Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wymiana wyświetlacza guarder speeder 2000


Recommended Posts

Wymontuj uszkodzony wyświetlacz, zrób zdjęcie (zwłaszcza tyłu), jeśli możesz - wypisz/zamieść nam tu wszystkie oznaczenia jakie na nim znajdziesz. Na 80% jest to jakaś dedykowana konstrukcja, więc może być z tym problem, ale jest też szansa, że to jakiś typowy sterownik i da się go wymienić.

Edited by hindus
Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Na razie próbowałem nakłonić do współpracy serwisy GF TG AZTEKO. ale mają wyje...... na pomoc klientowi.Twierdzą że producent nie ma części na składzie :D No tak im bardziej kalkuluje się sprzedać nowe chrono. Spróbuje jeszcze z hurtowniami części. Ale cienko to widzę. Z info które już mam wygląda że to trudno osiągalna stara chińska konstrukcja.

Link to post
Share on other sites

No właśnie wiem. Dlatego próbuję najpierw znaleźć oryginalny. Niestety hurtownie też zawiodły poza TME ale oni poprosili o dokumentację techniczną to pomogą z dobraniem zamiennika :icon_biggrin: KU...WA gdybym ją miał sam dobrałbym coś :/ cholera wie jaki kontroler , szelka jest 30 pinowa.

Ale i tak najbardziej rozwaliło mnie że wszystkomajacy chińscy bracia nie maja :D

Edited by falcong700
Link to post
Share on other sites
No właśnie wiem. Dlatego próbuję najpierw znaleźć oryginalny. Niestety hurtownie też zawiodły poza TME ale oni poprosili o dokumentację techniczną to pomogą z dobraniem zamiennika :icon_biggrin: KU...WA gdybym ją miał sam dobrałbym coś :/ cholera wie jaki kontroler , szelka jest 30 pinowa.

Ale i tak najbardziej rozwaliło mnie że wszystkomajacy chińscy bracia nie maja :D

Mają, zrobią nawet special for You. Podać tylko trzeba rozmiar i nr chipa.... Szczęść Boże :) też to ogarnąć próbowałem. Jedyne wyjście to dorwać producenta/źródło lub próbować na ślepo

 

Wysłane z mojego ASUS_X014D przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Schematy do wczesnych wersji były tutaj: https://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?f=33&t=2099

Ale nie mam pojęcia jak się temat rozwijał, bo wiem, że konstrukcja dość mocno ewoluowała. Ja składałem według takich pierwszych schematów i wyniki były bardzo dobre, porównywałem z jakimś komercyjnym chrono i odchyłka była rzędu 5%. Zresztą zawsze można to skalibrować programowo.

 

Czy można je kupić - kiedyś radecek je montował i sprzedawał (albo w formie kitu do samodzielnego montażu) - nie wiem jak to teraz wygląda, musiałbyś poszukać.

Link to post
Share on other sites
Schematy do wczesnych wersji były tutaj: https://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?f=33&t=2099

Ale nie mam pojęcia jak się temat rozwijał, bo wiem, że konstrukcja dość mocno ewoluowała. Ja składałem według takich pierwszych schematów i wyniki były bardzo dobre, porównywałem z jakimś komercyjnym chrono i odchyłka była rzędu 5%. Zresztą zawsze można to skalibrować programowo.

 

Czy można je kupić - kiedyś radecek je montował i sprzedawał (albo w formie kitu do samodzielnego montażu) - nie wiem jak to teraz wygląda, musiałbyś poszukać.

Dzięki. Chciałem tylko popatrzeć jak rozwiązane jest zasilanie diod, odbiór sygnału i ogólnie montaż. Radeckowe robi chrono bez obudowy po 200zl.

Ja lubię składać elektronikę i chciałbym dla zabawy zrobić swoje z arduino. Tylko właśnie nie wiem jak ustawić diody itp.

 

Wysłane z mojego ASUS_X014D przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

nie, chodzi tylko o odsunięcie samej diody od tunelu. Ona działa wtedy jak światłowód. Najprostszy układ to dioda IR z jednej strony, fototranzystor z drugiej. Problemem jest to, że musisz precyzyjnie wcelować kulką tak aby przeciąć wiązkę. To był jeden z problemów z którym sam się borykałem, rozwiązania są różne (np. zwielokrotnienie liczby fototranzystorów po to, żeby przecięcie dowolnego z nich wyzwalało sygnał).

Link to post
Share on other sites
nie, chodzi tylko o odsunięcie samej diody od tunelu. Ona działa wtedy jak światłowód. Najprostszy układ to dioda IR z jednej strony, fototranzystor z drugiej. Problemem jest to, że musisz precyzyjnie wcelować kulką tak aby przeciąć wiązkę. To był jeden z problemów z którym sam się borykałem, rozwiązania są różne (np. zwielokrotnienie liczby fototranzystorów po to, żeby przecięcie dowolnego z nich wyzwalało sygnał).
Ok, dzięki za info :)

 

Wysłane z mojego ASUS_X014D przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...