Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Świecące przyrządy


Recommended Posts

Cześć

Ktoś myślał może nad zrobieniem świecących przyrządów celowniczych?

Myślałem nad pomalowaniem muszki (ew. szczerbinki jak glocku) lakierem fluorescencyjnym. Jakiś lakier z trytem raczej odpada :P a farba luminescencyjna szybko przestanie świecić .

Co myślicie?

Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu miałem zamówić taką farbkę:

http://revell.com.pl/akcesoria-modelarskie/pozostale/night-color-30ml,art,6760.html

ale jakoś z baraku czasu, jeszcze nie zamówiłem. Teoretycznie powinna się nadać, ale w necie nic nie znalazłem o efektach jakie daje.

 

Teraz jeszcze pojawiło się coś na allegro a'la glow-on:

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=farba+fosforyzuj%C4%85ca+&bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-4-mt-0113

Link to post
Share on other sites

U mnie identyko jak u Aleksa. Farbowałem kropki na szczerbince AK i czubek muszki. Naświetlałem diodą UV, bardzo fajny efekt, ale niestety dość szybko zanika. Można zrobić jakąś małą latareczkę, ale ogólnie to niewygodne rozwiązanie. Jedyne sensowne rozwiązanie to trytowe przyrządy celownicze, cała reszta to prowizorka.

Link to post
Share on other sites

Trytu chyba łatwo nie dostanę ... :icon_razz:

 

Jak efekty powyżej (z koniecznością naświetlania) Cię satysfakcjonują, to możesz kupić oryginalne kocie oczy, a następnie te paski odpruć i powycinać z nich potrzebne Ci elementy. Jak będzie leżeć w miejscu z dostępem do światła, to potem całą noc przetrzymają, chociaż stopniowo będą zanikać. W zeszłym roku spędziłem z ekipą całą noc w gęstym lesie i poruszaliśmy się podążając za właśnie tą zabawką. Naświetlane były tyle co przez kilka godzin na słońcu (ale możesz jeszcze mocną latarką, z bliska, dość długo, zanim wyjdziesz gdziekolwiek). Sprawdziły się, więc podaję pomysł.

Link to post
Share on other sites

Wystarczy trytowe sobie zamówić samodzielnie:

http://www.alfa-miss.com.pl/x_C_Dz__PND_49710005.html

http://www.4shooter.com/komplet-szczerbinka-tryt-i-muszka-tryt-glock-17-19-26-34-gen-3-4.html

 

Jeszcze jakieś sklepy w Polsce je chyba mają - trzeba poszukać sobie.

 

Można spróbować dorwać szczerbinkę lub nakładkę na muszkę do Beryla, w której jest tryt - chociaż pewnie będzie już "wyświecony".

Link to post
Share on other sites

A próbował ktoś malować przyrządy celownicze modelarskimi farbami fluorescencyjnymi?

 

Dostępne są zarówno farby akrylowe jak i olejne. Na dodatek prawie każdy szanujący się producent chemii modelarskiej ma w ofercie kolory fluorescencyjne, więc wybór jest spory. A efekt powinien być dużo lepszy niż przy użyciu jakichś no name'ów z Allegro à la lakier do paznokci.

Link to post
Share on other sites

Miałem tak zmodyfikowane przyrządy ze znaku "droga ewakuacyjna" - średnio to to świeci i się sprawdza.

 

Lepsza już jest odpowiednia farba modelarska.

 

Jednakże wszystko to są to rozwiązania wymagające naświetlania czego nie ma przy trycie.

Tryt z breloczka bym odpuścił jeżeli nie masz możliwości "zamknięcia" go jakoś na przyrządach - chyba, że z lakierem bezbarwnym, ale czy to się uda.

Link to post
Share on other sites

Fotki robiłem wczoraj wieczorem; migawka 13", 35/f-3,5. Dwa pierwsze w absolutnych ciemnościach, potem pojawiło się trochę szumu świetlnego. Przyrządy naświetlane UV (latareczka/tester banknotów) po 5 sek każdy.

 

Na Cougarze kropki robione ok. 8 lat temu (albo i lepiej) z naklejki "Droga Ewakuacyjna". Być może świeża naklejka sprawowałaby się lepiej.

Na USP Comp punkty na przyrządach wypełnione Glow-On`em, około 4-5 lat temu.

 

Wniosek praktyczny - dobrze, jeżeli muszka i szczerbinka różnią się kolorami.

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

Edited by Okruch
Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...