Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HOP_UP samoróbka, jak i czy warto.


Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

My w M41(g36c) zrobiliśmy hop-up z gumy modelarskiej.

Przepiłowaliśmy się do wnętrza lufy(dremlem) zrobiliśmy dziurę na 2,5-3mm długości obwiązaliśmy gumką modelarską potem taśmą aby przylegała do lufy zewnętrznej,wywierciliśmy dziurkę na śrubkę i dokręciliśmy.Potem była zabawa z kalibracją,jednak po niej do się trafić wg. przyrządów celowniczych w człowieka z 30m(narazie testu odbywały się w piwnicy gdzie nie dysponujemy większym dystansem, kolejne próby wkrótce). :D

Link to post
Share on other sites

OKi :lol:

A więc gumka modelarska jest to guma o kolorze brązowo-pomarańczowym służąca do napędzania modeli na gumę tzn. takich , w których śmigło jest napędzane przez skręconą gumę.

 

Do robienia hop-up najlepiej jest dysponować rurką aluminiową z castoramy lub obi. Rurkę zeszlifowujemy(nacinamy) tak aby dostać się do wnętrza lufy i spiłowyjemy na płasko aby otwór miał długość 2-3 mm.

Owijamy kawałkiem gumy modelarskiej lufę w miejscu nacięcia tak aby była naciągnięta co zapewni szczelność hop-up'u(guma ma 4-5mm szerokości), następnie owijamy kilkakrotnie w tym miejscu lufę taśmą,wiercimy dziurę od góry aby było można się dostać do hop siupa z zewnątrz.Jeśli replika nie ma w wnątrz fragmentu lufy"zewnętrznej" to musimy zrobić obejmę z blach ,w której wiercimy dziurę(jeśli ma to dziurę robimy w plastiku).Wybieramy śrubkę a możliwie płaskim gwincie(lepsza regulacja) i wkręcamy, im dalej wkręcimy tym głębiej w lufę będzie wchodzić gumka i mocniej będzie poodkręcało kulkę.

Teraz pozostaje wyregulować i jazda .:D

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Witam! Kupiłem miesiąc temu xm177 firmy well. Wiadomo osiągi nie są najlepsze więc postanowiłem zrobic hop-up. Ponieważ nie miałem żadnych gumek i specjalnych części wywierciłem 2.5mm dziurkę 6 cm od wylotu lufy. Wkręciłem tam 3cm śrubkę. Regulacja - poprzez wkręcanie lub wykręcanie owej śrubki. Zasięg zwiększył się o 10 metrów ,ale wystarczy że wkręce minimalnie za głęboko kulka po wyleceniu z lufy leci od razu do góry. Jeżeli ktoś chce poprawić osiągi swojej repliki to polecam zrobienie hop-up`u nawet takeigo prostego . Pozrdo!

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ja z nudów zrobiłem hop up z gumki recepturki :mrgreen: A mianowicie na lufie juz było takie nacięcie , wziąłem piłkę do metalu i wypiłowałem otworek szerokości 1 milimetra i długości 2. Obwiązałem to ściśle gumką recepturką która wcześniej była wykorzystywana do zamykania paczki płatków śniadaniowych i gotowe. Osiągi wzrosły conajmniej 2 krotnie (z 5 metów na 10 :D )

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

mini_1134830965.jpg

 

mini_1134830977.jpg

 

wstawilem do mojego karabinu lufe aluminiowa. niestety, zniszczyla mi sie uszczelka ( przy mocowaniu lufy stockowej ) i kulka wypada z niej - dlatego chce zamontowac hopup. czy zamocowanie go okolo 1-2 cm od wylotu bedzie znaczaco wplywac na osiagi ? i jeszcze jedno : jezeli osiagi by spadly ( z powodu umiejscowienia kulki przy wylocie lufy ) , czy moge zamocowac hop-up gdzies na poczatku lufy?

 

.................................._ _

..................................|_| - śruba

--------------------------____----------|

............................X......................| - wylot

------------------------------------------

----- - lufa

x - kulka

___ - gumka

kropki sa po to zeby sie nie rozypal rysunek

kulka przebywalaby wtedy caly czas na gumce hop up ( powstrzymywana przez nia by nie wypadla z lufy

 

mam nadzieje ze zrozumiecie o co chodzi :)

pozdrawiam

 

[ Dodano: Sob 17 Gru, 2005 ]

ok, dalem inna uszczelke i wszystko smiga, kulki nie wypadaja z lufy :ściana: :

 

- teraz chce zrobic hopup

 

Jezeli wszystko w porzadku z karabinem to gdzie umiejscowic hop up? 1 cm od wylotu lufy?

Link to post
Share on other sites

Mi się wydaje że hopek powinien być jak najbliżej początku lufy (ogulnie stosowane), przy koncu lufy kulka ma za dużą prędkość i prawdopodobnie często musiałbyś wymieniać gumki hopka. Swojego hopka umieściłem ok 2 cm. od początku lufy, a dorobiłem go z silikonowej gumy(smoczka) i po ok 1k kulek dalej śmiga jak trzeba :D

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Coś co będzie mięciutkie w dotyku, najlepiej z silikonu, ale może też być guma. Poszukaj szerokich uszczelek które naciągnięte będą na lufę. Jeśli uszczelka będzie dłuższa lub wykorzystasz fragment większej uszczelki cięcie powinno być gładkie i bez "piłowania" - wtedy dłużej nie pęknie.

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites
Mam pytanie chcem dorobić do mojego M4 RIS hop-upi niewiem jakiej gumy (z kąd ja wyjąć, gdzie kupić) najlepiej użyc do zrobienia HU?? Kolega mówił że z balona ale niewiem czy guma balona nie będzie za szybko pękać.

Jak już coś zrobisz to napisz czy działa i czy wiadać jakąś poprawe zasięgu

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ja mam M16 A1 z airsoft guns.........na początku miał 25 metrów max :( ....lecz wczoraj zrobiłem se hopa i jest świetnie. Aktualnie mam 35 metrów(narazie na większe odległości niestrzelałem) przy kulkach 0.20 :) . Jak wykonałem hopa........to proste, naciąłem brzeszczotem lufe ok 3 cm od jej początku, w ten sposób powstała szczelina o szerokości 1mm. Następnym krokiem było znalezienie "materiału podkręcającego". Ja zastosowałem gumke receptórkektórkę, przyciąłem ją do długości ok 3 cm. Wcisłem ją w szczelinę i spojżałem pod światło w lufę ile wystaje ta gumka. Po odpowiednim ustawieniu gumke zaklejiłem taśmą izolacyjną wokół żeby powietrze nieuciekało. Próby trwały dłógo bo ustawienie hopa tak aby gumka wystawała odpowiednio było trudne. Lecz efekt jest naprawde za*******, sam byłem w szoku po tym czego dokonałem :lol: . Acha na kulkach 0.12 niemam co strzelać bo 0.12 leca ostrooooooooo to góry odrazu po opuszczeniu lufy........

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...