Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika M4 do treningu strzeleckiego.


Recommended Posts

Witam ,

Szukam repliki karabinka AR -15 ( M4 ) do taniego treningu strzeleckiego. Strzelam dynamiczne konkurencje karabinowe bronią palną i potrzebuję kabinka ( repliki ) ASG , żeby pewne elementy treningu strzeleckiego robić w domu ew w plenerze.

Trochę poczytałem forum i myślę , że zdecydowałbym się na replikę napędzaną green gazem lub CO2 , ze względu na tzw blowback.

Jeśli mielibyście propozycję jakiś konkretnych replik ( najlepiej z linkami do sklepu ) byłbym wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam !

Link to post
Share on other sites

Strzelam dynamiczne konkurencje karabinowe bronią palną i potrzebuję kabinka ( repliki ) ASG , żeby pewne elementy treningu strzeleckiego robić w domu ew w plenerze.

O które elementy chodzi? Blowback w replice do odrzutu w broni palnej ma się nijak, więc może lepiej w ogóle z niego zrezygnować? A wtedy otworzy się pula tańszych replik - także z działającym bolt catchem.

Link to post
Share on other sites

O które elementy chodzi? Blowback w replice do odrzutu w broni palnej ma się nijak, więc może lepiej w ogóle z niego zrezygnować? A wtedy otworzy się pula tańszych replik - także z działającym bolt catchem.

 

Blowback w dobrej replice GBB jest zbliżony do ar15 w wersji bocznego zapłonu (sam kiedys testowalem sprezyne od ostrego AR w inokatsu i odrzut byl naprawde niezly). Nie wiem o jakich replikach piszesz w których dziala bolt catch (pewnie jakies elektryki) ale z całym szacunkiem, tylko GBBR symuluje ci dzialanie ostrego odpowiednika (przeładowanie, zatrzymanie zamka, bolt catch, odrzut, reakcja mechaniczna na spust, zacinki, czyszczenie lufy po strzelaniu etc.). Zaden elektryk czy PTW nie ociera się nawet o te funkcje.

W budżecie 1500 masz całkiem niezly wybór WE OB czy KJW już bylo wspomniane. Uzywanego WE OB mozna kupić już ok 900-1000 PLN. Magi swoje kosztuja ale do ćwiczenia wystarczy 2- 3 magi.

Edited by Sanders
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi !

Odrzut w karabinie bocznego zapłonu jest naprawdę nieduży natomiast AR 15 kal. .223 ma oczywiście znacznie większy, ale zastosowanie regulowanego bloku gazowego , kompensatora itp znacznie osłabia szczególnie podrzut karabinu.

Dlatego myślałem o replice gazowej , gdyż blowback zbliża działanie repliki do broni palnej.

Mówiąc o treningu repliką mam na myśli między innymi:

-Składanie się do strzału i pierwszy strzał do tarczy

-Załadowanie magazynka, przeładowanie i pierwszy strzał

-Zmiana magazynka

-strzelanie w ruchu do kilku tarcz

-Strzelanie za zasłony ze zmianą ręki strzelającej

Link to post
Share on other sites

-Składanie się do strzału i pierwszy strzał do tarczy

-Załadowanie magazynka, przeładowanie i pierwszy strzał

-Zmiana magazynka

-strzelanie w ruchu do kilku tarcz

-Strzelanie za zasłony ze zmianą ręki strzelającej

 

Replika w cenie 1,5 tysiąca nada się tylko do, zresztą każda replika nada się tylko do tego niezależnie ile wydasz:

-Zmiana magazynka

-Składanie się do strzału

 

Jeśli chcesz bawić się dynamiczne konkurencję to współczuję robienia sobie krzywdy przy pomocy treningu na plastikowej zabawce bo tym jest replika asg.

Link to post
Share on other sites

Karabinowe konkurencje dynamiczne strzelam już od jakiegoś czasu. Nie oczekuję od repliki zastąpienia broni palnej, bo tego się po prostu nie da zrobić. Ale część treningu można jednak robić repliką i do tego jest mi potrzebna. Mam swoją broń i wiem , że wiele rzeczy można trenować tylko na strzelnicy i tak robię . Ale część jednak da się robić repliką.

Dziękuję za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...