Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

UTG Mp5 AEG


Recommended Posts

  • Replies 213
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja sobie tak czytam, nic nie mówię i myślę: czy ktokolwiek z przedmówców wziął pod uwagę, że Wella/UTG produkują chińscy ludzie. To znaczy między innymi, że siła robocza kosztuje 2 miski ryży za tonę gotowego produktu (np. MP5). Oczywiście współczuję Chińczykom warunków życia i pracy, ale nam tutaj nie o to chodzi. PRODUKCJA CZEGOKOLWIEK W CHINACH JEST TANIA! Dlaczego cały świat tam produkuje coraz więcej dowolnie zaawansowanych technologicznie rzeczy?Dodatkowo Chińczycy zdaje się mają w nosie ochronę patentową, prawa autorskie i inne takie - to też obniża koszty.

 

Ale róbta, co chceta - ja wiem swoje.

A do Wella wsadziłem SP110 Guardera - ok. 150% PDI.

 

Ściskam,

 

Czoper

Link to post
Share on other sites
Dodatkowo Chińczycy zdaje się mają w nosie ochronę patentową, prawa autorskie i inne takie - to też obniża koszty.  

Jesli maja formalne zagadnienia gleboko w d... , to szkoda ze nie pokusili sie o odtworzenie trademarkow H&K! :?

 

Osobiscie watpie, aby starzy airsoftowi "wyjadacze" latwo sie przekonali do tej oferty. Czoper pewnie bedzie wyjatkiem potwierdzajacym regule :wink: W AEGi sie juz wyposazyli i nie beda sklonni zamienic sprawdzone japonskie oryginaly na chinskie podrobki. Poza tym roznica w cenie samego elektryka, w stosunku do pozostalych wydatkow jak akcesoria (upgrejdy, montaze, zapasowe magazynki, kolimatory, lunety itd) czy mundur i oporzadzenie, nie jest juz tak istona, aby decydowac sie na niesprawdzony produkt.

 

Natomiast dla nowych graczy, powiedzialbym "na dorobku", jest to swietna oferta! Przypominam, ze rok temu ok 450 pln kosztowal marujowski spring XM177. Przypuszczam, ze spadnie zaintersowanie gaziakami, ktore byly tansza zakupowo alternatywa dla elektrykow, szczegolnie dla osob majacych problem z przekroczeniem kwoty 500 pln za guna. A tu jest pelny komplet, z hi-capem, bateria i ladowarka! Ot, taki zestaw "poczatkujacy airsoftowiec". W sam raz pod choinke! :D

 

Mysle, ze na pojowieniu sie chinskiej "alternatywy" wszyscy skorzystaja. Stanieja nie tylko same guny, ale i czesci zamienne, ktore sa naprawde horrendalne drogie! Osobiscie czekam na chinskie kopie produktow takich firm jak Systema czy Guarder... :wink:

Link to post
Share on other sites

Sporo teoretyzuje się o Wellach, więc postanowiłem kupić MP5A5 i sprawdzić jak to jest naprawdę. Oczywiście Czoper w swojej recenzji napisał dużo o niej, ale może moje bazgroły się komuś przydadzą. Dodam , że nie wzorowałem się na żadnym opisie, są to wyłącznie moje spostrzeżenia.

Nie jestem w stanie porównać Wella z TM, bo nie miałem okazji z niego strzelać (w związku z tym wszystkie wady mogą występować też w modelu TM). Mogę dawać najwyżej porównania do MP5A5 ICS, ale Well i ICS ma oczywiście więcej różnic jak Well i TM.

A więc do rzeczy:

 

W pudle:

MP5A5, bateria, ładowarka, hi-cap 240 kulek, klucz ampulowy, zawieszenie, wycior, szitkulki.

 

Wykonanie:

Body ogólnie porządne, z bardzo dobrego materiału wykonany jest chwyt, moim zdaniem identyczny z ICS, tak samo chwyt przedni. Całość body jest dobrze wykonana, kiepsko wygląda tylko muszka i szczerbinka (szczerbinaka jak dla mnie do wymiany). Tłumik płomienia też z tworzywa, ale nie rzuca się to w oczy. Kolba dosyć solidna, lekkie luzy, ale do wytrzymania. Stopka z tworzywa. Kolba w ICS zrobiła na mnie prawdę mówiąc gorsze wrażenie.

Zawieszenie takie sobie (plastikowa klamra), ale spokojnie można używać. Zresztą chodzi o AEGa, a nie o zawieszenie.

 

Mechanika:

Nie wiem jak w innych egzemplarzach, ale w moim jest pewna wada bezpiecznika. Mianowicie, kiedy jest ustawiony do oporu w pozycji „zabezpieczony”, to spust co prawda stawia opór, ale przy nacisku (niezbyt mocnym) da się opór złamać. Jednak da się zablokować spust porządnie, ale potrzebne jest wyczucie. Spust blokowany jest w pozycji bliższej „ognia pojedynczego”, trzeba wyczuć lekki opór przełącznika. Tej wady nie uświadczyłem w modelu ICS.

Tak samo spust działa dziwnie. Przy strzale pojedynczym, aby był naprawdę pojedynczy należy spust nacisnąć z całej siły, wciśnięcie nie do końca powoduje strzelanie ogniem ciągłym. Tego też w ICSie nie zauważyłem, aczkolwiek taka wada się zdarza w modelach TM (ogólnie w aegach).

Nie wiem jak wygląda gearbox, bo go nie rozkręcałem. W każdym razie silnik wygląda porządnie.

Bateria 8.4V 1050 mAh jest jak dla mnie bardzo dobra. Wystarcza na wywalenie kilku hi-capów.

Hop-up regulowany bardzo wygodnie, chociaż można przypadkiem rozregulować.

 

Hi-cap:

Hi-cap jest moim zdaniem naprawdę dobry. Po mocnym nakręceniu można wywalić praktycznie całą zawartość, co po kontakcie z hi-capem ICS nieco mnie zdziwiło. Ja w każdym razie i tak zamienię go na low-capy, a hi-cap będzie na zapas (czyt. na irytujących ludzi).

 

Strzelanie:

Replika strzela w stocku szybko, głośno i słabo.

Słaba sprężyna zapewnia naprawdę dużą szybkostrzelność, wydaje się być porównywalna z M11A1.

Zmierzyłem prowizorycznie szybkostrzelność i wyszło ok. 16 kulek na sekundę (50 w 3 sek.). Mogłem się pomylić z racji używania zwykłego stopera. Jak ktoś zna dokładną szybkostrzelność to niech się tą widzą podzieli.

Nie wiem czy jest to może sprawa nie nasmarowania gearboxa, ale strzela głośno i dosyć przyjemnie (stukot przypominający trochę pracę zamka w ostrej SD, oczywiście w Wellu jest głośniejszy), ten dźwięk bardziej mi się podoba niż piszczenie niektórych AEGów.

Nie jest ona specjalnie mocna, ale ma to zaletę. W pomieszczeniu można pojechać kogoś serią i nie narażamy się na kontakt z jego pięścią/butem/kolbą/łomem/siekierą/kotem/babcią.

Serią (z 10-15 kulek) można zrobić dziurę w butli po green gazie (byle nie pełnym).

W każdym razie z 10m (na tyle sprawdzałem na razie celność) bez problemu trafia się w rolkę po taśmie klozetowej. Do strzelania wystarcza stockowa sprężyna, ale ja zmieniam na mocniejszą, bo lubię strzelać z daleka raz, a porządnie, a także aby nie było „temu to można pojechać serią, jak odda to nic”.

Na kulkach 0.2 można praktycznie pod zerowym kątem dostrzelić na 45 metrów. Trzeba tylko trochę popróbować z hop-upem.

 

Polecam tę replikę zarówno jako pierwszego (tak jak i drugiego, trzeciego, czwartego… :)) AEGa, jak i również broń boczną do karabinu snajperskiego, tak jak w moim przypadku.

 

 

Jeżeli się gdzieś pomyliłem, proszę uczynić mi stosowny wytyk.

Mam zamiar jeszcze uzupełnić/poprawić ten opis po dalszej eksploatacji.

 

 

 

EDIT: Dodałem szybkostrzelność w przybliżeniu.

Link to post
Share on other sites

Pikace!

Oczywiście się z Tobą zgadzam - pewnie żaden "wyjadacz" nie sprzeda swojej repliki i nie przesiądzie się na Wella. Sam z resztą napisałem gdzieś coś w tym duchu :). Chociaż z drugiej strony... Jako niedrogi nr 2 lub 3?! Dla potwierdzenia: rozmawiałem wczoraj chwilę z "powszechnie znanym i lubianym" Kubą - zainteresował się Wellem jako nr 2 właśnie, z przeznaczeniem do CQB. Podobnie zdaje się myśli MYMY (Majki).

 

A ludzie na dorobku? Ano właśnie! Przecież właśnie ze względu na nich zadałem sobie tyle trudu! Też uważam, że to sensowny pomysł.

 

Ściskam,

 

Czoper

Link to post
Share on other sites

Na czerwono, ponieważ to "Post Moderatorski".

 

Oczyściłem ten temat z dywagacji, domysłów i innych OT oraz opinii własnych nic nie wnoszących.

 

Wydzieliłem również temat o planowanym Kałasznikowie z UTG.

 

Jeśli są jakieś zastrzeżenia poproszę o PW.

 

Pozdrawiam

 

Medium

 

PS. Wątek się skrócił o dziewięć stron, pozostało cztery a wcześniej już Dzikki go "formatował" - panowie litości piszmy jak coś wiemy i jesteśmy tego pewni.

Link to post
Share on other sites

Ok mam więc mogę troche o nim powiedzieć:

Zasięg to 32 m przy kulce 0.25

Wykonanie bardzo dobre

ROF też dobry

Magazynek dobrze podaje przy semi i przy auto

Polecam wszystkim

 

Jeśli są jakieś pytania to na priv :]

 

Aha te 32 m zasięgu były przy dupnym ustawieniu hop up.

 

Pozdro 8)

Link to post
Share on other sites
jednak to nie to ... na strzelance w kontakcie z M14 CA wysiadał w 3/4 dystansu  

A co ty myślisz, że MP5 która ma 250 fps dorówna zasięgiem M15 CA ktora ma stokowo 315 fps ? Przecież CA ma mocniejsze spręzyny standardowo to czego się spodziewasz, że bedzą równo strzelać. Włóż do tej MP5 sprężyne 130 PDI tak jak ma fabrycznie montowane CA w swoich replikach to nie bedzie już wtedy takich róznic.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

No we wtorek będe miał hi-capa CA i się okaże czy wszystko będzie grało:]

 

[ Dodano: Sob 03 Gru, 2005 ]

Relacja z dzisiejszej strzelanki:

1.Zamarzła mi gumka hop-up.

2.Bateria wytrzymała ponad 1000 strzałow ogniem mieszanym

3.Magazynek na auto czasem się zacina

4.Połowa osób myśłała, że to Marui.

Zasieg jakieś 20 kilka metrów przez ten hop up.

W najbliższym czasie będe miał nowy mag, gumke z silikonu oraz sprężyne i pochwale się jak z osiągami.

Aha, sprawdzałem magazynki z CA pasują, i na odwrót.

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Odnośnie pytania o spadek szybkostrzelności to nie wiem czy został usuniety moj post w ktorym pytalem sie o 3 rzeczy w tym o szybkostrzelnosc po zmianie sprezyny. Czoper odpowiedzial ze jest niezauwazalny tyle ze wstawil baterie 9.6 z tego co wiem to w stadardzie jest 8.4

Link to post
Share on other sites

Zamówiłem w taiwangunie mp5'tkę. Aby uniknąćproblemu z zamarzającym HU od razu zamówiłem TM. Montaż kosztuje 10zł.

Miłe ze strony panów z taiwangun jest to, że każda replika przechodzi przegląd zerowy, a w przypadku mp5'tek wymienione zostająuszczelki tłoka na lepsze jakieś. :P

Link to post
Share on other sites

Witam

Szukałem na temat tego karabinka na internecie...

wkońcu postanowiłem dowiedzieć się o producencie.

No więc wpisałem w google a tu któryś tam wynik to.......WWW.CYMAWELL.COM

nie mam koncowej pewnosci co do tego ze ten mp5 wella to CYMA a jak wiecie cyma to gowniana firma bo karabinki cyma to sa te z allegro po 99zł.

jednak jeszcze raz mowie ze nie mam pewnosci czy to naprawde ten well to produkcja wella?

co o tym sadzicie??

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...