Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lone Star MK18 Mod I 9.5'' czy coś innego?


Recommended Posts

Na początek witam wszystkich :icon_smile:

 

Od razu zaznaczam ze przeczytałem tematy: "Poradnik Maniaka, Repliki M4 wybór ostateczny, Rodzina M4, M-ki (Evolution Airsoft)" i jeżeli pytam w złym dziale proszę o przeniesienie.

 

Budżet jaki mam odłożony to 2000 zł, oczywiście chciałbym się w tym zmieścić z aku, ładowarką, maską googlami oraz kulkami :icon_wink: ALE nie jest to warunek ostateczny i jestem w stanie na akcesoria wyodrębnić osobny budżet. Szukam czegoś w granicach ~400fps (głownie pod las, za jakiś czas planuje zakup bocznej bo czasami do budynku trzeba wejść a wiadomo ze to bezpieczniejsze rozwiązanie dla przeciwnika)

 

Po wstępnych przemyśleniach celuję w I klasę. Na zbrojowni znalazłem Lone Star MK18 Mod I 9.5'' ***(360fps) widzę ze dostępna jest w wersji podstawowej oraz po ZBRO-TECH (420~430fps) ale z miejsca gwarancja jest ograniczona do 6 miesięcy.

 

I tutaj pytanie czy 60fps/150 zł różnicy jest wartę 6 miesięcy gwarancji, oraz czy sama modyfikacja jest opłacalna, wiem że temat moda ze zbrojowni był poruszany w temacie Rodzina M4 ale nie ma tam jednoznacznej odpowiedz na tak lub nie. Z góry zaznaczam że nie rozkładałem jeszcze żadnej repliki więc moja widza w tym temacie jest mocno ograniczona, choć nie ukrywam ze jak sie skończy gwarancja to zapewne będę bardziej zgłębiał temat dlatego też chce kupić już bardziej przyszłościową konstrukcje.

 

Dodatkowo zakładam ze z miejsca chciałbym zlecić wstawienie mosfetu oraz wymianę kabli.

 

*** to jest jakiś mało popularny model? bo nie mogę za dużo o nim na necie znaleźć.

 

Ewentualnie co moglibyście polecić w tej kwocie, (między 1,5~2k) nie interesują mnie AK i niekoniecznie musi to być zbrojownia.

 

Z góry dziękuje za pomoc :icon_smile:

Link to post
Share on other sites

To jest zwykły Evolution do którego zbrojownia założyła ris w typie Daniel Defense MK18, kolbę typu LMT i chińskie kopie przyrządów celowniczych Magpula, słowem jakaś namiastka M4 CQBR Sopmod Block II (bo tak się to nazywa) jest.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Emka to dobry wybór. Wolałbym jednak dać ją do dopieszczenia jakiemuś dobremu lokalnemu serwisantowi. Jednak 360 FPS to w mojej opinii wystarczająca prędkość dla repliki szturmowej. Może ja jestem jakiś dziwny, ale przez cały okres czasu jaki bawię się w airsoft nie miałem mocniejszej repliki niż 380 FPS. Lubię mieć ten komfort, że jak ktoś wybiegnie mi przed lufę to będę mógł radośnie przywitać go serią po nogach bez narażania na duży uszczerbek.

Link to post
Share on other sites

Nath - dla mnie jako osoby nieobeznanej z tematem asg w takim stopniu jak Ty, gdzie widzę że rozbiórkę, modyfikacje repliki masz w małym palcu i zapewne przeogromny zasób wiedzy oraz doświadczenia odpowiedź "poszukaj sobie" jest trochę nie na miejscu, jeszcze rozumiem jakbym wpadł tu w 5 minut po tym jak pierwszy raz widziałem asg na żywo i pytał o wszystko zlewając przyklejone tematy... Wszak chyba po to jest to forum by osoby z takim doświadczeniem jak Ty dzieliły się wiedzą z innymi... mniej doświadczonymi...

 

Temat o zbro-tech był poruszany ale jednoznacznej odpowiedzi od osób bardziej doświadczonych (tak będę to podkreślał) na jego temat nie było, a myślę ze nie jestem pierwszą osobą która sie nad tą wersją zastanawiała i chyba lepiej by po przeczytaniu jasnej, konstruktywnej odpowiedzi można było podjąć słuszna decyzje :icon_smile:

 

Oczywiście nie mam zamiaru starać się urazić Twojej osoby, czy podważać autorytet! Dalej Jesteś dla mnie osobą z bogatszym doświadczeniem i mam nadzieje ze jeszcze nie raz będę czerpał z Twojej wiedzy (o czym poniżej), zapewne jak przyjdzie mi coś modyfikować :icon_razz:

 

Buniek92 - dzięki za odpowiedź i dobry argument. Po dłuższym przemyśleniu postanowiłem zrezygnować z LST na rzecz Krytec - TRIDENT SPR, ( w sumie dzięki Nath który wypowiadał się w temacie o tej replice :icon_smile:) Fps`y na start wystarczą a jeżeli przyjdzie mi chęć na zmiany to mam nadzieje ze szkielet podoła i będzie git!

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...