Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

UTG Mp5 AEG


Recommended Posts

  • Replies 213
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

czy trzeba świerzo otrzymaną replike przesmarować, tzn czy gearbox nie jest suchy
Gearboxa ni cholery nie da się nazwać suchym. Naładowali tyle smaru, że lepiej przetrzyj lufę wyciorem, bo trochę mogło nalecieć do środka.
czy uszczelki należałoby wymienić?
W Taiwangunie robią to za ciebie, ale jeśli kupowałeś w Airsoftguns, to lepiej zmień.
Link to post
Share on other sites

Kumpel kupil ostatnio ta mp5. Jak ktos chce zeby zrobic fotki czegos (narazie z zewnatrz, z wewnatrz bede robil podczas wymiany niektorych czesci), albo ma jeszcze jakies pytania to bardzo prosze. A tak btw to mp5 super, przeziernik troche kiepski (nie robi ladneg klik i jest z plastiku), ale tak to na prawde bardzo fajna replika, za ta kase nic lepszego sie nie dostanie.

Pozdrawiam!!

Link to post
Share on other sites

Dostałem, zobaczyłem, przestrzeliłem :D

Osiągi są o wiele lepsze niż się spodziewałem.

Na mniej więcej ustawionym HU strzelał trochę dalej niż stockowy Beta Specnaz TMa.

Myślę, że jak jeszcze trochę psostrzelam, to osiągi wzrosną.

Spokojnie można do niego używać kulek 0.25g i na takie się przeżycę jak wystrzelam moje "zerodwójki".

Jedyna rzecz która mi się nie podoba to magazynek. Ogólnie nie lubię Hi Cap'ów, ale nie o to chodzi. Po prostu chwieje się w gniexdzie. Myślę, że to dlatego, iż środek ciężkości w pionie jest przesunięty z racji tego, że mag jest podwójny.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja zakupiłem ostatnio hicapa z ca i pewniej siedzi w gnieździe, tzn siedzi jak skała w płaszczyźnie tył/przód a chwieje się lekko na boki.

 

Zauważyłem, że się doszczelnił (już o tym pisałem) że wraz z wystrzeleniem pewnej ilości kulek chodzi bardziej miękko i ma lepszy zasięg, chyba oring tłoka i hop up się dotarł.

Link to post
Share on other sites

Nie, prawdopodobnie jest to następny (po Wellu i Cymie) klon TM'ki z metalowymi bebechami. W chińskich sklepach są trzy modele: Well R5, Cyma CM027J i coś, co projekt opakowania ma zerżnięty z Wella, a nazywa się M5. Dawałem linka stronę-dwie wcześniej (pierwsza notka na stronie 8).

Link to post
Share on other sites

Kupiłem, mam za sobą pierwszą strzelankę i generalnie jest OK. Za te pieniądze (kupiłem na TG za 430 z wysyłką) bardzo korzystny stosunek (za przeproszeniem) jakości do ceny.

 

Odkąd zacząłęm używać lepszych kulek i ustawiłem jako-tako hop-up

nie ma problemów z podawaniem amunicji, nic się nie zacina a zasięg i celność też jak dla tego typu broni zupełnie niezłe.

 

Zastanawiam się jadnak nad wymianą sprężyny, może nie na extremalnie mocną, ale tak circa 130%, żeby nie wymieniać przy okazji połowy bebechów i może lufę na prec, ale to już nie koniecznie.

 

Pewnie też zafunduję sobie jakiś kolimatorek, bo w ciemnościach słabo mi się celuje.

Link to post
Share on other sites

wiem że to nie dział o upgradach ale czy stockowe części w tej mp5 wytrzymają sprężyne CA 170% już czytałem kilka porównań sprężyn ale niektóre są sprzeczne i nic nie wywnioskowałem! Ile na takiej by wytrzymał? I jeszcze ile by uzyskał fps? bo z tego co przeczytałem w recenzji to na 110 guardera wytrzymuje i ma 325!

 

Proszę o odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Sprężyna 170% CA to mniej więcej to samo co 150 PDI - a taką zamontowałem koledze w R6 (ten sam gearbox). Wymieniliśmy jednak prowadnicę spręzyny na metalową (bo stockowa już na 130PDI potrafi się rypnąć). Koniecznie trzeba też zmienićgłowicę tłoka, przynajmniej na żółtą CA - stockowa jest byt nieszczelna, przy takiej sprężynie doprowadziłaby do jakichś uszkodzeń (z tego samego powodu z którego kaegorycznie nie wolno strzelać "na pusto" z wiatrówek 4.5mm - rozbijasz tłok, może pęknąć komora, czyli w Twoim przypadku gearbox).

 

U kolegi 150PDI (170% CA) działa bez zarzutu, chrono nie mieliśmy, a zimowe warunki nie pozwoliły na miarodajne porównanie zasięgu (wiadomo, HU nie lubi mrozu), ale subiektywnie wyglądało to bardzo OK

Link to post
Share on other sites

macie teraz zadanie na myślenie! z którym mam problemy!

 

Cytat z recenzji Czopera

"PS

W testowym egzemplarzu wymieniłem samą sprężynę na SP 110 Guardera – wszystko chodzi jak należy. Wynik 335 fps na 0,2g. Sprawdzę bebechy po kilku tysiącach kulek – dam znać."

Czoper wymienił samą sprężyne na 110 guardera i otrzymał 335fps!

teraz cytat z www.taiwangun.com

"Sprężyna SP 110 Guardera (...) Odpowiednik 110 Systema."

czyli 110 systemy to odpowiednik 110 guardera

Z tabelki na machinegun.pl (technika->sprężyny) wynika, że jak by była w niej sprężyna 110 systemy to był by to odpowiednik 170% CA!

 

teraz w skrócie na to wychodzi że 170% CA to odpowiednik 110 Guardera

 

no i teraz zagadka czemu jak czoper wstawił sprezyne guardera to mu wyszło 335fps a na MG.pl pisze że po wstawieniu "odpowiednika" czyli 170% CA będzie 370 fps!?

 

no i wynika z tego że wystarczy zmienić sprężyne na 170% CA bez dodatkowych ulepszeń i powinno chodzić ;)

Link to post
Share on other sites

Czoper wymienił samą sprężynę - głowica tłoka dalej pozostała lipna i dlatego zamiast 370fps, wyszło ledwie 335. Cała filozofia. Uszczelnisz dziada i będzie więcej. tyle tylko, że nie byłbym pewny jak długo ten gearbox wytrzyma na 170% CA, skoro nawet "wzmocniony" gearbox CA lubi sobie czasem pęknąć. Cóż, mój kolega sobie taką spręzynę zażyczył i działa (ale wymieniliśmy tez parę innych drobiazgów). Ja osobiście wolę zostać przy 130 i uszczelnieniu.

Link to post
Share on other sites

9.6v to stanowczo za dużo... na 8.4v działa jak należy, od warunkiem że jest to NiCad, a nie NiMH. baterie NiMH mają mniejszą wydajność i replika zachowuje się mniej więcej tak, jakby chodziła na 7.2v (gdyby to był NiCad). Osobiście zmieniam tą stockową baterię na 8.4v large... Chce ktoś moją? Pochodzi z R6, ale to przeciez to samo :)

Link to post
Share on other sites

Jonboy - daj Chłopakom poszaleć. MP5 to rozpylacz - niech wali szybko :D !

 

Poważnie: nie zgadzam się z jonboyem - ja preferuję baterie 9,6. Zwłaszcza jeśli chodzi o "small", czyli małe ogniwa. Ich wydajność prądowa jest dla mnie niewystarczająca, dlatego zawsze lekko "przevoltowuję". Przy large'ach faktycznie 8,4 mogłoby być, ale i tak ładuję 9,6 :D . Najczęściej odradzam natomiast 10,8 i 12V - dużo szybciej zużywają się silniki, a przede wszystkim do ponad 500fps moim zdaniem po prostu nie ma takiej potrzeby - ewentualnie lepiej zmienić silnik na super torque up, chociaż oczywiście to droższe rozwiązanie niż dołożenie ogniwa do pakietu.

 

I jak pisał jonboy - tylko NiCd. Wodorki mimo nominalnie większej pojemności przy tych samych wymiarach zewnętrznych średnio sobie radzą przy "poprawionych" karabinkach. A argument o efekcie pamięci ogniw NiCd i wynikającym z niego spadku pojemności wyrzucam przez okno: niechby ogniwo miało wg danych producenta wytrzymać 500 cykli ładowania. Ja strzelam co niedzielę - raz w tygodniu. Rok ma 52 tygodnie. Nie chcę/nie potrzebuję mieć jednej baterii na 9 i pół roku.

 

Ściskam,

Czoper

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...