Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

Zastanawiam się nad wyborem pierwszej repliki. Wybór padł na MP5 ponieważ chcem aby replika służyła w lesie i w CQB. Teraz pytanie: Jakie MP5 polecacie? Myślałem nad Cymą 041 oczywiście z czasem będę ją tuningował. Czy to dobry wybór? Aktualnie mam 650zł i mogę dozbierać max 200zł.

Z góry Dzięki.

Link to post
Share on other sites

Cm.041 to dobry wybór, mam i sprawuje się doskonale w stocku. Zasięg i celność na świetnym poziomie, to moja jedyna chińska replika, więc porównuję z markowymi - mój egzemplarz wiele od nich nie odstaje (czego się obawiałem), ale zdarzają się sztuki wymagające zmiany lufy, hopka itp. - zależy jak żółte rączki poskładały. Zewnętrznie też wykonana przyzwoicie, nic nie lata, farba jakoś mocno nie odpryskuje.

 

Od siebie polecam wersję SD6, głównie ze względu na kolbę - osobiście korzystam ze wszystkich 3 możliwych pozycji, często zmieniam jej położenie na bieżąco, zależnie od sytuacji. Mimo braku RISów i tak spokojnie da radę obwiesić ją szpejem.

 

Dobre są też ponoć MP5 od SRC, ale na tą chwilę w Polsce nie widziałem żeby były - z tego co czytałem wykonane są przepięknie (stalowe!).

Link to post
Share on other sites

SRC jest ogólnodostępne w Czechcach po śmiesznych cenach. Przeglądnij na forum temat o nich i pofatyguj się o ściągnięcie sobie jednego SRCka, bo najlepiej na tym wyjdziesz. Buda elegancka, środek jak wszędzie, ale w razie czego można wymieniać co się podoba. Cyma nie będzie złym wyborem, bo jest świetnym chińczykiem. Niestety już z gównolitu i nieco niestandardowa wewnątrz, co może narobić lekkich problemów przy awarii. Jednak to jeden z najlepszych chinoli jak dla mnie, a między ich mp5 gnoi konkurencję totalnie. Tyle że jeśli można to warto dorzucić te dwie stówki i kupić SRC.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Dotarło do mnie nowiutkie mp5 niestety ( lub stety ) od Cymy. Ogólnie prezentuje się bardzo dobrze, u mnie nie ma jakiś wielkich nadlewek, hopek ładnie kręci i jak na stock całkiem celny. Niestety nie udało mi się ściągnąć SRC... ale nie jestem mimo wszystko zawiedziony. Zakupiłem eMPetkę na taiwangunie w promocji aż (dla mnie aż) o sto zł więc jestem przeszczęśliwy. Teraz pytanie: jak z jej dopieszczaniem? Pytam bo nie chcem kupować nowej repliki po paru latach, jak coś się zrypie to wolę naprawić. Teraz zbieram kasę na pełny tuning bebechów. Jaki smar polecacie żeby replika się trzymała? Jak z jej tunungiem? Chodzi mi teraz o to czy ciężko jest ją tuningować. Czy po tuningu będzie powiedzmy na tyle dobra aby można ją było porównywać do replik 1 klasy (oczywiście tuning będzie na postaram się najlepszych częściach).

Link to post
Share on other sites

Gumka, dysza, pdokładkowanie, smary, kable. Ewentualnie lufa i szybszy silnik, wtedy masz bajkę. Gdyby właśnie nie to, że moja Cymka zaczęła z czasem tak bosko siekać to bym ją pogonił za SRC, a tak żal oddawać :)

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites

MP5 od CYMY jest bardzo proste w tuningu, wymieniasz spreżynę, tłok i głowicę tłoka. Wsadzasz mosfet, i uszczelniasz hop up. Ja nie wymiwniałem dyszy ani nic w tym stylu, silnik bez problemu daje radę. Replika u mnie chodziła na lipo 11,1 i guarderze 130 bez problemowo. Jedyne co mi poszło to tłok elementa ze stalowymi zębami, zęby sie wygieły i starły a plastik popękał. Wymieniłem na SHS i zero problemów. No i gumka fioletowa KA twardosc 60.

 

Kabli nie wymieniaj na "sklepowe" gotowe zestawy niskooporowe ja tak zrobiłem i kable zaczęły się topić (znów element), wymieniłem na zwykłe miedziane dobrej jakosci ze sklepu elektrycznego.

Edited by l_isek
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...