Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Body do M4 Specna Arms z "F" (Niemcy)


Recommended Posts

Witam wszystkich, Guten Tag.

Z pewnych względów jestem na dzień dzisiejszy mieszkańcem Niemiec. Od chwili przeprowadzki nie mam możliwości na zajmowanie się AirSoftem. Poza tym związku z innymi obowiązującymi tu zasadami, nie mogę tak po prostu przewieść swojego sprzętu do Niemiec.

Wiem że dopuszczalne są tylko repliki full auto z energią do 0,5 J.

Wiem, że powyżej 0,5 J to tylko tryb strzału single jest dopuszczalny, a do tego wymagane jest dopuszczenie w postaci symbolu F w pięciokącie ( w innym wypadku grozi kara nielegalnego posiadania broni).

Moje pytanie jest takie, czy jak kupię sobię używane Body od innej repliki z tym symbolem to sprawa będzie załatwiona? Ponieważ zastanawiałem się czy każda replika nie posiada przypadkiem jakiegoś śwista z takim potwierdzeniem. Pytałem się Hansów i podpowiedzieli mi tylko żebym sprzedał replikę i sobie kupił taką samą w Niemczech :/ Mały tylko szczegół jest taki, że tam kosztuje 2 razy tyle oraz to, że moja przeszła gruntowny upgrade. Przy zakupie nowej musiał bym wręcz całe bebechy przekładać dla tego F.

Lub inna opcja, polegająca na oddaniu broni do sprawdzenia oraz dopuszczenia przez odpowiedniego specjalistę co wiąże się z dużymi kosztami.

Czy taki myk przejdzie? Bo coś takiego to dla Niemca jest nie do pomyślenia -.-

 

P.S. : Zastanawiam się także nad podejściem do sprzętu, czy można mieć kłopoty za magazynki, kamizelki, hełm itp? Czy raczej z tym nie ma u nich problemu?

Link to post
Share on other sites

Co do reszty sprzetu to jest luz,tylko jesli gdzies jedziesz to raczej w bagazniku.Ostatnio widzialem program jak koles mial z przodu kij i w czasie kontroli policji juz byl problem.Kazali mu go schowac do tylu.Nie moze byc pod reka.

Body poszukaj na forum czasem cos sprzedaja,nie do konca jest tu tak zle.

Jaki region niemiec_

Link to post
Share on other sites

Haha, zawsze mam banana na twarzy kiedy czytam o tym chorym prawie, które uważa airsoftowców z raichu za skończone ćwoki. Ciekawe czy te Hansy które to tworzyły wiedzą, że u nas biega się z czym chce, a konkretnych wypadków z udziałem replik brak, jedynie skręcnia, zadrapania i inne typowe dla jakiejkolwiek aktywności fizycznej obrażenia. Ale ciii.. bo Hansy podłapią i będą kazać się wojakom gąbką obkładać :D

Z debilami bym nie igrał, tego jak zareagują nie przewidzisz. Jak widać mają za to srogie kary. Albo złóż replikę na ich debilnych zasadach, albo wyskakuj na strzelnie do najbliższego kraju jeśli będziesz w miarę blisko granicy, wszędzie jest w jakimś stopniu lepiej.

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites

Na ich niemieckim odpowiedniki WMASG można dostać body z fabrycznie wybitym F. Ale zastanawiam się czy nie otrzymuje się jakiegoś świstka, bo potem będzie: "O widzę, że ma pan symbol F, ale zaświadczenie jest?" No i może być lipa. Druga sprawa to też taka, że jak tylko i wyłącznie F ma być na Body to tylko selektor na Singla przerobić (wyciąć kawałek płytki?) i wszystko gra. Jeden Hans nawet mnie poinformował, że mogę potem swoje body sprzedać w Niemczech, bo do replik poniżej 0,5 J nie trzeba mieć F.

Link to post
Share on other sites

Nie do sklepu a na policje, która to wskarze właściwą drogę :icon_mrgreen:

Wg niemieckiego prawa są odpowiednie instytycje federalne, które się tym zajmują. Patrz "Waffengesetz."

Koszt jednostkowego badania będzie na pewno drogi, znając niemieckie realia.

Żadnych dodatkowych zaświadczeń się nie wydaje.

Jeśli chodzi o szpej i inne dodatki, to nie ma żadnych problemów, o ile nie mówimy o aktualnym sprzęcie Bundeswehry i nie obnosimy się z tym publicznie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...