Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

wytrzymałość bocznych zamków w butach


Recommended Posts

Hej

Do tej pory zawsze użytkowałem buty zawiązywane.

Ale mam możliwość zakupienia butów które poza sznurowaniem , mają z boku zamek ułatwiający ich zakładnie. Czy ktoś z Was używał podobnych w terenie leśnym? czy taki zamek jest wytrzymały na kontakt z gałęziami itd?

pozdro

Link to post
Share on other sites

dzięki za linki i przestawienie Waszych butów. Jednak mnie interesuje coś zupełnie innego.

-CZy boczny zamek w butach wytrzymuje aktywności w lesie? I tu nie chodzi i markę - ale o TECHNICZNY aspekt. Tylko o to!

Czy są osoby, które buty z takowym rozwiązaniem MAJĄ i mogą się podzielić jak z ich wytrzymałością na uszkodzenie zamka podczas zaczepienia o gałęzie, czy inne elementy.

Mam duże wątpliwości czy to po prostu nie uszkodzi się...

Link to post
Share on other sites

Ale nie rozumiesz jednej rzeczy - zamki są różne - markowe i chińskie; wszycia tych zamków są różne - markowymi nićmi, chińskimi, dobrym, gęstym szwem albo na okrętke - odjebke; materiały do których przyszyto zamki są różne - bardziej i mniej wytrzymałe. Dlatego ważne jest byś wskazał konkretny model lub chociaż producenta.

To tak jakbyś pytał czy motocykle nadają się na motocross. Crossy się nadają, a choppery nie. Tak samo jest z butami - jedne będą miały dobry zamek, a inne nie. Skoro więc tak bardzo chcesz odpowiedzi to Ci jej udziele. Z pewnością istnieją jakieś dobre buty z zamkiem z boku, które wytrzymają w lesie.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Jestem szczęśliwym posiadaczem 2368 Delta-8 Gore-tex, Side zip. Mam je już 4 lata, łaziłem w nich codziennie, po lesie, po błocie, po betonie, czołgało się, biegało itp itd. Wszystko co szalony Airosftowiec może sobie wyobrazić. Będę kupował kolejną parę tego samego modelu bo sprawdziły się fenomenalnie.

 

Suwak jest jedną z rzeczy która w tych butach chyba jest niezniszczalna bo mało co na niego może działać ;)

 

Bates ma dwa modele z suwakiem bocznym butów za kostkę, jeden występuje w wariancie z Goretexem i bez.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...