Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RK-01w czy Cm046 (teoretyczne pytanie)


Recommended Posts

Witam cześć elo siemka,

To mój pierwszy post na forum ,ale śledzę je już od jakiegoś czasu , moją przygodę z asg rozpocząłem z jakiś rok temu może wcześniej ,więc drodzy koledzy ,proszę nie traktujcie mnie jak świerzaka :P .Jak nie ten dział to standardowo proszę o przeniesienie ,a teraz do rzeczy.

 

Jestem posiadaczem repliki boyi Rk-01w ,generalnie to ze stocka mało zostało(nie żeby jakieś super części tam siedziały).Na pewno silnik został wymieniony na cymowski neodym ,Jakieś części SHS zostały wsadzone(tłok,głowica tłoka,dysza i może coś jeszcze ale nie pamiętam :P ) oczywiście gumka zmieniona na G&G zieloną i kable zostały wymienione na niskooporowe.Sorki za nieco chaotyczny opis ,ale w stoku psuło się po prostu wszystko ,replika była kilka razy na gwarancji i serwisanci powymieniali bez mojej wiedzy połowę części.Po ostatniej naprawie (pozagwarancyjnej) dowiedziałem się ,że mam w replice części których tam nie powinno być i,że zamiast 390 fps mam 360.Cóż ,było małe zdziwko xd.Zastanawiam się nad wsadzeniem lepszej sprężyny (M130).

 

Ale mam okazje kupić od kolegi Cm 046 ,bardzo udany chińczyk. EBB zdemontowany i kable zostały wymienione na niskooporowe ,na razie bezawaryjny poza tym full stock.

 

Zastanawiam się czy nie kupić tej cymki czy wsadzić tylko mocniejszą sprężynę do boya.

Zasięg rk-01 to około 55m ,a cymki 65-70.Skupienie cymy jest wyraźnie lepsze od rk-01.

Chciałbym osiągnąć w rk moc około 450 fps .Pytanie brzmi:jak zwiększę moc z 360 do 450 ,to jak to wpłynie na zasięg i skupienie?Czy jest sens bawić się w wymianę sprężyny czy lepiej brać cm046.W dalszej perspektywie jakbym chciał wymienić lufy stockowe na precyzyjne (zakładając tą samą jakość w obu przypadkach)to większa korzyść będzie dla aksu czy ak47?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...