Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Dlatego go usunąłem i aż miło.

A teraz znowu sprawa ze szczelnością. Z gumką HU wszystko jak w najlepszym porządku. Tłok przy zakrytej palcem dyszy, wchodzi do połowy, a potem to już trzeba pchać naprawdę po chamsku, by wlazło. Więc raczej tutaj szczelność dobra. Nie mam pojęcia co dalej może być nie tak. :/ A dosłownie kulki się niemalże wytaczają.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przez chwilę komora nie była dociśnięta do gb i w tym do dyszy. Docisnąłem, wpasowało się jakoś... ale to nie rozwiązało problemu. Nadal pluje kulkami. Wymieniłem w replice wszystkie zębatki, ale że na tych wzmocnionych SHSa pourywało mi kilka zębów, została tylko ta z antireversalem, zmieniona dysza na długą uszczelnioną, ta fioletowa, zmieniona na aluminiową łożyskowaną głowicę tłoka PPS i tłok od SHS 14 stalowych zębów. No i co tu cholera jest nie tak?

Link to post
Share on other sites

Tylko pytanie - czemu? Nawet stara dysza nagle przestała uszczelniać. Sprawdzałem przystawioną lufę z komorą do wysuniętej dyszy i wsunięcie tłoka. Nic to nie dało. Tłok wchodzi jak w masło. Zero oporu. Zauważyłem, że stara dysza w ogóle nie dochodzi do gumki, a nowa dochodzi.

 

EDIT: Nowa też nie styka się z gumką HU.

 

EDIT2: Dysza nie była założona na popychaczu... Stąd nieszczelność. Gratuluję sobie. -.-

 

EDIT3: Ten silnik niebieski SHS z czerwoną dupką, uciągnie sprężynę M120 Tornado? Stokowy silnik się zesrał i zblokował zęby.

Edited by Ślepak
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No więc powracam ze swoimi problemami. Otóż po wymianie popychacza dyszy, płytki selektora, cylindra i głowicy cylindra, zębatek SHS 16:1, replika nie działa. Wymienione elementy, wszystkie od SHS. Na początku wstawiłem sprężynę M120 Tornado - nic. Coś tam stęknął pomimo batki lipo i silnika HT SHS. No spoko, to wsadzę stockową, może ruszy. To samo. Naciągnął sprężynę, ale już nie puścił... Kable - choć nowe i niskooporowe - nagrzane. Nie mam mosfetu, ale czy to rozwiązałoby mój problem?

Dodam, że wcześniej na wymienionej dyszy, tłoku, głowicy tłoka plus nowy silnik, replika działała kozacko. A teraz kupa. :(

Link to post
Share on other sites

No i właśnie poskładałem, bo gdy była jeszcze replika rozebrana i na stockowym cylindrze, replika wystrzeliła, no to zadowolony, że to wina nowego cylindra (Typ 2), to poskładałem, a już po tym ciach - i nie działa. Naciągnął sprężynę i nie ma siły jej puścić...

Link to post
Share on other sites

Czy zębatki 16:1 mogą mieć na to jakiś wpływ? Wszystko jest poskładane jak trzeba, nie ma mowy, bym coś zgubił, zapomniał wsadzić. To jest tak, jakby była za mocna sprężyna, bo ma siłę naciągnąć stockową sprężynę, a potem nic. Stoi. Silnik jest na tyle mocny (niebieski SHS HS, że nie powinien mieć z tym wszystkim problemu. Przewody też nowe, przy wciskaniu spustu dobrze łączy się ze stykami, a tu taka dupa. Aż mi smutno, a jakiemuś serwisantowi nie chcę oddawać, bo staram się sam wszystkiego nauczyć.

Link to post
Share on other sites

Nawet po założeniu mosfetu (który zrobiłem najwyraźniej źle), nic nie dało. Gdyby nie to coś, co mi blokuje wszystko w środku, gb sypałby taką serią, że to głowa mała. W ostatniej chwili odłączyłem batkę, bo już dym cisnął ze złączek na silniku. Na szczęście niewielki.

No i założę nowe okablowanie, bo się należało zrobić okablowanie wraz z mosfetem oddzielnie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Kwestia lufy precyzyjnej.

 

Chciałbym wymienić stock na preckę, ale nie mogę nigdzie znaleźć konkretnej informacji o długości lufy.

Wiem, że mogę sobie po prostu zmierzyć, ale jeszcze jej nie rozbierałem.

 

Może polecacie jakąś konkretną lufę do tej repliki? Budżet raczej ograniczony do ok 120 zł.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...