Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ruger Mk1 Carbine czy MB03C


Recommended Posts

Witam

Jestem nowy, jeszcze nie zacząłem przygody z ASG, lecz chciałbym ją zacząć. Nie wiem tylko jaką replikę wybrać jako pierwszą, ponieważ mam mały budżet (ok 350 zł - nie więcej). Spodobały mi się na początku dwie repliki AK47 CM.028 i G36E i C, ale zauważyłem, że za taką kwotę jaką posiadam nie jest możliwy zakup żadnej z nich w normalnym sklepie. Myślałem o zakupieniu ich w jakimś komisie, ale gdzie nie czytam to odradzają zakup w komisach jeżeli się na tym nie zna lub w pobliżu nie ma się serwisanta. Wszedłem więc na allegro i wszedłem w zakładkę ASG i wybrałem cenę od 200 zł do 350 zł (słyszałem nawet, że poniżej 350 zł to nie jest replika, lecz zabawka). Znalazłem dwie bronie, które mnie zainteresowały, a dokładnie Ruger Mk1 Carbine i replika MB03C. Czytałem trochę o tej pierwszej, lecz o tej drugiej nic nie ma. I tu czas na pytania - Czy kojarzycie tą drugą replikę ? Czy Ruger Mk1 Carbine posiadając ok 450 - 470 fps, może być dobrą snajperką dla początkujących ? I czy ciężko jest wsadzić do tego Rugera lufę precyzyjną 60 cm i jakąś wewnętrzną aby poprawić jej celność ? I w końcu - Czy w ogóle opłaca się brać którąś z nich, czy jednak zaryzykować kupno jakieś CM.028 lub G36E lub C od JG w komisie ?

P.S : Proszę o szczegółowe odpowiedzi, ponieważ nie chce wyrzucić pieniędzy w błoto.

P.S II : Nie odpowiada mi zabawa CQB, wole grać w lesie np : jako snajper, szturm lub wsparcie.

 

Linki do broni :

http://allegro.pl/ru...5058198944.html

http://allegro.pl/re...5031131352.html

Edited by OperatorTaczki
Link to post
Share on other sites

Dlaczego mam nie patrzeć na sprężynowe snajpy ? A te bronie to oprócz mossberga i mp5 są za drogie... Mogła by być ta galaxy, ale shotgun odpada. A co możesz powiedzieć o Rugerze Mk1 Carbine ? Jest on na GG a jedynym jego problemem jest lufa i trudność ustawienia hop up-u, a moc aż powala jak za te pieniądze bo ma on 450-540 fps.

Link to post
Share on other sites

Tak jak wyżej.... Nie dość że ledwo stać cię na samą baze, to nie masz nawet co myśleć o niezbędnym tuningu. A pozatym jak widać jeśteś małoletni, nikt raczej nie będzie się z tobą strzelał gdy będziesz posiadał snajperke z prawdziwego zdzarzenia :-F Wielka moc to wielka odpowiedzialność.

Link to post
Share on other sites

W Rugerze jest to do naprawy i widziałem filmik na którym koleś przy niewielkim wkładzie finansowym zrobił całkiem fajną snajpe :)

Link do filmiku :

A ta druga sprężynowa ? Co jest z nią nie tak ? Krytykujecie mnie, a nawet nie wytłumaczycie dlaczego mam tego nie brać.

Mogę wziąć jeszcze używaną CM.028, która jest podobno dobra.

Link to post
Share on other sites

Dobra to może zamiast tej "taniej snajperki", która nie istnieje, zakupić coś innego. Myślałem tak jak wyżej napisałem nad używaną CM.028 lub G36C ewentualnie MP5 Galaxy (nowe) . Jeżeli to według was też jest zły pomysł to polećcie mi jakieś dobre repliki za śmieszną cenę 350 zł ( wiem, że oprócz shotguna i Mp5 pewnie nic innego nie ma). Proszę was bo chciałbym się chociaż a ASG sprawdzić bo jakoś jako jeden z niewielu sportów (to jest sport tak ? :D) spodobał mi się.

Link to post
Share on other sites

Dobra, ta Mp5 Galaxy nie jest zła :D Nawet mi się zaczęła podobać. Tylko szkoda, że do QCB :C. A co z tym Rugerem Mk1 Carbine ? A jak by go używać jako normalna broń główna (z kolimatorem, nie jako snajperka) ? Mi się wydaje, że dość fajnie by mi się z tego strzelało i nie wiem dlaczego strasznie mi się on podoba :) Tylko strasznie mało jest o nim na necie. A jak nie to zamówię tego Galaxy :D

Link to post
Share on other sites

Dobra, ta Mp5 Galaxy nie jest zła :icon_biggrin: Nawet mi się zaczęła podobać. Tylko szkoda, że do QCB :C.

A dlaczego?

 

A co z tym Rugerem Mk1 Carbine ? A jak by go używać jako normalna broń główna (z kolimatorem, nie jako snajperka) ?

O tego chodzi? To jest na green gas czyli po pierwsze - gaz = koszty (a kasą chyba sie nie podcierasz, nie? Więc zastanów się czy będzie Ciebie stać), a po drugie - przy niskich temperaturach gaz prawdopodobnie zrobi pssss i ucieknie. Niskie temperatury to czasem mniej niż 10, a nawet 15 stopni Celsjusza. A i ponad 500 fps = spora odpowiedzialność.

Link to post
Share on other sites

Co do QCB to chodzi mi o to, że w pobliżu mam tylko jedną miejscówkę do takich zabaw (dopóki policja nie podjedzie),a tak to to same lasy :D W końcu świętokrzyskie :) A w lesie raczej trudno o bliskie starcia.

Co do Rugera - gaz to jeszcze nic bo zbyt częstych wypadów na zabawę bym nie miał, bo max 4 osoby, a poza tym wszyscy się jeszcze uczą i weekendy mają zawalone (ja np dopiero 1 rok technikum i pracy trochę mam :))także raczej o gaz się nie obawiam, a co do mocy - w lesie na średni lub dalszy dystans by była dobra. Kumpel ma m4 (bodajże od Boyi, full metal, lekko zielonkawa od początku, od zakupu) także było by w sam raz.

Mam pytanie jeszcze jedno, a jak bym kupił sobie M4 Boyi full metal (cena ok 400 - 600 zł) od kumpla za 100 zł ? Gearbox działa tylko te końcówki na baterie są urwane i trzeba to zrobić no i kolba poszła. Zrobił bym sobie to za ok 200 zł i by działał :D

Link to post
Share on other sites

Bo w lesie zazwyczaj (przynajmniej ja tak myślę) gra się bardziej na średni i długi dystans. A np : Mp5 Galaxy jest na krótki (30 m skuteczności - jak pistolet), AK jakiekolwiek z SR (ok 50 m czyli średni dystans), a dajmy na to jakiś Kar98, czy jakieś ulepszone L97, czy coś podobnego jest na długi dystans (70, 80 m skutecznego zasięgu).

 

Nie chodzi mi o używanie go jako snajperki :D Chodzi mi o używanie go jako broni na średni kontakt (coś w stylu AK czy M4).

Link to post
Share on other sites

Bo w lesie zazwyczaj (przynajmniej ja tak myślę) gra się bardziej na średni i długi dystans. A np : Mp5 Galaxy jest na krótki (30 m skuteczności - jak pistolet), AK jakiekolwiek z SR (ok 50 m czyli średni dystans), a dajmy na to jakiś Kar98, czy jakieś ulepszone L97, czy coś podobnego jest na długi dystans (70, 80 m skutecznego zasięgu).

Bzdura. Wiekszość replik w stocku (czyli ze sklepu, bez zmian) strzela skutecznie na 30-50 metrów. Pomijam tu typowe pistolety. MP5 po wymianie gumki hop up spokojnie i bez problemów może konkurować w lesie z Kałaszem czy eMką za 900zł.

Link to post
Share on other sites

A wracając do tej popsutej M4, to jest to prędzej King Arms Colt M4, bo identycznie wygląda jak ta, którą kumpel chce mi sprzedać za 100 zł

Link do zdjęcia tej M4 znaleziony na Google grafika :http://www.replicaairguns.com/storage/thumbnails/7262430-17255199-thumbnail.jpg?__SQUARESPACE_CACHEVERSION=1332629564384

 

Czyli jednak ta Mp5 da rade do dalszy dystans ?

Link to post
Share on other sites

Ta M4, którą oferował mi kolega (nie ma pojęcia o ASG) to King Arms Colt M4 Carbine Full metal. Uważam więc, że chyba warto by ją było naprawić :D A co do Mp5 to dziękuje za wszystkie opinie :) A co do Rugera (tak wiem denerwuje was to "gówno"), to można by go w jakiś sposób użytkować normalnie ? Bo chciałbym taniej wydać za replikę bo jak wiadomo, okularki też trzeba kupić :D A i czy opyla mi się kupić i naprawić to M4, czy jednak pozostać przy Mp5 ?

 

Sorki za następny i ten sam wpis, ale net mi szwankuje.

Link to post
Share on other sites

Chcesz tego Rugera to go weź bo widzę, że czekasz aż ktoś przyjdzie i powie "tak, bierz Rugera. To boska replika!". Tylko jak już go będziesz miał to zrób sobie test dupy byś się dowiedział jak boli dostanie z takiej repliki.

Używki to loteria - nie wiadomo ile trzeba wyłożyć kasy na aktualne awarie (a, że na replikach się nie znasz to wcisnę Ci, że do naprawy jest tylko mała pierdółka), nie wiadomo kiedy coś nowego się zepsuje, nie ma gwarancji itd.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...