Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

cm.042 czy cm.046


Recommended Posts

Siemanko,

z góry przepraszam wiem, że jest pełno takich tematów jednak większość jest starych.

Moje pytanie brzmi tak samo jak tytuł tematu cm.042 czy cm.046?

Jestem początkujący w asg kiedyś strzelałem się z kumplami ale to była replika za 100-150 zł kulka leciała całe 10 m :icon_biggrin:. Aktualnie jeden z moich kolegów polecił mi 0.42, ale natrafiłem na forum na 0.46. Wiem, że w 0.46 jest ebb za to w 0.42 nie ma.

Czy w każdej z tych broni można wymienić sprężynę i jaka byłaby dobra, żeby podnieść fps o 30-40.

Jaka minimalna bateria powinna być a jaka maksymalna, żeby obsłużyła ebb.

Z góry dzięki.

Sorki za ewentualne pomyłki :icon_smile:

Podaje linki do interesujących mnie replik

 

http://www.taiwangun...wood-full-metal

 

http://gunfire.pl/pr...binu-CM046.html

Link to post
Share on other sites

Bojacz ma gorsze drewna (bez znaczenia, ostre kupisz za grosze) co do jakości body to porównywalna, choć chyba cyma ma lepszą kompatybilność z magazynkami. Takie rzeczy jak mocowanie kolby i obsada lufy są lepsze w Bojaczu. To znaczy wytrzymalsze.

 

W bebechach to w cymce siedzą jeszcze lepsze zębatki, tłok, a nie tylko silnik.

 

Bocja warto rozważyć szczególnie że jest tańszy.

Link to post
Share on other sites

Wszystkie obecnie dostępne bojce z polimerkami są jak by to nazwać "modernistycznymi" kałachami (od AK-74 w górę).

I jak za 60 zł zrobicie taki tuning to gratuluje bo to ledwo na lipola starczy nie mówiąc już choćby o ładowarce.

W cymce zaletą jest właśnie to że na start nie trzeba grzebać w GB.

 

Ja bym z całej plejady polecił RK-01.

 

I tuż za, prawie w łeb w łeb cm.048.

Link to post
Share on other sites

Kolega nie wspominał jakiego kałacha chce.

Rożnica w cenie między cm 042 a rk05 to 200zł. Akurat żeby wymienić tłok gumkę i lipola( Chcę zauważyć że o ładowarce nie wspominałem bo cena w miarę ok ładowarki to 120 zł)

 

PS: Ja w moim rk ze stokowymi częściami(sprężyna na 435 fps) przemieliłem 10k kulek i nic się nie popsuło.więc nie demonizujmy że od razu trzeba grzebać w gb.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Po to mu jest lipol że dodając do repliki cenę ładowarki wyjdzie taniej.

 

10k podałem jako przykład że od razu po 1000 kulek się rozsypie.

 

Petardy kosztują koło 20 gr a lepiej wybuchają.

Wytłumacz o co chodzi z tym porównaniem? Bo szczerze przyznam że nie łapie :P

Link to post
Share on other sites

Czytam wasze komentarze i staram się na bierząco wszystko ogarniać konketnie chciałem cymke tylko własnie mam problem bo zdania są podzielone z ebb, ze sie psuje przy zbyt duzym ROF coś tam może rozwalić. Dlatego cały czas się wacham pomiędzy 0.42, 0.46, a 0.48 i szczerze mówiąc to czego sie doszukałem w 0.48(choć mam małą wiedzę) to delikatnie większa ilość fps.

Co do tuning właśnie znajomy polecił wymieane batki i ładowarki + hop up +bore up + sprężyna +lufa precyzyjna. Tak mi polecił nie wime jak to wygląda przy czym zaznaczył, że przy lufie precyzyjnej "tyko najlepsze kulki" jakie to są ? :icon_biggrin:

Edited by Koti
Link to post
Share on other sites

CM042 i CM046 to chłam w standardzie TM bierz CM048, jak dla mnie bezkonkurencyjne w tym wyborze.

Uwierz mi, opłaci ci się. Wewnętrznie (jeśli mowa o Gearboxie) wszystkie repliki są identyczne, na plus 048 powiem ci że ma metalową komorę hop up, łatwiej dostępne części zewnętrzne w razie tuningu zewnętrznego/awarii jakiejś części, ZNACZNIE LEPSZE DREWNO! Poza tym wszystkim CM042 i CM046 są łączone śrubami, a CM048 kołkami. Uwierz mi, gwinty w znalu padają jak muchy. No i 048 bardziej przypomina oryginał.

Powtórzę - bierz CM048, CM042(które miałem) i CM046 to dobre repliki lecz 048 jest znacznie, znacznie lepsze.

Link to post
Share on other sites

@Wintar

W porównaniu chodziło o to co się stanie z lipoką na stockowej ładowarce. Oczywiście nie musi zrobić buum, ale szybko stanie się bezużyteczna.

 

W cymce da się wymienić spreżynę , ale i tak już ma wystrczającą fpsów. Tuning w tym przypadku to bardziej lufa i gumka.

Link to post
Share on other sites

Czyli wraz z wymianą batki wiąże się wymiana ładowarki dla bezpieczeństwa :D

@Wintar

W porównaniu chodziło o to co się stanie z lipoką na stockowej ładowarce. Oczywiście nie musi zrobić buum, ale szybko stanie się bezużyteczna.

 

W cymce da się wymienić spreżynę , ale i tak już ma wystrczającą fpsów. Tuning w tym przypadku to bardziej lufa i gumka.

Link to post
Share on other sites

@Wintar

W porównaniu chodziło o to co się stanie z lipoką na stockowej ładowarce. Oczywiście nie musi zrobić buum, ale szybko stanie się bezużyteczna.

 

 

Nigdzie nie mówiłem że ma ładować baterię stockową ładowarką. Napisałem że powinien zmienić na coś lepszego(tak jak pisałem cena takiej ładowarki to około 120 zł).

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Na twoim miejscu rozważyłbym jeszcze innego kałacha:

-Poszukaj Cym z numerkami 045, 040, 048, 050, 052 (literki na końcach obojętne, które ci się podobają)

-Seria RK od Boyi. Polecałbym ci wszystkie oprócz RK-01, Aktualnie najlepszym wyjściem jest RK-12 gdyż jest full steel a kosztuje tyle co nic.

Link to post
Share on other sites

Niezniszczalne jest tylko RK-01S.

Porównując RK-01 do RK-01SW to wychodzi na jaw tandetny, brzydki plastik i połamany znal. Bebechami nie różni się nic, z krótkich kałachów najlepiej wypada wyżej wspomniane RK-12 i cm045 ( z dużym plusem do RK-12 za cenę, malutkim minusem za tłumik płomienia, gigantycznym plusem za wykonanie zewnętrzne, minusem za silnik).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...