Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Są krótkie i długie śruby w zależności od sposobu montażu kolby, G&P lubi wkładać krótki, a np w CA w emce jest długa. Jeszcze inaczej wygląda to w innych modelach, wróżkami nie jesteśmy napisz coś więcej o replice jakieś fotki itp.

 

Pytanie w stylu- Podajcie model świec do niebieskiego samochodu.

Link to post
Share on other sites

Panowie, potrzebuje szybkiego info. Jaką długość i wymiar ma śruba do kolby stałej (długiej) ?

Weź pręt o średnicy max. 3 mm i wsuwaj w otwór od śruby dopóki nie napotkasz oporu (bo właśnie doszedłeś do końca otworu w prowadnicy sprężyny) Odejmij jakieś 2 cm i masz długość swojej śruby.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czemu myślałem, że chodzi o śrubę do kolby AK. Na sklepie mam śruby do 120mm (12cm) i dlatego napisałem, że starczy - do AK przecież do aż nadto, ale jak nie zapomne to w tygodniu będzie przedstawiciel z którejś z firm, które dostarczają nam takie rzeczy i go podpytam o tak długie śruby.

Link to post
Share on other sites

Długość pasuje raczej do kolb teleskopowych, do stałej może być za krótka (w zależności od rodzaju konstrukcji), natomiast odradzam łeb imbusowy bo od razu trzeba się zaopatrzyć w dość długi śrubokręt z taką końcówką - lepiej z łbem krzyżakowym - taki śrubokręt odpowiedniej długości pewnie każdy w domu ma.

 

Zresztą jak już miałby wydać 12 zł za 5 śrub to lepiej kupić narzynkę M5 (na Allegro OK 8 PLN razem z przesyłką), wziąć odpowiedni kawałek pręta o średnicy 4,5 i zrobić sobie samemu.

Edited by GuloGulo
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kolega mój miał podobny problem. Kupił szpilkę budowlaną M5, dospawał talrsyk stalowy do czoła szpilki, naciął go i ma śrubę :)

 

Ewentualnie kolba np. Boyi - ma montaż na krótka śrubę (standardowa jak od kolby teleskopowej).

Link to post
Share on other sites

Jak ktoś nie ma dostępu do spawarki to można na końcu szpilki nakręcić nakrętkę samokontrującą i naciąć koniec szpilki. Ew. nakręcić zwykłą i "zepsuć" gwint tuż pod nią i tuż nad nią (np. przystawić śrubokręt i puknąć młotkiem).

Edited by GuloGulo
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...