Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cyma048m LIPTON


Recommended Posts

witam mam problem ze swoja cyma 048m mianowicie kupilem

Guarder - Sprężyna SP130

tłok -JBU PCM full metal

Mosfet -Gate pico aab

ARES - Shooter - Wentylowana Głowica Tłoka POM

JBU - Metalowa Łożyskowana Prowadnica Sprężyny

zebatki SHS 100:200 heli

precka -PDI japan 6.01 455mm+ czarna systema

+kable 1,5 mm

11.1lipo

wniosek po zlozeniu ? strzela gorzej niz na stoku + sama lipo 11.1 mialem nagrania dzwieku szybkoszczelnosci (stok,stok+batka,tuning+batka) i nastoku +batka bylo najlepiej zasieg tez jakos spadl co robic ?????Dodam ze bylem przygotowany na to ze dupe bedzie urywac a tym czasem jest lipton...no i zauwazylem ze na minimalnie skreconym hop up nie wypluwa kulek wcale a wczesniej strzelał...

podobno zamontowanie tej sprezyny jest niemozliwe bo sprezyna sie nie chowa cala w tloku jest za dluga czy coś? nie wiem ....POMOCY.

Edited by Buzzi
Link to post
Share on other sites

1. sprawdź czy masz szczelność układu

2. sprawdź czy nie masz podwójnego łożyskowania na sprężynie (jak masz łożyskowaną prowadnicę sprężyny i głowicę tłoka to sprężyna nie daj z siebie 100%) jeśli masz podwójne łożyskowanie zrezygnuj z czegoś

3. Jeśli porady z forum nie pomogły oddaj do serwisu.

Link to post
Share on other sites

Gumka Ci się nie uszczelnia z dyszą i/lub dysza z głowicą.

 

Prosto z pudełka mało co uszczelnia się od razu, trzeba zmienić oring dyszy i gumke/dysze tak, żeby się uszczelniały.

 

Wniosek? Oddaj na serwis bo nie masz zaplecza części zapasowych ;)

Link to post
Share on other sites

NIE SAM.... ROBI MI TO ZNAJOMY A BYLO PO USZCZELNIANE TEFLONEM CALOSC.... dzis w nocy dostalem ataku i rozkreciłem ja na częsći pierwsze lezy teraz w dwóch kartonikach :/ i faktem jest ze i głowica tłoka i prowadnica sa łozyskowe wiec rozumiem ze mam sie pozbyc ich z którys z tym dwóch>?

Edited by Buzzi
Link to post
Share on other sites

Twój problem nie wynika z podwójnego łożyskowania (to akurat potrafi dodać parę fpsów).

 

Twoja nieszczelność wynika z:

 

nieszczelności dyszy z głowicą cylindra

 

albo/i

 

nieszczelności dyszy z gumką HU

 

Nie jest to coś co możesz uszczelnić teflonem.

 

systema to w wg jedna z gorszych gumek HU, a przerabiałem ich dużo (guardery, madbule, systemy, promyki, g&g, falcony itd itp). Słabo się uszczelnia, jak się już uszczelni to chusteczkowo kręci.

 

Zacznij od tego:

 

weź cylinder do ręki, włóż tłok, załóż dyszę na głowicę cylindra i sprawdź, czy robi się "strzykawka" po szybkim wepchnięciu tłoka do cylindra.

 

Jeśli tak, zmień gumkę na stocka i zobacz jak to będzie działać. Jeśli nie, potrzebujesz grubszego oringa dyszy (a ewentualnie może i nawet oringa głowicy tłok, możesz przełożyć ze stocka i potestować).

 

Pchanie teflonu w każdą dziurę to tandeciarstwo ;)

Edited by lech
Link to post
Share on other sites

Czyli strzela tylko słabo, tak?

 

To oznacza nieszczelność. Najczęstsza nieszczelność to punkty dysza - gumka, potem lufa - gumka, potem dysza - głowica cylindra, potem głowica tłoka - cylinder i najrzadsza głowica cylindra - cylinder.

 

Problemy z rof'em to często złe podkładkowanie.

 

Teflonu trzeba dawać jak najmniej, to taka prowizorka i efekty daje w puntach lufa - gumka i głowica cylindra - cylinder

 

Jak masz czas, mocne nerwy i nie masz dwóch lewych rąk to możesz próbować sam. Jest kupa filmików co robić krok po kroku i na co zwracać uwagę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...