Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Arena ASG typu CQB w małym miasteczku


Recommended Posts

Witam. Zamierzam otworzyć arenę ASG typu Close Quarters Battle, w małym miasteczku do 4tys mieszkańcó. W okolicy dwa miasta oddalone o ok 30-40km, jedno 30tys mieszkańców drugie ok 100tys. Mam do dyspozycji obiekt przypominający halę, 2 piętra. Hala ma kształt kwadratu o boku 12m. Pozostaje tylko zrobić ścianki działowe najpewniej z płyt wiórowych, konstrukcja ma być przemyślana w taki sposób, żeby zapewnić rozrywkę z trybami różnego rodzaju oraz mimo ograniczonego miejsca żeby nie stawała się ona sztampowa nawet po większej ilości wizyt (w tym celu planuję liczne drogi do celu, obejścia i przejścia również pomiędzy piętrami) Całość generalnie miała by przypominać poniekąd Forge ASG Arena (https://www.youtube....?v=C0_wfWTXALw)

 

Natomiast mam pytania do Airsoftowców którzy bawią się już dłużej:

 

-Czy taka arena 12x12m mimo drugiego piętra, wciąż nie będzie za mała?

-Czy arena tego rodzaju i tej wielkości jest w stanie ściągnąć do siebie klientów z większych/dalszych miast?

-Czy cena 10zł za godzinę jest atrakcyjna na tyle, aby zachęcić przyjazd klientów z innych miast na taką arenę? np 5zł za godzinę najmu hali i od 5zł za wypożyczenie repliki do 10zł za droższe modele (można przychodzić z własnymi replikami jeśli nie przekroczą np 350 fps)

-Jaki współczynnik FPS powinny mieć repliki do CQB waszym zdaniem? strzelania odbywałyby się najczęściej na dystansie ok 5m, czasmi mogloby to być 9-10m ale siłą rzeczy również 1-2m.

 

Chciałbym poznać waszą ogólną opinię.

 

Zasadniczo oferta ma być stworzona z myślą o tych, którzy chcą dopiero wkroczyć w świat ASG lub po prostu rekreacyjnie postrzelać się z przyjaciółmi.. lub ASGowiczów którzy uwielbiają CQB :icon_smile: Docelowo myślę również żeby wejść we współpracę z okolicznymi szkołami mundurowymi, i udzielać klasom mundurowym specjalnych rabatów czy karnetów a także ulg do szkoleń np ze strzelania dynamicznego i bojowego z użyciem ASG (AIPSC)

 

Chciałbym również poznać wasze sugestie.

 

Pozdrawiam,

AyvenHo!

Link to post
Share on other sites

1. Zależy jak to zorganizujesz, ale obawiam się, że może to być mało.

2. Z pewnością arena da radę ściągnąć klientów, ale czy jej się uda to Ci nie powiem. Zależy co będziesz oferował i co do zaoferowania ma konkurencja (szczególnie ta darmowa).

3. Ceny nie ocenię.

4. Pamiętaj o ZUS.

Link to post
Share on other sites

Powierzchnia dosyć mała nawet jak na CQB, ale jak się uprzesz to można coś pokombinować. Najlepiej jakbyś mógł ściany przesówać i raz na jakiś czas robić nowe konfiguracje pomieszczeń. 350 FPS na takich odległościach to zdecydowanie za dużo. Myślę, że 200, a nawet 150 fps by starczyło.

Link to post
Share on other sites

o ZUS pamiętam, i tak muszę otworzyć działalność i wykupić OC ponieważ najpewniej od września otwieram w Toruniu szkoły SCS Eskrimy i Pangamotu, może WKFS + może jakiś siłowo-wydolnościowy fitness. Zasadniczo można nazywać te systemy militarnymi, więc dobrym uzupełnieniem i posunięciem naprzód (dla firmy) jest ASG i AISPC.. a skoro nie arena tylko killhouse, to może lepiej? Przesuwne ściany zasadniczo to nie jest duży problem, ale przejścia pomiędzy piętrami byłyby już stałe. W dalszej przyszłości być może byłaby opcja rozbudowy, ale pisane wielkimi literami MOŻE. Projekt zakłada sprawne przemieszczanie się pomiędzy piętrami, żeby nadać dynamikę i zwroty akcji.. 2x schody, 2x drabinka, 3x lina. Do tego jakieś dwa kanały imitujące klimatyzację, oświetlenie różnorakie, generalnie półmroczne. http://www.photobox....0877#8728030877 od lewej pierwsze piętro, gęstsze, węższe korytarze, drugie już z większą przestrzenią. Czy taka wizualizacja polepsza wasze odczucia mimo niewielkości infrastruktury, czy dalej pozostawia zbyt wiele do życzenia? btw rozgrywający zaczynają przy schodach, więc mają możliwość przejścia na piętro już na początku gry, do tego dochodzi zmiana stron więc nie powinno być sztampowo.

Edited by AyvenHo
Link to post
Share on other sites

Wytłumaczysz mi pomysł tych schodów do ściany?

 

efekt lenistwa -> stopnie powinny być wyższe o 10cm co za tym idzie będzie ich mniej i w rzeczywistości nie będą wchodzić w ścianę : ) po za tym prawdopodobnie - żeby było więcej miejsca dla wchodzących w pomieszczeniu wyżej - schody będą w kształcie litery "L". Także na tym planie traktowałbym je bardziej "lokalizacyjnie" niż "projektowo".

Edited by AyvenHo
Link to post
Share on other sites

hah :D właśnie jak by były zejścia w większych, to za szybko akcja przenosiła by się w epicentrum.. a nikt nie chce kończyć jako mięso armatnie :D a zejścia mają być w domyśle zabezpieczone, primo progiem secundo obramowaną siatką którą przed zejściem/ześliźnięciem trzeba podnieść. BHP przede wszystkim : ) zejścia są tak opracowane, żeby była alternatywna droga przy ostrzale niemalże z każdego miejsca, nie zawsze jest krótka, ale zawsze prowadzi to wielu obejść. Przy takim metrażu to może być zaskakujące, że koleś do którego strzelaliśmy pół minuty temu nagle wychyla się z sufitu za naszymi plecami : )

Link to post
Share on other sites

Co do wielkości - w ciula mało.

Co do ceny - nie wiem jak u Was, ale w 3 city za obiekt 7k metrów 6 pięter jest dycha za wjazd na rozgrywki otwarte (ok 3h).

Co do obłożenia - wpuscisz 6 osób i masz komplet. Przy większych ilościach robi się tłok.

Co do zarobków - na dzień dzisiejszy tego typu obiekt zarabia nie z rozgrywek airsoftowcow, a z firm i innych eventow - groupon, imprezy firmowe, etc.

Link to post
Share on other sites

groupon to zasadniczo reklamowana promocja, raczej nie służąca do pozyskiwania korzyści finansowych ;p no tak, tylko to jest 3miasto.. a ja mam wioskę w okolicy większych miast. 10zł/3h? jakieś namiary? Po za tym.. rozgrywki mogą być 3vs3 może 4vs4, ale czy.. 'plansza' musi być duża żeby zapewniała frajdę? a tak dokładnie to jest 14x14m, chociaż to nic nie zmienia... dalej jest ciasno.

Link to post
Share on other sites

@AyvenHo

 

1. 12x12m to troche mało, ale jak sensownie zorganizujesz, w szczegolnośći kwestię respów - będzie ok. Pamietaj, żeby zrobić 1 pomieszczenie centralne z co najmniej 2 przeciwległymi wejściami, żeby można było grać "przejmij flagę" oraz "dominację".

2. Mogę mówić tylko za siebie, ale ja bym się nie wybrał z Warszawy, o ile nie zaproponowałbyś czegoś więcej ponad miejscówkę.

3. Cennik musisz moim zdaniem ustawić troche inaczej. Na przykład w warszawskim Killhouse płaci się 20 zł za wejscie na 3 godz z własnym sprzętem, w tym masz już podstawowe ubezpieczenie, ale juz wypożyczenie sprzętu od nich kosztuje 70 zł na 3 godziny. Pamiętaj, że większośc graczy przyjedzie do ciebie z własnym sprzętem i przede wszystkim oczekuje taniego wejścia, zarabić więcej będziesz mógł z kolei na wypożyczających sprzęt - w szczególności klientach korporacyjnych.

4. Moim zdaniem 350 fps jest idealnym ograniczeniem - jak zrobisz mniej to będzie słabo, bo większość replik proponowanych pod CQB ma właśnie tyle - odwołam się znowu do przykładu Killhouse, gdzie jest ograniczenie do 350 fps i ludziom to pasuje.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

10 zł - rozgrywka otwarta na Magnum Arenie. A przynajmniej do niedawna tyle było za wjazd na rozgrywkę otwartą.

Nie porównuję do 3city, a patrzę realnie na rozgrywkę. Szybciej dostajesz niż dobiegasz do respa. Jedyne sensowne wykorzystanie to speedsoft z nastawieniem na rush z prawdziwego zdarzenia. Ale to tylko uwaga osoby, która przepracowala troszkę w tym biznesie ;-)

 

A i pamiętaj o zmianach rozliczeń ZUS od stycznia 2016r - najprawdopodobniej ten pomysł przejdzie w sejmie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Osobiście wolałbym zapłacić nawet 30zł, ale żeby teren był ''bogaty'' i wielki.

Mały teren nie jest złym pomysłem, ale czy będzie ci się opłacało siedzieć tam cały dzień i zarobić np 40zł ? Niewiele mniej będziesz płacił ZUS-u.

Dodatkowo trafisz do małego grona klientów bo w teamach jest zazwyczaj więcej ludzi, a na prywatne tereny często jedzie kilka zaprzyjaźnionych team-ów.

 

Jak masz kapitał i chęci zaplanuj coś większego

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...