Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ja Ci powiem jak wyeliminowałem luzy dekla w Kałaszu - może to Cie jakoś zainspiruje. Otóż wziął ulotkę z pizzerii, powycinałem z niej fragmenty o wymiarach powiedzmy 0,5x1cm (no może 0,5x1,5cm) i posklejałem je razem - jeden na drugim - aż do uzyskania odpowiedniej grubości. Kleiłem kropelką. Następnie tak przygotowane elementy wklejałem do wnętrza dekla. Jeżeli element był za gruby to szlifowałem papierkiem ściernym. Teraz dekiel siedzi jak zanitowany.

U Ciebie jest blow-back więc nie wiem czy to Ci pomoże, ale zastanowić się warto.

Link to post
Share on other sites

Ja Ci powiem jak wyeliminowałem luzy dekla w Kałaszu - może to Cie jakoś zainspiruje. Otóż wziął ulotkę z pizzerii, powycinałem z niej fragmenty o wymiarach powiedzmy 0,5x1cm (no może 0,5x1,5cm) i posklejałem je razem - jeden na drugim - aż do uzyskania odpowiedniej grubości. Kleiłem kropelką. Następnie tak przygotowane elementy wklejałem do wnętrza dekla. Jeżeli element był za gruby to szlifowałem papierkiem ściernym. Teraz dekiel siedzi jak zanitowany.

U Ciebie jest blow-back więc nie wiem czy to Ci pomoże, ale zastanowić się warto.

 

Ja tam luzy dekla w kałaszu wyeliminowałem tak: wziąłem dekiel w ręce i przyłożyłem troche niutonów :D Tak samo luzy kolby składanej w bojcu, wziąłem kombinierki i troche niutonów i kolba nie ma wcale luzów.

 

Co do USP to cięższa sprawa, tutaj nie mam pomysłu. Ale ogólnie dużo pistoletów gbb ma ten problem.

Link to post
Share on other sites

Zapytam jak przeciętne stado zielonych: "Grzesiu, gdzie można kupić te niutony?"

:P

 

Zasadniczo jak coś podłożysz, to luzy może i znikną, ale klamka lubi się później blokować i więcej gazu żre. Pasowało by nadłożyć równo całe prowadnice.

Link to post
Share on other sites

Jeśli to naprawdę niewielkie luzy (ale większe niż minimum umożliwiające ruch zamka), to ja bym wypróbował ceratkę teflonową znaną z patentu na zacinające się magi, tylko na jakimś lepszym kleju.

 

W grę wchodzi też sam cyjanoakryl, ale może być ciężko z równym nałożeniem. Chociaż można próbować cieniutkimi warstwami. Ale to jest metoda jednak na bardziej punktowe poprawki, np. okolice przedniego pinu w dolnym korpusie od emki.

Link to post
Share on other sites

Zamiast sklejanych papierków można użyć blachy miedzianej/mosiężnej/aluminiowej/stalowej - dostępne są grubości rzędu nawet 0,05 mm. Z taką dokładnością można idealnie dobrać grubość tak, żeby zminimalizować latanie zamka i zostawić jeszcze trochę (niezbędnego) luzu.

 

A klej cyjanoakrylowy da się nałożyć tak, żeby był równomiernie nałożony tylko trzeba zrobić "szalunek". Jak się odklei taki "szalunek" to zaschnięty klej będzie równy jak od linijki.

Edited by B-E-D-A
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...