Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Uvex: astro spec, 2.0 i-3, superfit do asg?


Recommended Posts

STOP! NIE KUPOWAĆ! KOMENTARZ NA SZYBKO - ZARAZ GO UZUPEŁNIE!

Edycja: Nigdzie na stronie sklepu nie widzę podanych norm wytrzymałości na uderzenia tych okularów - sprawdzę to jeszcze na stronie producenta, ale na chwilę obecną oceniam, że używanie tych gogli GROZI UTRATĄ WZROKU.

A Ty, Arek, to powinieneś bana dostać za taki tekst. To, że okulary robi firma Uvex nie oznacza, że posiadają one atesty. Uvex robi też produkty dla np. narciarzy, które nie gwarantują wystarczającej ochrony przed uderzeniem ciała stałego (kulki).

 

Edycja 2: Jeżeli dobrze odczytałem informacje zawarte w tym katalogu to powyższe okulary posiadają normę EN 166. Powinny więc się nadać. Warto jednak pamiętać, że wg tej normy okulary mogą posiadać wyłącznie klasę wytrzymałości F, a to oznacza, że muszą wytrzymać uderzenia o energii około 0,87 J. Nie ma gwarancji, że wytrzymają więcej, ale Uvex I-vo, które posiadają takie same szybki (patrz katalog) są znane i sprawdzone więc POWINNO być dobrze. Nadal jednak podtrzymuje to co napisałem - producent Uvex nie jest z automatu gwarantem dobrej ochrony oczu.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

W okularach (wg normy EN 166) nie znajdziesz nic lepszego - musiałbyś szukać jakiś okularów spełniających inne, bardziej wymagające normy. Norma EN 166 mówi, że okulary mogą dostać tylko klasę ochrony F (gogle B). To oznacza, że na pewno wytrzymają uderzenia o energii 0,87J, ale może wytrzymają więcej. Tak jak pisałem - Uvexy I-vo mają takie same szybki jak omawiane okulary i I-vo dają radę więc te też powinny.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...