Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Broń na początek


Recommended Posts

Witam

Jestem początkującym airsoftowcem i szukam repliki na początek. Od razu powiem że mój budżet to max 1500zl. Nie chcę kupować replik typu CYMA czy Boyi. Raczej zastanawiam się nad replikami typu G&G. Zastanawiałem się nad F2000 od G&G lub PDR- C od magpula. Co do moich oczekiwań do cenię sobię kompaktowość wagę i możliwość tuningu. Dobrze by było gdyby replika służyła nie tylko w polu ale także w CQB. Zastanawiałem się nad pistoletem na początek np kwa m1911 mk2 lecz nie wiem czy to dobry pomysł na replikę dla początkującego.

Z góry dzięki

Link to post
Share on other sites

Odpowiedz sobie na pierwsze pytanie, jakie rodziny replik Ci się podobają: G36,AK,M, bądź worek różności od F2000, przez Famasy, Lki konćząc na Augach. Kupując markowe sprzęty, w tunning nie musisz inwestować zbyt wiele. Po Twoim opisie, musiałbyś rozważyć downgrade, aby bawić się ową repliką w CQB gdzie dozwolona prędkość wylotowa wynosi 350 fps. Co do kompaktowości nic nie przebije replik z systemem bullpup.

 

Broń to nie wszystko, najważniejsza jest ochrona oczu. Fajnie zostawić sobie parę groszy na doposażenie się, czyli jakiś mundur, kamizelka, oporządzenie do tego (to można dokupować z czasem, w zależności jaki styl gry będziesz preferował). Jeśli rozmyślasz nad CQB rozważ opcję broń+boczniak.

Edited by Pycio
Link to post
Share on other sites

Odpowiedz sobie na pierwsze pytanie, jakie rodziny replik Ci się podobają: G36,AK,M, bądź worek różności od F2000, przez Famasy, Lki konćząc na Augach. Kupując markowe sprzęty, w tunning nie musisz inwestować zbyt wiele. Po Twoim opisie, musiałbyś rozważyć downgrade, aby bawić się ową repliką w CQB gdzie dozwolona prędkość wylotowa wynosi 350 fps. Co do kompaktowości nic nie przebije replik z systemem bullpup.

 

Broń to nie wszystko, najważniejsza jest ochrona oczu. Fajnie zostawić sobie parę groszy na doposażenie się, czyli jakiś mundur, kamizelka, oporządzenie do tego (to można dokupować z czasem, w zależności jaki styl gry będziesz preferował). Jeśli rozmyślasz nad CQB rozważ opcję broń+boczniak.

 

Co do moich upodobań to lubię eMki i repliki bullpup. A co sądzicie o pdr c od magpula? Widziałem w niej zastosowany system szybkiej wymiany sprężyny czyli problem z FPSami załatwiony. Martwi mnie trochę gearbox... podobno kompletny mutant. Ale co ważne kompatybilny z magami typu M4-M16 i do tego bullpup. Jeżeli macie jakieś repliki do polecenia które kosztują max 1700zl to dozbieram bo cenię sobię również bezawaryjność.

 

Jeżeli chodzi o ubiór to mam już gotowy. Maska stalker V1 ,gogle balistyczne, rękawice, czapka/kask, mundur i kamizelka taktyczna którą wczoraj dostałem od kuzyna. Tak więc pozostała tylko broń :p

 

A jeżeli chodzi o boczniaka to jak już wcześniej wspomniałem rozmyślałem nad M1911 MK2 PTP od KWA. Słyszałem o niej dużo dobrego. Jeżeli chodzi o napęd to proszę nie pisać "kup sobie elektryczny pistolet od cymy" ponieważ na gaz spokojnie mnie stać a blowback już nawet na nagraniach wygląda dla mnie niesamowicie. Jednak jeżeli kupię najpierw boczniaka to będę musiał dozbierać kolejne 900zl (pistolet, kulki, gaz, kabura) by kupić replikę główną. Co o tym sądzicie?

Edited by Str8Gam3r
Link to post
Share on other sites

Na początek nie kupuj boczniaka, lepiej wydać 1700 tylko na replikę główną, niż dzielić to na replikę i boczniaka.

Z resztą boczniak to jest 50% lans, 50% zapas do budynku kiedy twoja replika główna jest za mocna.

 

Bardzo ważne są buty, ale turystyczne trapery wystarczą jak masz.

 

Co do repliki to ja na twoim miejscu odpuścił bym sobie PDR C jako pierwszą replikę.

2BF4B8A1-25C8-468C-8280-EAD00639CD2A-147-00000015F40A9083_zps49edada8.jpg

 

Najlepiej wybrać coś standardowego i sprawdzonego, a większość bullpupów ma niestandardowe GearBoxy.

V3 ma Steyer AUG i APS UAR (nie wiem czy jeszcze jakieś inne mają V3), ale z kolei nie polecę też APS'a, to repliki dla cierpliwych majsterkowiczów.

 

Jakbym miał teraz brać replikę eMko podobną, to patrzył bym w kierunku ICS'a lub WE Katana, choć katana też ma sporo niestandardowych części.

W ICS możesz szybko wymieć górną polówkę GB i mieć replikę do lasu i do CQB w jednym.

Przyjrzyj się replice ICS Transform4, nowość od ICS. Nie wiem tylko czy pasuje do tego zwykła górna połówka od ICS'a.

Link to post
Share on other sites

Na początek nie kupuj boczniaka, lepiej wydać 1700 tylko na replikę główną, niż dzielić to na replikę i boczniaka.

Z resztą boczniak to jest 50% lans, 50% zapas do budynku kiedy twoja replika główna jest za mocna.

 

Bardzo ważne są buty, ale turystyczne trapery wystarczą jak masz.

 

Co do repliki to ja na twoim miejscu odpuścił bym sobie PDR C jako pierwszą replikę.

2BF4B8A1-25C8-468C-8280-EAD00639CD2A-147-00000015F40A9083_zps49edada8.jpg

 

Najlepiej wybrać coś standardowego i sprawdzonego, a większość bullpupów ma niestandardowe GearBoxy.

V3 ma Steyer AUG i APS UAR (nie wiem czy jeszcze jakieś inne mają V3), ale z kolei nie polecę też APS'a, to repliki dla cierpliwych majsterkowiczów.

 

Jakbym miał teraz brać replikę eMko podobną, to patrzył bym w kierunku ICS'a lub WE Katana, choć katana też ma sporo niestandardowych części.

W ICS możesz szybko wymieć górną polówkę GB i mieć replikę do lasu i do CQB w jednym.

Przyjrzyj się replice ICS Transform4, nowość od ICS. Nie wiem tylko czy pasuje do tego zwykła górna połówka od ICS'a.

Bardzo podoba mi się ten ICS ale (kurcze zawsze musi być ale) na niektórych stronach podają że posiada ten nieszczęsny Electric Blow Back. To prawda?

Poza tym generuje on około 400FPS. Co musiałbym w nim wymienić by bawić się nim w CQB? Ogólnie wykonanie tego karabinka jest rewelacyjne (jak ludzie piszą).

Jeszcze co do tego karabinka to pozostaje jedno pytanie: Gdzie go kupić? Szukałem na wszystkich mi znanych polskich airsoftowych stronach i nie znalazłem, a nie chcę kupować repliki z za granicy (cło, przesyłka etc.) i do tego jestem niepełnoletni. Więc?

Edited by Str8Gam3r
Link to post
Share on other sites

Replika posiada EBB, nie wiem czy da się wyłączyć, pewnie się da. Ja mam Giete z EBB i nie mam z tym problemu. ICS zapewnia bezawaryjność systemu, ale traktujmy to z przymrużeniem oka.

 

Limity w CQB są określane lokalnie, może u Ciebie można mieć 400, a jak nie to wystarczy słabszą sprężynę dokupić.

 

Replika jeszcze dwa dni temu była dostępna na wojskowe.eu, teraz widzę że nie ma. Trzeba by było zamawiać przez któryś sklep lub kupić za granicą.

Link to post
Share on other sites

Replika posiada EBB, nie wiem czy da się wyłączyć, pewnie się da. Ja mam Giete z EBB i nie mam z tym problemu. ICS zapewnia bezawaryjność systemu, ale traktujmy to z przymrużeniem oka.

 

Limity w CQB są określane lokalnie, może u Ciebie można mieć 400, a jak nie to wystarczy słabszą sprężynę dokupić.

 

Replika jeszcze dwa dni temu była dostępna na wojskowe.eu, teraz widzę że nie ma. Trzeba by było zamawiać przez któryś sklep lub kupić za granicą.

 

Jeszcze jedno pytanie: Jaka bateria do ICS 260 z seri transform4 jest do tej repliki rekomendowana? ( chodzi mi o napięcie i rozmiary i wtyki)

Edited by Str8Gam3r
Link to post
Share on other sites

No własnie w tym ICS 260 kiepsko rozwiązali sprawę z baterią, mieści się w przednim chwycie przednim gdzie nie ma za dużo miejsca, a do tego trzeba odkręcić 6 śrub aby się tam dostać. Następna wersja ma już mieć w stocku kable na tył.

Po prostu trzeba będzie kable przerzucić na tył lub założyć PEQ box'a.

Wtyk pewnie mini-Tamyia jak wszędzie, do zmiany na Deans'y.

Bateria lipo 7,4, nie ma co katować na 11,1.

 

Pooglądaj sobie filmiki na uTubie, jest ich trochę o tej replice.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...