Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

buty treking/taktyczne na lato


Recommended Posts

Witam.

Szukam butów na lato do biegania typowo ersoftowego- cqb, czasem jakis milsim, czasem wypad w góry.

Buciki raczej trekingowe- za kostke ale nie wysokie (typowe "midy").

Najwazniejsze, by stopa miala w srodku przewiewnie i suchutko w największe upały.

Goretexy i inne odpadają w przedbiegach.

Interesują mnie buty typu salomon quest, desert elite, zephyry i podobne gdyby nie astronomiczna (jak na moja kieszen) cena.

Na zakup chciałbym przeznaczyć najlepiej 200 złociszy ale jeśli będzie warto mogę dołożyć.

Nie znalazlem odpowiedzi na podobne pytanie na forum wiec zalozylem nowy temat.

Liczę, ze uda nam się coś znaleźć.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dzięki za trop. But zawiera membranę "waterproof". Boje się, że do goretexu (w którym bywa gorąco) się nawet nie równa. W dodatku są bardzo nieciekawe wizualnie.

 

Znalazłem na jednym z najbardziej znanych portali ogłoszeniowych kilka sztuk Low Desert Elite nówek, nieużywanych za mniej niż połowę ceny (400zł). Myślicie, że to podróby? Strasznie korcą mnie te buciki jednakże przekroczyłbym założony budżet dwukrotnie- obawiam się, że w swoim każualowym strzelaniu i polskich warunkach nie wykorzystam ich w pełni.

Link to post
Share on other sites

Nie chodziło mi akurat o wyżej wymieniony model merrella.

Przy odrobinie wysiłku można znaleźć ciekawsze modele np merrell moab ventilator mid.

Pic w tym że rozmiarówka merrella odbiega od popularnych rozmiarówek, np adidasa. Trzeba przymierzyć bo czasami bywa różnica rzędu 2 rozmiarów

Link to post
Share on other sites

Jak wygladaja te sawtoothy w cieple dni? Na forach znalazlem, ze oddychaja dobrze a inni z kolei nosza je w zime. Powtarzajacym sie schematem jest, ze potrafia sie po tygodniu rozwalic, jednakze inni chodza po kilka sezonow.

 

Warto do deser elite doplacic tą stówke?

Przepraszam za post pod postem, nie moge juz edytowac.

Link to post
Share on other sites

Pomysł na Lowy trochę opadł- rozmawiałem z ich użytkownikiem i stwierdził on, że w lato stopie potrafi być ciepło, gdyż są to dosyć grube buty (ale w zamian wytrzymałe, wiadomo). Poszukiwań czas dalszy. Najbardziej ciągną mnie Merrele Ventilatory jednakże cena jest zdecydowanie za wysoka. Istnieją ich tańsze odpowiedniki?

Link to post
Share on other sites

Jakbym szukał butów poniżej kostki to dawno bym już coś znalazł, jest mnóstwo aktrakcyjnych modeli w sklepach ale nie ma tam niczego ciekawego za kostkę :/ Uparłem się na trudny temat, którego zdaje się producenci nie chcą zbytnio wypuszczać na rynek..

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Gdzie dorwałeś Lowa Zephyr za 200 zł? :icon_surprised:

No troche się przemogłem i wyszło mnie to 380zł.. Ale uważam, że całkiem warto. Jednak Lowa to Lowa..

 

Merrelki jakby były za kostke to byłyby moje :icon_smile:

@Edit

http://www.decathlon.pl/buty-vertis-mid-waterproof-id_8336440.html

Nie wyglądają za ciekawie a i cena wyższa od Lowy. Poza tym podobno jakość merrela spadła :)

Edited by Rekkluse
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...