Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam!

 

Niedawno napisałem temat na temat problemów z Glockiem 19 gen.4 od WE, nie otrzymałem odpowiedzi, więc postanowiłem napisać kolejny, nie aby robić spam, tylko problem się pogłębił, pomimo nie używania repliki.

 

Mianowicie, gdy w broni znajdował się pusty magazynek, i została ona przeładowana, zamek zamiast zostawać w tylnim położeniu, leciał normalnie do przodu. Kombinowałem, wyczyściłem dokładnie wszystko ponownie, zaczeło stykać. I od tego się zaczeło. Replika leżała spokojnie w szafie kilkanaście dni, aż wreszcie postanowiłem z niej trochę postrzelać, przy czym zauważyłem nowy problem. Tym razem zamek również podczas strzelania, po ostatniej kulce leci do przodu. Siedziałem nad tym dłuższą chwile, kombinując co z tym pazurem jest nie tak, ale nie poradziłem sobie z tym. Ponownie proszę o pomoc. Dodam że replika była używana 3-4x, po każdym strzelaniu czyszczona i smarowana, nigdy nie wylądowała na glebie etc.

Edited by Zafcio
Link to post
Share on other sites

Jeżeli zamek się nie blokuje przy przeładowaniu z pustym magiem to wina leży po stronie magazynka i tego kawałka plastiku który wypycha blokadę zamka, albo w samej blokadzie zamka. To jest tak prosty mechanizm że wystarczy na to popatrzeć i będzie widać co jest problemem.

Link to post
Share on other sites

Albo po prostu rowek na zatrzask zamka się wyrobił.

 

Nie sądze aby metal się wyrobił tak szybko.

 

Jeżeli zamek się nie blokuje przy przeładowaniu z pustym magiem to wina leży po stronie magazynka i tego kawałka plastiku który wypycha blokadę zamka, albo w samej blokadzie zamka. To jest tak prosty mechanizm że wystarczy na to popatrzeć i będzie widać co jest problemem.

 

Sprawdzałem maga w innej replice i działał. Aczkolwiek w takim razie spróbuję jutro ponownie się tym pobawić. Dzięki.

Link to post
Share on other sites

Spoko, też w swoim HK nie dowierzałem. Mimo wszystko sprawdź też wyżłobienie.

Jednak masz rację, trochę jest wytarte - nie całkiem ale kawałek jest. To teraz pytanie jak temu zaradzić? Jaka blaszke dokleić czy cos?

 

Tak to wygląda:

 

W8j7xaX.jpg

 

LMr4zv8.jpg

Edited by Zafcio
Link to post
Share on other sites

Takie starcie nie koniecznie oznacza że jest to wina zamka.

 

UzYMag5.jpg

Tak wygląda mój po przebiegu 8 tyś kulek. Też jest starty, ale zamek blokuje. Nie wiem jakim cudem się tak wytarło w twojej replice jak piszesz że jest prawie nowa. Jak by mi się zaczęło ześlizgiwać to bym podpiłował żeby spadek zlikwidować i tyle. Obserwuj i kombinuj i pomyśl dwa razy zanim coś zaczniesz nie odwracalnego robić.

Link to post
Share on other sites

Możesz to lekko doszlifować dalej. 0,5mm nie zrobi ci różnicy w działaniu.

Jak widać, po wymianie magazynka zamek spuszczasz dźwignią. Znal i plastik tego nie lubią. Po wymianie magazynka po prostu lekko pociągnij zamek do tyłu i puść. Jest to nielansiarskie ale nie będzie ci się zamek wyrabiał.

Link to post
Share on other sites

Takie starcie nie koniecznie oznacza że jest to wina zamka.

Też mi się tak wydaje, dlatego wcześniej nie skupiłem się na wyżłobieniu. Nie dodałem wcześniej, że problemy się zaczeły po pierwszym użytkowaniu przy którym trochę piasku się do repliki dostało, wyczyściłem wszystko bardzo dokładnie, przesmarowałem silikonem. Może ta informacja w czymś pomoże.

Co do magazynka, to sprawdzałem go i plastik odpowiedzialny za wypychanie pazura jest cały. Aczkolwiek upewnie się i wrzucę fotki jak będę go fizycznie posiadać, chwilowo nie wrócił z testów od kumpla. ( U niego działa w replice).

Link to post
Share on other sites

Temat mogę uznać już za zbędny, dzisiaj odkryłem że tłok jest pęknięty... Nie mam pojęcia jak i dlaczego. Wiem tyle że replika ma lekko ponad miesiąc, i ma gwarancję, więc spróbuję ją reklamować do taiwanguna. Niby na naturalne zużycie gwarancji nie ma, ale jak po takim czasie, i przebiegu maksymalnie 100 kulek tłok padł, zamek nie działa prawidłowo to już coś jest nie tak . Dziękuje za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...