Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

Niedawno zacząłem swoją przygodę z ASG.

 

Jestem w posiadaniu AEG'a: http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?products_id=2204

 

Idzie wiosna, o ile zima się jeszcze nie zaczęła w gruncie rzeczy -.^ nie mniej jednak zbliża się pogoda i chciałbym przygotować swój sprzęt bardziej w kierunku wytrzymałościowym i jakościowym niż za cene

120 zł dokonać kosmicznego upgrade'u na bazie plastiku i innego tworzywa i na 15 strzałów uzyskać 550fps, doszedłem do tego po przeczytaniu nastu postów wielu "maniaków" ASG zaczynających swoją przygodę tak jak ja teraz.

 

Wyczytałem iż warto zacząć od wymiany precki i gumki hop up. Polecana bynajmniej na daną chwilę jest guma "czarna systema" bez dopiski energy. G&G trochę się popsuły, może coś z madbulla?

 

Replika teoretycznie ma 450fps. Wydaje mi się jednak, że siedzi tam coś w granicach 400-420 fps.

 

Lufa: Zainteresowała mnie ta - http://topguns.eu/lufa-edgi-custom-works-6-01-509mm.html

 

Pytanko, czy 6.01 to nie za ciasno? Czy jednak szukać czegoś 6.03. Wiem,że sporo zależy od jakości sprzętu zacinki itp, kulki tylko dobrej jakości, więc ukłoniłbym się jednak w kierunku tej 6.01.

 

Jakie jest Wasze zdanie, jaka gumka będzie pasowała do tego AEG'a.

 

Co chcę uzyskać? Szczelność, zwiększyć o kilka/naście metrów zasięg i celność.

 

Jeśli ktoś ma pomysł co następnie wymienić to chętnie posłucham.

Nie interesuje mnie droga na skróty czyli cięcie kosztów na maxa. Chcę mieć dobrą replikę.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Taki tuning to temat rzeka. Zacznijmy od tego że nie będzie konieczna aż tak dobra precka do repliki szturmowej, zwyczajnie nie zauważysz powalającej różnicy między promykami a nawet czymś jeszcze niższym typu guarder/systema (no w tym wypadku niewielka różnica będzie ale nie jestem pewien czy warta swojej ceny). Co dalej? Gumka na pewno, nie wiem jak obecnie z tymi g&g ale u siebie mam jedną w miarę nową jak i systeme energy. Nie widać żadnej różnicy, obie dobrze kręcą. Do tego można pomyśleć o wymianie okablowania (może też mosfecik?) i tłok na jakiś ze stalową szczęką. Dodatkowo dysza uszczelniona oraz jakaś głowica cylindra podwójnie uszczelniona z dobrym amortyzatorem. Można też zmienić oring głowicy tłoka ale to już musi serwisant sprawdzić jak trzyma szczelność. Takie zestawienie według mnie powinno zapewnić długie bezawaryjne działanie na tej sprężynie.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję Ci dobry człowieku ;)

 

Coś już sobię skleję. Pytanko jeszcze jedno. Zestawik lufka, gumka i ewentualne doszczelnienie komory hop up to nie będzie problem.

Wyższą szkołą jazdy może okazać sie dla mnie dobór elementów w/w jak tłok, głowice itd. Co jest lepszym rozwiązaniem. Kupić zestaw cylindra i tłoka czy samemu dobierać swoje komponenty każdy z osobna. Wydaje mi się że jakościowo lepiej będzię każdy z osobna, cenowo wyjdzie pewnie drożej to nic, ale mam obawę, iż do zestawów upychają szajs. To tylko moje przekonania i doświadczenie w innej dziedzinie. Po za tym do danej repliki trudniej chyba o konkretny zestaw.

 

Może ktoś posiada jakieś gotowe ciekawe zestawy wykonane przez samego siebie?

A ja tym czasem udam się zagłębić w lekturę na ten temat. Może coś wyszperam z forum jeszcze.

 

Tak czy inaczej dzięki. W razie co będę dalej pytał.

 

Pozdrowionka.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli budżet jest "niegraniczony" to:

Promyk i komora Prowin do tego jakaś dobra guma, moja replika lubi madbulla czerwonego ale wiem, że niektórzy jej nie polecają, u mnie kręci jak marzenie:). Tłok z czystym sercem mogę polecić shs niebieski z 14 metalowymi zębami. Koniecznie dobierz rodzaj cylindra do długości lufy, mi fpsy skoczył o 15 i kulka jakby lepiej zachowuje się w powietrzu. Co do głowic się nie wypowiem, żeby nie napsuć Tobie krwi.

Edited by Galithar
Link to post
Share on other sites

Rożnicę w Edgim zauważysz od razu. W stosunku do promyka rozrzut spada o jakieś 50%. Różnicy w cenie jakiejś wielkiej niema, więc zakup promyka uważam za nieopłacalny. Sam posiadam zestaw Prowin+ Edgi (6.00) i do promyka nie wrócę. Guardera ani systemy nie nazwałbym preckami, bo w zasadzie przy laboratoryjnym pomiarze rozrzutu, wypadają podobnie jak lufy stockowe KWA czy G&P.

 

Jeśli chodzi o średnicę wewnętrzna, kumpel ma szturmówkę z lufą 5,98 i jakoś problemów nie ma. Dodatkowo kolega z forum Guzio również hasa z lufą 5,98 (w replice do lasu i do CQB) - wystarczy używać markowych kulek.

Jeśli masz finansowe możliwości, to kupuj porządne części - oszczędny kupuje dwa razy. Zdecydowanie warto kupić zestaw cylindra Bore up z cichą głowica i do tego najlepiej wkleić sorbopada.

Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od tego że nie będzie konieczna aż tak dobra precka do repliki szturmowej, zwyczajnie nie zauważysz powalającej różnicy między promykami a nawet czymś jeszcze niższym typu guarder/systema (no w tym wypadku niewielka różnica będzie ale nie jestem pewien czy warta swojej ceny).

 

A powiedz proszę ile luf Edgi przetestowałeś? Strzelam, że ani jednej. Wyprowadź mnie z błędu jeśli się mylę...

 

Wymianę komory HU, o czym wspomniał Galithar odpuść. Jeżeli stockowa działa, jest osiowa, to nie ma co cudować, wystarczy tylko szczelnie ją złożyć.

Bardzo ważny jest natomiast dobór cylindra. I przy lufie 509 wcale nie trzeba cylindra typu 0. Przy szczelnym układzie spokojnie wystarczy cylinder typ1.

Przy kazdym gb, a szczególnie przy v.2 warto zadbać o szkielet - wrzuć sorbo tak jak radzi Trzmiel.

 

I jeszcze taka rada na koniec...jesteś świeży, więc zastanów się poważnie nad celem tuningu. Przyrost zasięgu nigdy nie jest proporcjonalny do przyrostu mocy. Dobrze złożona replika z ~400fps będzie miała niewiele mniejszy zasięg niż dobrze złożona replika z 500fps.

No i najważniejsze kulki. Ja powyżej 400fps używam już 0,28 - osiagi są po prostu lepsze niż przy lżejszych kulkach.

Przy 500fps kulki 0,3 to minimum, najlepiej coś pokroju 0,36. Koszta zabijają, ale tylko odpowiednia masa amunicji pozwoli w pełni wykorzystać dużą moc repliki.

Edited by Bociano
Link to post
Share on other sites

Przymierzam się do zakupu jednej ale pieniądze jeszcze nie te. Za to porównywałem promyki i guardery zarówno w karabinach snajperskich jak i pół snajperskich i szturmowych więc stwierdzam że kupowanie takiej precki jaką jest Edgi do repliki średniego zasięgu jest sztuką dla sztuki. Do takich replik wziął bym nawet i guardera 6.02 który sprawdzał mi się też w karabinach snajperskich chociaż tak wiele osób nie uważa tego za precke. Oczywiście jeśli autor ma jednak te 400zł na lufę i oczekuje najlepszych możliwych rezultatów to niech nie przebiera w środkach i bierze Edgi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...