Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Podjęcie równej walki shotgunem


Recommended Posts

Oczywiście. I jesli pominiemy snajperki (specyficzna zabawa) to będziesz twierdził, że tunningowany AEG jest równy nietunningowanemu? NIE!

No i? Nigdy nie twierdziłem, że shotgun jest równy elektrykowi w ogóle, ale w pewnych szczególnych cechach mu dorównuje, a przy zastosowaniu odpowiedniej taktyki działania można różnice zniwelować. Może nie do zera, ale do poziomu umożliwiającego dobrą zabawę. Tak samo posiadając snajperkę czy KMa - potrzeba innej taktyki. Dlatego do poniższych dwóch zdań:

To, że masz elektryka nie uniemożliwia Ci niczego co możesz zrobić sprężyną. Natomiast umożliwia Ci wiele rzeczy których sprężyną nie zrobisz nigdy.

możesz wstawić zamiast słowa "sprężyna" słowa takie jak "sprężynowa [gazowa] snajperka", "KM" i również będzie to prawda. Czy to jednak oznacza, że wszyscy snajperzy się mylą? Że chłopaki ganiający z M60 czy PK nie bawią się świetnie? Nie i nie. Tylko każdy z nich dostosował swoje działania do możliwości repliki, a tą pewnie dobrał ze względu na osobiste preferencje.

Tobie nie udało się dobrze bawić shotgunem. Może winny tu nie był shotgun, a właśnie brak odpowiedniej taktyki działań? Nie przeczę - AEG ma większy potencjał, ale to nie oznacza, że z pompką nie można się dobrze bawić. Odpowiadałem na pytanie Autora. Wiedziałem, że i tak ktoś mu napisze, że AEG lepszy bo to, bo siamto więc to pominąłem. Mam natomiast dość sporą wiedzę nt. działania z shotgunem i nią się podzieliłem.

 

Co do tego cytowania fragmencików mojej wypowiedzi to wyrwałeś je z szerszego kontekstu. Nigdy nie twierdziłem, że tych rzeczy nie da się zrobić z AEGiem. Ja tylko napisałem jak wg mnie najlepiej walczyć przy pomocy shotguna, a nie "czego nie zrobisz z M4 MOE_LOL_NAVYSEAL_SMILEYFACE_PICTUREOFAWHALE, a zrobisz z pompką AGM".

 

Swoje wypowiedzi opieram nie na jakiś wymysłach czy domniemaniach, a na kilkumiesięcznych osobistych doświadczeniach z pompką AGM oraz wielomiesięcznych obserwacjach kumpla ganiającego z pompką AGM. Działałem (mając AGMa) sam, działałem z drugą pompką, a także z AEGami. Wiem, że chłopak, który nigdy nie walczył przy pomocy pompki nie dostosuje sam z siebie (bez odpowiedniego rozkazu w stylu "to ja, shotgun, pierwszy otwieram ogień") taktyki do pompki. Wiem, bo byłem po wszystkich możliwych "stronach" tej sytuacji. Byłem zarówno pompiarzem działającym z AEGowcem bez doświadczenia w pompkach, byłem też pompiarzem działającym z AEGiem z doświadczeniem w pompkach, działałem w dwuosobowym teamie pompkowym oraz biegałem z pompką sam.

 

A tak w ogóle dlaczego pomijasz tylko snajperki? Bo to specyficzna zabawa? To w takim razie ja sparafrazuję Twoją wypowiedź.

I jesli pominiemy snajperki i shotguny (specyficzna zabawa)

I co mi Pan powiesz na takie dictum?

 

 

Do Autora

Casvi, jeśli uważasz to za ekonomicznie możliwe (czyt. stać Cie) to kup sobie pompkę i miej odłożoną kasę na AEGa. Pożycz od kogoś jakiegoś elektryka na kilka rund, oceń z czym lepiej, fajniej się bawić i jeśli jednak pompka nie będzie dla Ciebie to kup sobie AEGa. A i nie wiem czy pisałem. Strzelając z AGMa zawsze przeładowuj od początku do końca - ruch ma być pełny. Czułenko maksymalnie do siebie, a potem maksymalnie od siebie - zmniejszysz ryzyko urwania zaczepu cylindra.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites
możesz wstawić zamiast słowa "sprężyna" słowa takie jak "sprężynowa [gazowa] snajperka", "KM" i również będzie to prawda.

 

Snajpę potraktowałem osobno bo ona daje coś czego nie ma elektryk (elektryk ma ROFa). W zamian jest zasięg i celność. W KMie sprawy nie da się tak łatwo przedstawić bo w istocie KM to zwyczajny AEG tylko dwuktonie cięższy na oko.

 

Bawiłem się doskonale z replikami sprężynowymi, po prostu twierdzenie, że da się podjąć równą walkę przeciwko elektrykom jest kłamstwem i tylko tyle.

 

I co mi Pan powiesz na takie dictum?

Nic. Elektryk nie jest alternatywą dla snajperki i odwrotnie. Natomiast tu dyskutujemy nad tezą, że pompa jest alternatywą dla AEGa. Po prostu o czyms innym.

 

Mówię tylko tyle, że da się świetnie bawić pompką ale nigdy nie możemy oczekiwać, ze walka będzie wyrównana bo nie będzie. AEG daje więcej niż pompa. Snajperka daje czegoś mniej a czegoś więcej niż AEG dlatego nie da się tego porównać na tej samej płaszczyźnie.

Link to post
Share on other sites

Dopiero zaczynam się bawić co prawda zacząłem od Specny ale to inna sprawa.

Z tego co widziałem na moich dotychczas 2 strzelanek agm zwyczajnie nie daje rady - śmiałem się jak widziałem kolesia z agm'm którego zasypywałem serią, że nawet nie miał gdzie uciekać - grać można ale musisz mieć do tego odpowiedni teren, odpowiednią cierpliwość i odpowiednie skillsy :|

Link to post
Share on other sites

- śmiałem się jak widziałem kolesia z agm'm którego zasypywałem serią, że nawet nie miał gdzie uciekać -

 

Śmiałem się jak widziałem kolesia ze Specną jak schodził z pola z czerwoną szmatą w ręku, którego oplułem kulkami ze stu dwudziestu metrów.

Lubię takie historie. Są różni ludzie, różne środowiska, nie mierz wszystkich tą samą miarą.

 

Bawiłem się doskonale z replikami sprężynowymi, po prostu twierdzenie, że da się podjąć równą walkę przeciwko elektrykom jest kłamstwem i tylko tyle.

Wcale, że NIE! Da się. Ba, ja się dobrze bawię i od czasu do czasu biegam z pompką, pomimo tego, że mam kilka innych replik.

 

 

Panowie, darujmy już sobie tą dyskusje bo ona do niczego nie prowadzi.

Link to post
Share on other sites

Ustalmy jedną rzecz - walka nigdy nie jest równa chyba, że walczy się ze swoim sobowtórem wyposażonym w identyczny sprzęt na lustrzanie odbitym terenie. W innych przypadkach zawsze będą nierówności - ja jestem powolny, przeciwnik może za to być w dołku i mieć pod górkę, on ma M4 z pierwszej klasy, ja Cymę 028, ale za to z precką. Opcje można mnożyć. Dlatego nie równość, a możliwość skutecznej walki jest tu ważna.

 

W KMie sprawy nie da się tak łatwo przedstawić bo w istocie KM to zwyczajny AEG tylko dwuktonie cięższy na oko.

A sprężynowa snajperka to tylko shotgun z dwu-trzykrotnie większym zasięgiem.

 

po prostu twierdzenie, że da się podjąć równą walkę przeciwko elektrykom jest kłamstwem i tylko tyle.

Czyli zarzucasz mi (nie tylko mi), że kłamie? Cóż, to, że Tobie nie udało się skutecznie działać z pompką to nie mój problem. Jednakże ja (i nie tylko ja) potrafiliśmy skutecznie działać z pompką - to dowodzi, że jest to możliwe. Ty nie umiałeś, a to dowodzi, że Ty nie umiałeś, a nie, że jest to niemożliwe.

 

 

 

Nic. Elektryk nie jest alternatywą dla snajperki i odwrotnie. Natomiast tu dyskutujemy nad tezą, że pompa jest alternatywą dla AEGa. Po prostu o czyms innym.

To chwilka. Możesz wyłączyć ze swoich porównań snajperkę bo to specyficzny rodzaj zabawy, ale nie można wyłączyć (z tego samego powodu) shotguna? A gdyby sprawę postawić tak "czy można podjąć równą/skuteczną walkę przy pomocy snajperki z elektrykiem?" Czy wtedy nie dyskutowalibyśmy tylko arbitralnie, ex cathedra ogłosili "elektryk nie jest alternatywą dla snajperki"? Można porównywać bo każdy rodzaj repliki jest alternatywą dla innego. Czasem kiepską, ale jednak alternatywą.

 

Mówię tylko tyle, że da się świetnie bawić pompką ale nigdy nie możemy oczekiwać, ze walka będzie wyrównana bo nie będzie. AEG daje więcej niż pompa. Snajperka daje czegoś mniej a czegoś więcej niż AEG dlatego nie da się tego porównać na tej samej płaszczyźnie.

Snajpa daje zasięg, ale nie ma szybkostrzelności. Shotgun daje mobilność (bo nosisz się bardzo lekko), a nie daje szybkostrzelności. Skoro więc nie da się snajperki porównać z AEGiem na tej samej płaszczyźnie to jakim prawem można porównywać shotguna do AEGa?

I dalej. Widziałem AEGa mającego zasięg skuteczny 60-70m (mierzone na zdjęciach z Geoportalu - niedokładność pomiaru wynikała jedynie z niemożności precyzyjnego okreslenia miejsca w którym stał strzelec). Ma więc i szybkostrzelnośc (czyli coś czego nie ma snajperka), ale także zasięg i celność - coś "zarezerwowanego" dla snajperek. No i co? Czy to oznacza, że ludzie powinni rezygnować ze snajperek bo nie da się nimi podjąć skutecznej walki (ze względu na brak szybkostrzelności)?

AEG jest rzeczą uniwersalną, ale to nie znaczy, że inne rodzaje replik nie mogą z nim skutecznie walczyć. Mogą, ale potrzeba umiejętności, taktyki, przemyślunku.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Bawiłem się doskonale z replikami sprężynowymi, po prostu twierdzenie, że da się podjąć równą walkę przeciwko elektrykom jest kłamstwem i tylko tyle.

Wejdź na mój profil, pomnóż aeg'i razy 2 zachowaj do każdego aega który był sprawny dopisek sprzedany/sprzedane potem

zastanów się ilu znasz graczy lepszych od siebie następnie zauważ ile mam springów a ile aeg'ów i wbij sobie do głowy, że niektórzy umieją i będą się dobrze bawić springami a inni nie.

Dodatkowo chwile gdy ja mogę strzelać w zimę aż mi się z nudzi a biedni przeciwnicy z aeg'ami nawet serii nie puszczą bo się boją o aku są dużo warte.

Link to post
Share on other sites

Ten temat jest jak dyskusja F18 vs Comanche... Wszystko zalezy od terenu, sytuacji, umiejetnosci szybkiego myslenia, refleksu etc.

 

Anyway nalezy znac wady i zalety swojej repliki aby umiec ja skutecznie wykorzystać... Jezeli to opanujesz to jestes w stanie dopasowac taktyke do danej sytuacji.

 

Wysłane z mojego LG G3-D855 za pomocą Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...