Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, mam problem z moją repliką tzn m4 kwa. W środku było pare części zmieniane min. gumka hop-up na czarną systeme (robił to serwis więc raczej wszystko tam w pożądku), lufa promyk do tego tłok z głowicą, cylinder, sprężyna na 130 guardera i pare innych rzeczy (kulki to g&g więc raczej nie tutaj problem)

Teraz przechodząc do sedna:

-występują gigantyczne różnice w mocy strzału, raz jest ładnie, leci 60-70 metrów, a czasami kulka spadnie po 5 metrach czy poleci na 20 ale strasznie wolno, replika brzmi wtedy troche inaczej (tak jakby mniej szczelenie) Dzieje się tak dużo częściej na hi-capach ale na midach problem też występuje tylko zwykle na ostatnich kulkach. Często pojawia się też sytuacja gdy dysza nawet na semi po strzale jest wysunięta a sprężyna nie jest do końca zluzowana, zatrzymuje się w połowie cyklu.

- kiedy już poleci ładnie to kulki notorycznie skręcają w lewo, ale to jest już problem drugorzędny.

Z góry dziękuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Myślałem że problem leży w dyszy więc ją zmieniłem. Jednak okazało się że nie jest lepiej tylko gorzej :( . Teraz replika ma gigantyczne problemy wystrzeleniem kulki. Kiedy replika jest dwóch częściach jest w miare koej. Dysza zatrzymuje się w różnych pozycjach to wysunięta to schowana, nawet na semi. W dodae replika wykona 1,5 cyklu na jednym naciśnięciu spustu i na następnym będzie już tylko pół ruchu. Ale nie to jest najgorsze. Kiedy złoże replike do kupy to zaczyna się cały cyrk. Kiedy patrze od dołu, przez dziure na magazynek to dysza nie wykonuje praktycznie żadnego ruchu, cały czas jest w położeniu tylnym, co skutkuje tym że kulka zatrzymuje się na kołnierzu gumki. Gdzie może leże problem?

Link to post
Share on other sites

Nie miałem w rękach żadnego KWA, piszę tak jak jest w "standardowych" emkach.

Jeśli dysza się wsuwa w komorę, to brzmi jakby była po prostu za szeroka.

Można próbować piłować (papierem po obwodzie, tak by zmniejszyć średnicę zewnętrzną) albo założyć pasującą dyszę. Wszystko zależy od tego ile miejsca jej brakuje.

Możliwe jest też że dysza jest ok ale głowica cylindra ma krzywo osadzoną tą rurkę po której dysza się ślizga. Wtedy dysza byłaby porysowana od komory zdecydowanie bardziej po jednej stronie, a ew ślady wewnątrz komory też byłyby skupione na konkretnej godzinie patrząc od strony gearboxa.

Link to post
Share on other sites

1. Załóż z powrotem stockową dyszę zanim zniszczysz komorę.

2. Zmień sprężynkę na czole komory HU na twardszą o tej samej długości co stock.

3. Zmień gumkę na zieloną G&G + dystanser H.

4. Wciskając lufę do komory ustaw rowek na spodzie lufy tak by pokrywał się ze szwem na spodzie komory.

 

Gumka Systemy zachowuje się trochę jak prezerwatywa i przy wciskaniu jej do komory niemiłosiernie się rozciąga. Trzeba to robić sposobem, bo w przeciwnym razie gumka się deformuje i trzeba odprawiać czary by ją wcisnąć. Podejrzewam, że wina leży po stronie nieprawidłowo założonej gumki.

Edited by xxx768
Link to post
Share on other sites

Wkładanie systemy do komory kwa, szczególnie z promykiem (który ma większą średnicę zewnętrzną niż stockowa lufa kwa) to mordęga. O ile stockową lufę z gumką systemy udało mi się włożyć, z promykiem się poddałem. Sprawdź jak to wygląda na stockowej lufie, jeśli nie będzie problemu będziesz musiał zmienić gumkę np. na zieloną gg, która jest cieńsza.

 

Jeśli chodzi o drugi problem, powodem może być lekka asymetria lufy zewnętrznej w body. Ewentualnie problem może leżeć zespole komory hop-up i będziesz musiał zdjąć zatrzask lufy i pokręcić nią troszke aż wypustek u góry będzie prosto.

Edited by Erkiii
Link to post
Share on other sites

Dyszę zmieniłem na stockową tylko nową , ponieważ w kwa jest niestandardowa komora więc inna nie wejdzie. Gumka jest raczej dobrze bo mi ją serwis zakładał, ja miałem na promyku z tym gigantycze problemy. W innym temacie wyczytałem że problem może leżeć w tym że zębatki są za nisko i nie łapią dosylacza dyszy, spotkał się ktoś z czymś takim?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...