Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wymiana cylindra, głowicy cylindra i innych elementów.


Recommended Posts

Witam. Przeprowadzam wraz z znajomym mały serwis mojej repliki. Wymieniłem szkielet na od Ultimate. W trakcie okazało się że jest dosyć duża nieszczelność układu. I tu pojawia się moją prośba o doradzenie wyborów następujących podzespołów:

- cylinder typ 2 do szkieletu gearboxa firmy Ultimate v2.

- głowica cylindra do gearboxa Ultimate v2 jaka pasuje i jaka jest w miarę dobra.

- to samo dysza do tej głowicy.

- Komora

- Gumka Hop Up (zastanawiam się na jasną Guardera) .

 

Chciałbym osiągnąć dobrą szczelność bo wiem że nie da się osiągnąć tego w 100%.

Pozdrawiam Adam.

Link to post
Share on other sites

Cylinder Ultimate/Systema/Modify - bardzo dobre.

Głowica cylindra Systema, jest na allegro.

Dysza ? Nie wiemy nawet do jakiej repliki ale Guarder/Systema/Modify/Ultimate/Core będą bardzo dobrym wyborem. Unikaj dysz Protecha.

Komora ? W zależności od gotówki. Minimum jakiś Ultimate się sprawdzi. Potem KA, Madbull, Prowin.

Gumka HU ? A ile będzię FPS ?? Polecam Systeme czarna i niebieskiego Madbulla. Dobrym rozwiązaniem będzie też czarny Madbull. Zielonych G&G unikaj, ostatnimi czasy nic dobrego nie oferują.

Link to post
Share on other sites

Szukałem po producentach Ultimate/Systema/Modify lecz albo nie ma albo każdy element jest na innym sklepie.

Moja propozycja jest następująca w formie części :

 

Komora Deep Fire 89zł

http://www.specshop....opUp_do_M4,_M16

 

Dysza BoreUp Deep Fire 35zł

http://www.specshop....za_Bore_Up_-_M4

 

Głowica Cylindra Poszerzona Deep Fire 85zł

http://www.specshop....r._2_-_DF-CPC04

 

Cylinder Typ2 Deep Fire (długość lufy mieści się w tym zakresie) 59zł

http://www.specshop....p_2_-_200-400mm

 

Gumka HopUp Niebieska MadBull'a 49zł

http://www.specshop....taw_-_Niebieska

 

Będą w porządku i do siebie pasować ?

Suma: 317zł

Edited by Dzika Kura
Link to post
Share on other sites

Mozesz nawet zrobic tanim kosztem pod warunkiem ze wiesz co i jak robic Najdroszy z tego to bedzie dobry smar oraz olej czyli ok 80 zl/ dzielone na repliki ktore zrobisz w ciagu kolejnych kilku lat :-) Mam dosyc sporo czesci stokowych wiec widze w tym jakies zastosowowanie.Po prostu szkoda mi kasy i nie widze sensu przeplacac.

 

Pytanie jest takie -co chcesz osiagnac ? fps? rof? kulture placy ??

Link to post
Share on other sites

johny13 - Rof nie jest dla najważniejszą rzeczą, kultura pracy jak na teraz jest dobra ( to nie tylko moje zdanie). Chcę uzyskać trochę FPS i żeby to były prawdziwe FPS (około 370 - 380).Chciałbym uzyskać dobrą szczelność na dobrych częściach które będą do siebie pasowały i uzyskać dobry zasięg i celność.

 

verb007- wolałbym specshop bo mam możliwość osobistego odbioru czy też kontaktu.

 

wiciok - znawca nie jestem dlatego się pytam i w ogóle ale przy głowicy cylindra pisze: "Głowica pasuje do cylindrów o standardowej średnicy, posiada poszerzoną prowadnicę dyszy, do której niezbędne jest zastosowanie dyszy w wersji Bore Up. Rozwiązanie takie pozwala na zwiększenie prędkości wylotowej kulki bez konieczności wymiany cylindra."

 

Czyli jeżeli dobrze rozumiem to pasuje do standardowego cylindra, ale trzeba dyszę BoreUp taką jaką podałem.

Jak się mylę czy źle rozumiem proszę o wyjaśnienie.

Pozdrawiam Adam

 

johny13 - ROF nie jest dla mnie najważniejszy a kultura pracy jest dobra ( nie tylko ja tak twierdze), Po przez taki zestaw chcaiłbym usyskać parę FPS, zasięg i celność po przez uszczelnienie układu.

 

verb007 - chciałbym częsci ogarnąć na specu ponieważ mam mozliwość osobistego odboiru lub kontkatu w razie "W"

 

wiciok - Znawcą nie jestem i dlatego założylem ten temat by się dowiedzieć czegoś nowego. Ale na stronie z głowicą cylindra jest napisane że: "Głowica pasuje do cylindrów o standardowej średnicy, posiada poszerzoną prowadnicę dyszy, do której niezbędne jest zastosowanie dyszy w wersji Bore Up. Rozwiązanie takie pozwala na zwiększenie prędkości wylotowej kulki bez konieczności wymiany cylindra."

Pasuje do stnadardowego cylindra jaki wymieniłem oraz potrzebna jest dysza BoreUp którą równierz wymieniłem, więc w czym problem?

Jeżeli się mylę, źle coś rozumiem itp to proszę o wyjaśnienie tak bym wiedział na przyszłość i kto inny być możę się dowie.

 

Pozdrawiam Adam.

Link to post
Share on other sites

Na mój gust chcesz kupić kupę niepotrzebnych elementów.

Ile masz obecnie FPS i która wersja gearboxa tam siedzi. Najlepiej napisz jaką masz replikę.

Na początek zadbaj o szczelność: gumka hopup, teflonfix, uszczelniona dysza, sprawdź szczelność tłoka i całego układu.

Jak chcesz poprawić celność i skupienie to preclufa i dobre kulki.

Link to post
Share on other sites

mareq - replika to M4 PWS Diablo (Gearbox V2 - wymieniony na Ultimate z łożyskami kulkowymi 8mm). Aktualnie przy ubitej M110 ( bo niedługo bedzie już na niej 3 rok) jest coś koło 320. Tłok został wymieniony już. Póki co to tylko teflon ratuje i tak właśnie kombinuje. Preclufa już założona od Madbull'a.

Edited by Dzika Kura
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...