Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

LiPo 7,4 - Jaki prąd rozładowania?


Recommended Posts

Witam. Chcę wymienić baterię w swojej replice, dużo poczytałem jednak nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, czyli jaki prąd rozładowania będzie odpowiedni do mojej repliki i jaka jest róźnica w praktyce miedzy większym, a mniejszym? Batka będzie pracować w CM.028 i ładowarką Redox Alpha V2. Znalazłem coś takiego: http://rc-team.pl/pa...s-nvo1803.html# Ktoś może coś powiedzieć o tej baterii? Jeszcze takie pytanie, czy trzeba rozładowywać taką baterię po strzelaniu, do jakiejś wartości czy po prostu przed następną podłączam do ładowarki i ładuje?

Edited by noobpower321
Link to post
Share on other sites

(...) dużo poczytałem jednak nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie (...)

(... ) Jeszcze takie pytanie, czy trzeba rozładowywać taką baterię po strzelaniu, do jakiejś wartości czy po prostu przed następną podłączam do ładowarki i ładuje? (...)

Tym pytaniem udowodniłeś, że jednak za mało czytałeś. Ja Ci wprost nie odpowiem, leć czytać dalej. A jeśli wartości deklarowane przez producenta są prawdziwe to ta batka jest odpowiednia.

Link to post
Share on other sites

Pakietów Lipo nie musisz rozładowywać ani nie musisz się obawiać ich doładowywania w każdej dowolnej chwili. W żadnym stopniu im to nie szkodzi, o ile trzymasz się wytycznych co do maksymalnego prądu ładowania. Jeśli na pakiecie pisze max charge rate 2C to nie wolno Ci dla pakietu np 2200mAh nastawić prądu ładowania 6600mAh (czyli 3C). Polecam ładować pakiet prądem do 0.5C jeśli doładowujesz pakiet, a prądem 1C jeśli ładujesz go praktycznie od nowa (pakiet bliski wyczerpania).

Jedyne o czym należy pamiętać to by nie dopuścić do nadmiernego rozładowania ogniw (poniżej 3.0 V na ogniwo) a także ich nadmiernego naładowania (powyżej 4.2V na ogniwo). Jednak ładując pakiet za pomocą tego Redoxa Alpha V2 (sam posiadam) nie masz się czego obawiać.

Z tanich i polecanych pakietów lipo to nie ma się co szczególnie rozwodzić - wystarczy w zupełności turnigy.

Edited by Fedajkin
Link to post
Share on other sites

Duża wartość C baterii raczej nie zaszkodzi replice - silnik weźmie tylko tyle prądu ile potrzebuje, a może trochę wzrosnąć ROF. No i koniecznie załóż mosfet, dobre kable i przelutuj złącza na T-connectory (mniejszy opór dają)Polecam turnigy, bardzo dobre są :) przy lutowaniu złączek baterii uważaj żeby nie zewrzeć kabli i nie pomylić + i -

Edited by marvol
Link to post
Share on other sites

Można sobie ładować prądem na modłe dzisiejszych cen czyli np 999mAh jeśli sie komus podoba. Ładowarka i tak go skoryguje w odpowiednim czasie. Ogólnie im mniejszy prąd tym dłużej się ładuje ale jak się komus nigdzie nie śpieszy to nie ma sensu nastawiać od razu 1 czy 2C a jedynie jakiś ułamek tej wartości.

 

Co do samej baterii drogi autorze tematu, wybór jest Twój. Podany w linku redox nie jest takim złym rozwiązaniem, musisz jedynie zainstalować sobie takie same wtyczki w replice jakie będziesz miec w baterii czyli T Deans. Są one o wiele lepsze niż wtyczki tamiya. Nawet warto spakować sobie replikę i pójść z nią do sklepu a na miejscu sprawdzić jak się mieści w części repliki przeznaczonej do tego celu.

Istotne, żeby pakiet miał pojemność przyjmijmy 2000mAh (lub więcej) oraz 20C (lub więcej). Taka pojemność zapewnia długie działanie przy typowych replikach. 7,4V jest wystarczająco mocna do 90% replik na rynku, 11V używa się do sprężyn 140+ oraz setupów nastawionych na szybkostrzelność.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...