Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czy maska stalker gen.2-3 jest opłacalna i sprawa z ESS'ami


Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Jestem w chwili obecnej na etapie zbierania sprzętu i mam do was kilka pytań (w razie gdyby komuś się wydawało, że nie przejrzałem forum to od razu zapewniam, że używałem wyszukiwarki i mimo kilku tematów o podanych produktach to nie znalazłem jednak satysfakcjonującej mnie odpowiedzi)

 

1. Czy maski typu stalker generacji 2 i 3 są opłacalne? Jedynie jest w nich ta dodatkowa ochrona uszu. Jest to wygodne? Czy ochrona uszu jest naprawdę potrzebna? Aż tyle nieciekawych spraw z uszami podczas strzelanki wynikło żeby potrzebna była ochrona uszu? I co dokładniej może wyniknąć od postrzału w ucho?

 

2. Zamierzam zakupić cenione przez większość okulary ESS Crossbow, sporo o nich czytałem żeby wiedzieć z czym mam do czynienia jednak słyszałem też trochę opinii negatywnych, że są szpary między skórą a okularami przez które może wlecieć kulka i że w niektórych przypadkach okulary nie są takie mocne jak mówią, (co jest dziwne bo w końcu spełniają wojskowe normy balistyczne) czy to prawda?

 

3. Orientuje się ktoś ile może trwać dostawa okularów do sklepu SpecShop lub do głównego sklepu dystrybutora http://www.ess-polska.pl/index.php ?

 

Mam nadzieję że odpowiecie na moje pytania z pokorą, jak pewnie każdemu z nas bardzo zależy mi na bezpieczeństwie :icon_wink:.

Edited by Wilczur2142
Link to post
Share on other sites

1. Posiadam tą maskę. Osłona na uszy nie przeszkadza. Bardziej wkurza ten kawalek szmaty na dole maski. Zmniejsza przepływ powietrza. Z tego powodu zmieniłem na stalkera zwykłego z podwójnym gumowym mocowaniem.

2. Mam ESSy One, pewnie te same normy. Nie zdążyło mi się, by coś sie robiło z szybkami po postrzale. Za to nosek musiałem wymieniać już dwukrotnie. Co do szpary miedzy okularami i maską, to jest. Raz czy dwa razy zdarzyło mi się, że oberwałem w to miejsce. Nie wiem czy to pech, czy fart, że tylko dwa razy. Ale widziałem także przypadek, że kulka dostała się pod gogle :).

3. To musi być Specshop ?

Są inne sklepy

 

Pozdrawiam

Paweł

------------

wysłane z SM-T311 za pomocą Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Ad1. Maska jest z drutu i można go dowolnie ciąć, formować itd. Poniższy opis dotyczy maski gen.3.

 

Przy pomocy kombinerek odegnij krawędzie maski przy uszach tak, by przylegały do skóry równolegle.

 

Następnie załóż okulary, a następnie maskę i zobacz w których miejscach musisz kombinerkami odgiąć krawędzie maski tak, by okulary dobrze przylegały do twarzy. Tutaj odginamy krawędzie mocno na zewnątrz, jeżeli jest taka potrzeba.

 

Na koniec możesz śmiało usnąć dolny pas materiału. Jest z tym trochę zabawy jednakże efekt wynagradza włożony trud. Maska waży mniej, lepiej leży a cyrkulacja powietrza znacząco sie poprawia. Dolną krawędź obszywamy wąskim paskiem materiału, by nie drapać sobie twarzy.

 

Dla zaawansowanych - maskę stalkera można zintegrować z Bowmanem.

 

Odnośnie opłacalności - porównaj cenę maski z ceną wstawienia czy też sklejenia zęba.

 

Ad.3. Oficjalnym Dystrybutorem ESS w Polsce są Ci sami ludzie od Specshopa. Pewne źródło zakupu jak dla mnie.

Link to post
Share on other sites

ESSy z tego co kojarzę mają chyba regulację w oprawkach, to prawda? Słyszałem tylko raz wzmiankę o tym i nie jestem pewien.

 

Co do szpary miedzy okularami i maską, to jest.

 

A szpara między szybką, a skórą? Niezbyt mi się widzi żeby rykoszet czy strzał z boku wpadł mi do oka, uderzenie w skórę bez problemu zniosę, ale wpadnięcie kulki z boku kończy się tym samym co brak okularów. :icon_confused3:

Edited by Wilczur2142
Link to post
Share on other sites

U mnie ESSY przylegają do twarzy. Ale to jest zależne od kształtu twarzy oraz noska. Akurat mam low profile. Taki nosek jest w komplecie. Niektórzy używają innych nosków, by odsunąć oprawki dla lepszej cyrkulacji powietrza by okulary mniej parowały.

Najlepiej to przymierzyć, bo nie każdemu ESSY pasują.

 

Pozdrawiam

Paweł

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...