Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sr25 p&j czy mk18 specny


Recommended Posts

Witam Chciałbym się spytać o te 2 repliki gdyż planuję zrobić jakaś replikę z dobry zasięgiem(z auto/semi dlatego odrzucam sprężyniaki ). Celuję w przedział od 60-80 m (sylwetka z dobrym skupianiem). I zastawiam się czy mk18 da radę tyle wyciągnąć. Bo właśnie się zastawiam czy w mk 18 nie jest za krótka lufa do takiego zasięgu(nie mówiąc o cylindrze typu 2 o ile się nie mylę). Chciałbym coś zrobić z lunetą gdyż celownik kolimatorowy po prostu mi nie pasuje(moje zdanie) ;/. Aktualnie posiadam bardzo dobrą ofertę na mk ale zastawiam się czy ją wziąć i próbować coś z tego wyrzeźbić czy też zrezygnować i zainteresować się srką(tylko interesowała by mnie ta replika bez tego długiego tłumika)?

Jeżeli chodzi o fps to tylko do las. Prosił bym o odpowiedź i przepraszam jeśli temat już taki był albo jest podobny ale głównie większość tych tematów albo jest starych albo nie zauważyłem odpowiedź. Jeśli gdzieś ominąłem to prosił bym o jakiś link.

Ps: A może zrezygnować z obu i poszukać coś z gbv3(wytrzymalszy)\albo inną replikę?

Edited by unsnix
Link to post
Share on other sites

@unsnix

Po pierwsze, zakładam, że chodzi Ci o mk12 a nie o mk18, jeśli jednak mk18 to mnie popraw, ale między SR25 a mk18 nie widzę żadnego związku, poza tym, że w prawdziwych zastosowaniach snajperzy mają ją jako broń zapasową (vide: American Sniper - w jednej scenie miał chyba nawet obie - wiem, wiem SR25 to w wersji wojskowej M110 ale nie o to chodzi), natomiast w ASG ganianie z dwoma długimi giwerami traci sens - wiem bo już to ćwiczyłem :icon_smile:

Po drugie: w warunkach ASG nie ma żadnej różnicy między dobrze zrobioną mk12 a SR25, poza współczynnikiem lansu, czyli zajebistości :icon_smile:.

Po trzecie: do mk12 masz wiele tanich, dobrych części od eMek (magazynki, części zewnętrzne, części GB) o dużej dostępności. Do sr25 jest zawsze problem bo jak nawet są, to są drogie, a najczęściej nie ma. Podam przykład: szkielet GB (pamiętaj, że tam jest V2long i V2 od normalnej eMki nie pasuje) - poza CNC za 500+ PLN inne są praktycznie nie do kupienia i to nawet za granicą ( a i ten CNC to są pojedyncze sztuki). A przy dużym tuningu siłowym musisz się liczyć że Ci pęknie - nie od razu, ale to jest kwestia "kiedy", a nie "czy". Natomiast w mk12 masz zwykły eMkowy V2 - do dostania praktycznie od ręki - do wyboru do koloru, a bardzo dobre rzadko przekraczają 200 PLN ceny.

Ja sam mam SR25 (co prawda GFC ale to w zasadzie to samo co P&J) i prawie jej nie używam - głównie "ze strachu" :icon_smile: i zamierzam się jej pozbyć na rzecz mk12 właśnie.

Edited by GuloGulo
Link to post
Share on other sites

@unsnix

Po drugie: w warunkach ASG nie ma żadnej różnicy między dobrze zrobioną mk12 a SR25, poza współczynnikiem lansu, czyli zajebistości :icon_smile:.

Lol. Chyba poniżej 500fps, bo przy robieniu snajperki różnica jest kolosalna.

Link to post
Share on other sites

@GuloGulo Dokładnie ten model http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?products_id=2370 czyli tak ja napisane mk 18.

Właśnie dlatego pytam się was czy da radę osiągnąć na niej zasięg 80 m z dobry skupieniem chodzi mi głównie serie/semi a luneta to mój wybór bo mi się po prostu lepiej celuje :] Chcę żeby to była replika szturmowa z zasięgiem 70-80m i skupienie dające radę na trafienie osoby przykucniętej/stojącej:] Snajperki nie chce robić bo to nie dla mnie( odpowiedzialność koszty wyczekiwanie itp.). I właśnie się zastawiam czy ta replika nie ma za krótkiej lufy żeby osiągnąć taki wynik i do tego dochodzi ten cylider i dlatego poproszę was o odpowiedz na moją pytanie czy da radę uzyskać coś takiego czy lepiej poszukać czegoś innego ? Z góry podziękować chce Majkhel który podpowiedział mi już co i jak i nasuną mnie na trop tego ale chce poznać innych też zdanie czy może by jakaś inną replikę polecili z możliwością zamontowania lunety i osiągnięcia takiego zasięgu i skupiania przy mniejszej możliwości kosztów męczenia repliki itp. :]

Link to post
Share on other sites

robić snajperkę z mk18? technicznie da się ale jaki to ma sens? będziesz wyglądał co najmniej groteskowo :) chyba że jesteś tak zakochany w jej formie i niuansach estetycznych, że nie jest dla Ciebie istotne jak to będzie wyglądać :)

Generalnie większość graczy w ASG ma wywalone na realizm swoich replik, więc ktoś z mk18 z lunetą też pewnie nie wzbudzi sensacji :)

@wiciok

sorry - no fakt, może i jest różnica (wiadomo - dłuższy cylinder itp.) ale i z eMki da się coś wycisnąć :)

Link to post
Share on other sites

szturmówka z lunetą? z takim zasięgiem?

(...) Celuję w przedział od 60-80 m (...) Chciałbym coś zrobić z lunetą gdyż celownik kolimatorowy po prostu mi nie pasuje(...)

:icon_question:

Przy zasięgu wymaganym przez unsnix-a na 95% normalnych strzelanek z powodu mocy (fps) jego replika będzie kwalifikowana jako snajperka nawet gdyby było to MP5K albo MP7 - zwe wszystkimi związanymi z tym ograniczeniami (semi, zakaz strzelania poniżej jakiegoś dystansu itp - w zależności od orga).

Ja uważam, że to zabawa a nie jakieś rekonstrukcje i jak dla mnie może ganiać z MP5K z 650 fps, lunetą itp.

Jak ktoś jest purystą to oczywiście zrobi sobie sr25 albo mk12 (albo co innego co w rzeczywistym świecie jest snajperką) ale mnie to osobiście zwisa jaką kto ma giwerę i do czego stosuje. Byle zachowywał się z nią rozsądnie :)

Link to post
Share on other sites

Okej na razie w ziołem specne i zastawiam się po waszych postach to jaki zasięg optymalny wyciągnę na karabin szturmowy z niej ?:P A luneta to po prostu moje upodobanie bo po prostu lepiej mi się celuje :P Popytałem się też parę osób i się zainetersowaniani wymianą np. http://wmasg.pl/pl/consignment/show/654078

lub http://wmasg.pl/pl/consignment/show/653430 +300 zł (który ewentualnie przeznaczę na tuning)

Czy może jeszcze coś innego poszukać i rozejrzeć się za tą mk 12 skoro są Gb v2 ?

Link to post
Share on other sites

http://forum.wmasg.p...8/#entry2041644

 

Jaki jest sens tworzenia dwóch tematów, dotyczących tego samego zagadnienia i zadawania praktycznie tych samych pytań, w obu ?

A jaki ma sans tworzenia twojej odpowiedz w której nie ma odpowiedzi na moje ani jedno pytanie ? :o A tam są zadane o 2 różny replikach i tutaj masz ogólnie o 3 :o

I tak przy okazji zachowujesz się jak tzw. człowiek zrzęda i pozwolę sobie przytoczyć tutaj z jeden z fajnych wpisów z innego forum :

"Masz jakiś problem z motocyklem. Powiedzmy z Banditem 1200. Wchodzisz na forum i pytasz: „Cześć! Czy do B12 warto kupić akcesoryjne tarcze sprzęgła czy lepiej nabyć OEM?”. Czekasz i czekasz, nawet i tydzień, bo to specjalistyczne forum dotyczące wyłącznie Banditów, więc spodziewasz się, że uzyskasz tam pomoc. Po dziewięciu dniach dostajesz odpowiedz. „Byś się przywitał najpierw! Poza tym, sprawdź w Google. To nie boli”. To nawet nie jest najgorsze, bo czasami znajdą się ludzie zatrudnieni jako internetowi pieniacze, którzy zmieszają Cię z błotem jeśli odważysz się pomylić fabryczne oznaczenie motocykla, rocznik albo średnicę i skok tłoka. A jeśli dorzucisz do tego jeden niewielki błąd ortograficzny, to już w zasadzie po tobie. Sprzedaj motocykl i przesiądź się na rower. Ma mniej części. Wkurzające nawet nie jest to, że ktoś na forum zruga Cię, że się nie przywitałeś. Wkurzające nie jest nawet to, że odeśle Cię do Google, a Google odeśle Cię na to forum. Wkurzające jest to, że zamiast uzyskać pomoc, uzyskasz lekcję z zakresu wiedzy motocyklowej, ortografii i historii. I nawet nie zaczynajmy tematu dyskusji i tym, co to jest przeciwskręt."

Link to post
Share on other sites

SR25: http://forum.wmasg.pl/topic/50692-oficjalny-sr-25-ak-pj/page__st__560__hl__+sr25%20+p#entry2038095

Specna Arms : http://forum.wmasg.pl/topic/143867-emki-sa-specna-arms/page__st__620__hl__+specna%20+arms#entry2041801

CYMA M14: http://forum.wmasg.pl/topic/38442-m14-cyma/page__st__580__hl__+cm032#entry1725522

 

Znalezione w ciągu 5 min za pomocją opcji szukaj.

przeczytaj tematy dotyczące replik o które pytasz, dowiesz się co je najczęściej boli, co trzeba wymienić, co najczęściej siada i ile mniej więcej kosztuje tuning.

 

P.S.

 

Można było dopytać o repliki w jednym temacie zamiast tworzyć kilka, znacznie wygodniej dla samych czytających od których oczekujesz odpowiedzi.

 

Pozdro !

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...