Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cm 0.28B - Nie naciąga sprężyny.


Recommended Posts

Czołem, mój pierwszy post więc bez bicia proszę :D. Posiadam cm 0.28b, od jakiegoś czasu przestawała reagować na pociągnięcia spustu(silnik chodził ale mechanizm się zacinał) zazwyczaj pomagało przełączenie w tryb serii i naciśnięcie kilkukrotnie języczka spustowego. Teraz sytuacja wygląda gorzej, mechanizm napina sprężynę do pewnego momentu po czym silnik zaczyna buksować, dodam że mechanizm chyba działa okej bo próbowałem go naciągać śrubokrętem (wiem głupie ale uważałem na ząbki) i wszystko śmigało. Co może być przyczyną? silniczek nagle stracił moc?

Link to post
Share on other sites

Bateria minimum za ok 40 zł ładowarka trochę ponad 40 zł (patrzyłem na Gunfire) może znajdziesz taniej. Oczywiście mogę się mylić i nawaliło coś innego ale bateria jest najbardziej prawdopodobna.

Jeśli chcesz coś smarować to zębatki i tylko smarem do zębatek, ale nie jest to konieczne.

Link to post
Share on other sites

Może silnik kręci w złą stronę? :P Zobacz czy replika zasysa teraz kulki i wpycha je do magazynka :P

Żartuję oczywiście. Ale generalnie, jak sama nazwa wskazuje, antireversal blokuje niepoprawny kierunek ruchu zębatek, np. gdy tłok w trybie auto nie zatrzyma się w pozycji zwolnionej. Natomiast blokuje replikę całkowicie, jeśli odwróci się polaryzację baterii lub wtyków silnika.

Link to post
Share on other sites

A może źle włożyłem tego "cośka" ? bo gdy pierwszy raz rozebrałem mechanizm wszystko wystrzeliło. Na szczęście udało mi się wszystko pozbierać i zrozumieć jak działa. Czy możliwe jest to że "cosiek" jest włożony w złe miejsce i za bardzo dociska zębatkę ?

 

Tłok dochodzi z tego miejsca:

c4uk7l.jpg

Do tego:

 

s93453.jpg

i w tym momencie zębatki ruszają się o milimetr i wracają na poprzednią pozycję.

35dqzx.jpg

Link to post
Share on other sites

W Wawie masz parę sklepów. Podskocz z repliką czy tam GB i sprawdź na jakiejś baterii czy śmiga. Może trzeba silnik wyregulować (nie wiem czy tak to się nazywa, specem w tym nie jestem po prostu kiedyś miałem podobny problem), mogło się tam coś poluzować w chwycie pistoletowym i teraz jest problem.

Link to post
Share on other sites

Dzięki, jutro wybiorę się do jakiegoś sklepu. A wracając na chwilkę do tematu smarowania, pokryłem(czyt. wykąpałem) zębatki w oleju silnikowym, Może to zepsuć mechanizm? Jak smarować to czym? i czy można umyć jakoś mechanizm?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...