować?

Link to post
Share on other sites

Wymiana kabli w G36 jest "łatwa lekka i przyjemna", nie wymaga rozbierania GB . Lepiej wymienić sobie całe kable jak certolić się z przelutowywaniem samych wtyczek. Nie jestem specem od ładowarek, mam od ponad pół roku zwykła ładowarkę od GFC do lipo za owe 40zł i działa wszystko bez zarzutu .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...