Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Broń dla początkującego do 500zł


Recommended Posts

@Elektrorycerz

A przeszło ci na myśl, że mogło mi chodzić o inne głupoty? Na przykład o wyssanym z palca (mam nadzieje, że z palca) informacji o nieporęczności długich kałachów (rozczulił mnie fragment "nawet w lesie" piszesz jakby w budynku nagle puchła na boki i zaczynała ważyć dwa razy więcej ).Albo o cudności gazików (szczególnie twojego nienaprawialnego Xtreme 45). O twojej teorii o braku limitów do lasu już nie będę się rozpisywać bo szkoda mi i palców i klawiatury.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wg mnie fajniejsza jest wersja W - prawdziwe drewno to jednak prawdziwe drewno, a nie plastik. Drewno jest ładniejsze i przyjemniejsze w dotyku, ale to moje subiektywne odczucia.

Podkręcanie hi-capów to zuo :icon_biggrin:

Zgadzam się całkowicie.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Oczywiście, midy są na dłuższą metę wręcz koniecznością, bo nie raz spotkasz się z sytuacją, że ktoś cię usłyszy przez grzechotanie kulek w hi-capie. Poza tym takie podkręcanie jest wyjątkowo mało realistyczne.

 

@Kopcik Napisałem, że w lesie nie ma stałych i ogólnych limitów (w większości imprez CQB są takie same - 350-360fps), ale powyżej około 450fps mogą mieć (najczęściej!) tylko repliki snajperskie i z nimi trzeba uważać. Nie napisałem, że limitów w ogóle nie ma i można mieć 800fps i walić tym po twarzy. A w pomieszczeniach replika nie puchnie, ale otoczenie jest bardziej zamknięte, przez co czasem trudniej jest manewrować czymś, co ma prawie metr. To chyba oczywista sprawa.

 

Czym jest mid? Podejrzewam, że jakiś magazynek, którym nie trzeba kręcić. Zgadłem? :> Wybaczcie mi chłopaki ale jestem kompletnie zielony w tym temacie. :icon_biggrin:

 

Mid to magazynek mid-cap, najczęściej o pojemności 50-150 kulek. Nie trzeba go podkręcać i mieści sporo kulek, ale jego wadą jest to, że potrafi się dosyć często psuć i ciężko takie usterki naprawić. Low-capy są mniej awaryjne, ale z kolei musisz mieć ich więcej, aby pomieścić taką samą ilość kulek, co sprawia, że musisz więcej zapłacić. Wszystkie magazynki (poza elektrycznymi) kosztują prawie tyle samo, ale hi-capy mieszczą np. 470 kulek, a low-capy 50. Od razu widać, że hi-capy dadzą ci więcej kulek w magazynku w przeliczeniu na wydane pieniądze. Ale są mniej realistyczne, uciążliwe i grzechoczą. Pomyśl nad low-capami, bo są mniej awaryjne, a w pomieszczeniach i tak nie potrzebujesz aż takiej ilości amunicji. Ale mid-capy też dadzą radę.

Edited by Elektrycerz
Link to post
Share on other sites

Zamiast wsypywać kulki do komory i później podkręcać kółeczkiem z dołu by kulki zaczęły lecieć z otworu, pakujesz kulki do szybkoładowarki i za jej pomocą wciskasz te kulki do otworu z którego później będą podawane.

Na tej zasadzie działają magazynki low i mid cap. Możesz wywalić całą ich zawartość od razu bez żadnego podkręcania jak w hi-capie.

Link to post
Share on other sites

W połowie zgadłeś. Prócz braku kręcenia mid-cap ma też znacznie mniejszą pojemność. Hi-capy to jakieś 300-500 kulek, a mid jakieś 100-150. Poczytaj tematy przyklejone z tego działu - sporo się z nich dowiesz, a i zimowe wieczory nie będą nudne.

Link to post
Share on other sites

Wiem o tym, i dlatego niczego nie piszę na pewno, tylko "najczęściej" i "zazwyczaj". Jednak najbezpieczniejsza prędkość wylotowa w CQB to 350-360, bo powyżej tego ciężko będzie się dostać na niektóre imprezy. A wysoki fps w CQB i tak nie ma dużego znaczenia, więc nawet 300fps spokojnie da radę (nawet 200 czasem wystarcza).

 

Załóżmy, że w twoim rejonie jest limit do 400fps. Kupujesz replikę, która ma 400fps. Ale jak już chcesz pojechać na jakąś imprezę, to może się okazać, że limit jest do np. 360fps. Wtedy nie pojedziesz. A mając np. 320fps prawie na pewno nie spotkasz się z takim problemem.

Edited by Elektrycerz
Link to post
Share on other sites

A dlaczego o Twojej ocenie ma decydować ostatni post? Troszkę już tu popisałeś i sam sobie wystawiłeś ocenę. Przekładając to na coś biiższego Tobie - szkołę - powiem, że Twój ostatni (przedostatni) post jest jak jedna kartkówka czy klasówka. A wszystkie Twoje posty składają się na ocenę roczną/semestralną. Ta raczej nie jest najlepsza.

Link to post
Share on other sites

Czyli mówisz, że moje wcześniejsze posty, zatem również te sprzed kilku miesięcy, kiedy dopiero zaczynałem z airsoftem, pokazują mój ogólny poziom wiedzy? To, że się kiedyś czegoś nie wiedziało, to nie oznacza, że teraz jest tak samo. Może i zakładałem kiedyś tematy o snajperce za 400zł (no akurat takiego nie zakładałem, ale przykład dobry), ale już się nieco doedukowałem, czyż nie? I tak wciąż wiem mniej niż wy i to przyznaję, bo w końcu w kilka miesięcy nie można się nauczyć wszystkiego, ale na pomoc dla kogoś kto dopiero zaczyna to jest to wystarczający poziom wiedzy.

Link to post
Share on other sites

Żeby nie zaczynać kolejnego tematu, gdzie i jakie okulary lub gogle kupić? @Elektrycerz poleca Uvex i-vo ale nie widzę, aby były jakieś modele bezpośrednio przeznaczone do ASG. Okulary są bezpieczne, czy jednak lepiej rozglądać się za googlami?

 

np. http://allegro.pl/okulary-uvex-i-vo-rozjasniajace-oryginal-9160-520-i4918768201.html - nadają się?

Link to post
Share on other sites

Okulary mogą być bezpieczne prawie tak samo jak gogle, ale tylko odpowiednio dopasowane. Musisz przejść się do sklepu i przymierzyć, chociaż mówiłeś już, że będziesz kupować w stacjonarnym, więc z tym nie powinno być problemu. Co do Uvexów i-vo to są to jedne z najlepszych (jeśli nie najlepsze) atestowanych okularów do 50zł. I nie są one przeznaczone specjalnie do asg - są to ogólnie okulary ochronne, jednak do asg jak najbardziej się nadają i wiele osób na forum je poleca. te co podlinkowałeś są dobre, chociaż nalepiej będzie je kupić w jakimś sklepie z artykułami asg (o ile cena się znacząco nie podniesie)

 

Edit: I okulary są (jak dla mnie) lepsze, bo najczęściej mniej parują niż gogle. Moje Uvexy nigdy jeszcze nie zaparowały, a strzelałem się już w różnych temperaturach.

 

Edit2: "Parowalność" okularów znacznie się zwiększa, jeśli owiniemy sobie twarz (w szczególności usta i nos) tkaniną. Dlatego polecam maski typu stalker, nie dość że ochrona o wiele lepsza to jeszcze parowalność okularów prawie zerowa.

Edited by Elektrycerz
Link to post
Share on other sites

Jeśli nie, to czy lepszym rozwiązaniem będą zębatki high torque, zwiększające moc?

 

Lufy chyba nie trzeba bo już w stocku jest półprecyzyjna (zdaje się, że 6,03).

 

A gdzie taki sorbopad dostanę? Na Gunfire nie widzę.

 

Deansy? Co to jest? Wyszukiwarka milczy.

 

Jaką batkę lipo najlepiej wsadzić? 7,4, 11,1 czy 14,8? Tzn. wiem, że najlepiej by było 7,4 bo silnik najdłużej wytrzyma, ale czy 11,1 albo 14,8 też się nadadzą?

 

^ Temat o mp5 cymy...

Więc ten dogłębny znawca replik elektrycznych fachowo stwierdza, że gaziak jest lepszym wyborem. Na gaziakach zna się jeszcze bardziej, oczywiście. :maniak_OK: Posty świeżutkie, jak widać.

 

@Kopcik CQB i limit do 350fps, a ty polecasz karabinki szturmowe z ~370fps?

 

Dobrze wiedzieć o takim limicie, bo nigdy się nie spotkałem… :zastanawia:

 

Możesz też zastanowić się nad pistoletem gazowym:

Plusy:

+ o wiele bardziej poręczny

+ łatwiej go schować i transportować

+ większy realizm (szczególnie jak będzie z blow-backiem)

+ wyższy współczynnik lansu

Minusy:

- musisz płacić za gaz (około dwukrotnie większe koszty eksploatacji - wystrzelenie 100 kulek będzie cię kosztować ~2zł, a nie 1zł)

- teoretycznie więcej rzeczy może się popsuć i o więcej rzeczy trzeba dbać. Prędzej czy później musiałbyś się nauczyć taką replikę rozkładać i czyścić (nie jest to szczególnie trudne)

- średnio nadaje się do lasu (ze względu na gorszy zasięg niż elektryki (niewielka różnica))

- mniej kulek w magazynku i droższe magazynki. chociaż przy strzelaniu na niewielkie odlegości czasem wystarczy kilka strzałów, więc sam to przemyśl.

- brak trybu full auto (chyba że kupisz glocka, ale wtedy wzrasta zużycie amunicji i potrzebujesz zapasowych magazynków (i tak będziesz potrzebować))

 

Dziecinada. Rozklekotany pistolecik GBB za 2 stówy to szczyt realizmu? Yhymm…. Ktoś tu chyba nie ma punktu odniesienia :teethh:

Wyliczenia z dupy. Jakieś głupawe wartości wyssane z palca. Tylko potwierdza brak myślenia. W życiu nastrzelał się tyle, że jeszcze shit gaziak nie zdążył mu się popsuć.

 

Nie będę wspominał już tych głupich tematów o snajperstwie, bo ni chce mi się szukać. Jednak tam można obejrzeć kolejny spektakl dziecinnej nieporadności. Na deser może kulka z wiatrówki w łeb? Przecież już się nam chwalił, że zrobiłeś biznes życia i zamiast kupować replikę, biegałeś z jakimś śrutowcem, a też było super. :sciana:

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Chyba jestem trochę przewrażliwiony i zdecyduję się na gogle. Potrzebuję dorwać jakiś dzień wolny i poszukać sklepów ASG w Krakowie. Myślę, że przed tym jeszcze założę temat w odpowiednim dziale. Bezpieczeństwo wzroku jest u mnie na pierwszym miejscu i muszę mieć pewność co kupię. Cała reszta eq to już dalszy plan.

 

Temat jak dla mnie wyczerpany. Można zamknąć. Wielkie dzięki! :)

Link to post
Share on other sites

@MrMCET

A czy każdy musi wiedzieć dosłownie wszystko o wszystkich replikach? To, ze nie znam się na zaawansowanym tuningu części wewnętrznych nie oznacza, że nie mogę doradzić początkującemu co do wyboru repliki. A pistoletu za 200zł wcale nie nazywam "szczytem realizmu". Naginasz moje wypowiedzi do granic niemożliwości. Nie napisałem, że zakładałem temat o snajperce za 400zł, tylko że jest to dobry przykład na mój poziom wiedzy sprzed około 6 miesięcy. Ty natomiast napisałeś, że na pewno gdzieś na forum jest taki temat. Zatem albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem (co mogę ci wybaczyć), albo jesteś kłamcą i próbujesz mnie na siłę oczernić (co uważam za karygodne). Wybierz jedną opcję.

Edited by Elektrycerz
Link to post
Share on other sites

Czyli mówisz, że moje wcześniejsze posty, zatem również te sprzed kilku miesięcy, kiedy dopiero zaczynałem z airsoftem, pokazują mój ogólny poziom wiedzy? To, że się kiedyś czegoś nie wiedziało, to nie oznacza, że teraz jest tak samo. Może i zakładałem kiedyś tematy o snajperce za 400zł (no akurat takiego nie zakładałem, ale przykład dobry), ale już się nieco doedukowałem, czyż nie? I tak wciąż wiem mniej niż wy i to przyznaję, bo w końcu w kilka miesięcy nie można się nauczyć wszystkiego, ale na pomoc dla kogoś kto dopiero zaczyna to jest to wystarczający poziom wiedzy.

Jezu, Koleś. Skumaj, że tu każdemu wisi co pisałeś jak zaczynałeś. Każdy kiedyś zaczynał i wtedy był ciemny. Chodzi o to co Ty piszesz teraz. Po pierwsze, starasz się pomagać nowym, ale piszesz takie rzeczy, które mogą zaszkodzić. Gaziak zielonego może zniechęcić bo w porównaniu do elektryka jest po prostu kiepski. To tak jakbyś wysłał na motocross kolesia na chopperze. Z pewnością można fajnie pojeździć chopperem, ale nie jest on przeznaczony do jazdy na crossie. Zielony zainteresowany crossem próbujący swych sił w tej dyscyplinie na chopperze powiedziałby pewnie "urwał nać, jestem najgorszy. Wszyscy skaczą, a ja ledwo się z piasku wygrzebuję. Pierdziele taki sport". Tak samo zielony z gaziakiem gdy postrzela z kimś, kto ma elektryka. Szczególnie gdy postrzela w lesie, a Autor tematu tego nie wykluczył!

Dodatkowo to, co wypisujesz w innych tematach nie napawa optymizmem. Raz, że zachowujesz się tak jakbyś nie czytał tego co na forum już jest więc pewnie nie czytasz - łatwiej zapytać niż poszukać, nie? Tu piję do tematów snajperskich. Dwa, że nie czytasz tego co jest pisane do Ciebie, a jeśli czytasz to olewasz (piję tu do tego jak SirHawk pisał Ci o przebijalności i energii kinetycznej, a Ty dalej swoje).

Edytuj: No i Emcet wykazał więcej rzeczy.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

@zajcu97

Prawdopodobnie jest to bardziej poprawne, ale wydaje mi się, że w języku potocznym można używać obu wyrażeń i wiadomo o co chodzi. Staram się pisać tak poprawnie, jak tylko potrafię, ale i tak od czasu do czasu może mi się wkraść jakiś błąd.

Edited by Elektrycerz
Link to post
Share on other sites

@MarekMac

Po części masz rację, ale nie napisałem "kupuj gaziaka w ciemno, najszybciej jak to możliwe, będziesz wymiatać!", tylko luźno to zaproponowałem, wypisując na dodatek więcej minusów niż plusów. Chodziło bardziej o "poczytaj sobie o tym na forum i zdecyduj sam. Przypominam tylko, że coś takiego jak gaziak istnieje i może akurat bardziej ci się spodoba, mimo że prawdopodobnie 9/10 osób wolałoby elektryka"

Sam strzelam się w CQB używając gazowych pistoletów (M9, g18, hi-capa xtreme 45) i w większości konkuruję z takimi replikami jak MP5 PDW od galaxy czy CM.028. Nie uważam, żeby dawało to moim przeciwnikom specjalną przewagę - pistoletem manewruje się szybciej i wygodniej, niż np. kałachem. I piszę jeszcze raz, że w większości przypadków najbardziej liczy się czas do pierwszego strzału niż szybkostrzelność. Na większym dystansie owszem, szybkostrzelność w pewnym sensie zastępuje celność bo jeśli trafia się jedną kulką na 3 to lepiej, żeby te 3 kulki wylatywały szybko. Ale w CQB liczy się to, jak szybko się w kogoś wyceluje (i jak szybko się go zauważy, ale to kwestia refleksu), więc i tak jak się za pierwszym razem nie trafi to raczej się schodzi. Ja wolę w CQB używać klamek niż np. MP5J, bo nawet ono jest mniej poręczne niż np. m1911, ale to już osobista preferencja. Nikogo do nieczego nie namawiam, jedynie proponuję.

Link to post
Share on other sites

Trzymając się zdala od offtopa bo ja już zjadłem na nim zęby piszę odnośnie ochrony oczu :

mało kto w asg używa ochrony dedykowanej do asg. W większości są to okulary/gogle ochronne lub balistyczne. "Dedykowane" do Asg ochrony oczu (wyłączając chyba tylko jeden model od ESS który został zaprojektowany od początku do końca z myślą od asg) są nie pewne z jednego powodu :brak atestów.

Z mojego doświadczenia z tanich osłon gałek ocznych warte uwagi są okulary bolle do bhp. I tylko okulary. Wynalazek pod tytułem bolle cobra który był nawet recenzowany na wmasgu odradzam z jednego powodu: niemiłosiernie parują.

 

Edited by Kopcik
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...