Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zatrzymanie broni na lotnisku cel Norwegia


Recommended Posts

Panowie zatrzymali mi broń na lotnisku w Gdańsku, Po odprawie standardowo poprosili o pokazanie broni, po czym gość stwierdził że były przerabiane i zatrzymuje je w celu przebadania czy można je przetransportować do Norwegii. Broń to m15 kupione w Norwegi z paragonem w torbie (zmieniona tylko prec lufa ) ok 400 fps oraz snajperka przerabiana 600 fps. Poprosili tylko o nr telefonu i że się odezwą. Nie mam pojęcia czego mogę się spodziewać mogą mi zatrzymać broń jakiś mandat ?. Miał ktoś podobne doświadczenia ?

Link to post
Share on other sites

Po co mówiłeś, że masz broń. Mówi się, że zabawka/ replika. Tyle razy na forum było wałkowane. Pierwszy kontakt, słowo klucz - jest bardzo ważne. Broń mogą zatrzymać, jak nie masz pozwolenia to nawet więzienie;). W PL to sport praktycznie bez ograniczeń, ale nie każdy wie jakie są ograniczenia w Norwegii - możliwe, że sprawdzą czy możesz to wwieźć- na lotnisku nie muszą znać kodeksów z całego świata.

 

Druga sprawa, to klasyfikacja - uznali to za broń czy za zabawkę, którą nie wiadomo czy możesz zabrać do Norwegii. Jak to drugie to bądź spokojny. Jak to pierwsze to....

 

Ty nie masz pewnie broni tylko te repliki- a to już stwierdzą "eksperci". Jak trafisz na mądrych to nie będą się bawili w rozkręcanie, trafisz na upierdliwych to rozkręcą replikę. Dla mnie ważne by było, jakieś udokumentowanie w jakim to było stanie jak oddawałeś i w jakim to odbierzesz.

 

Twój największy problem to ew. rozkręcanie repliki przez laika i terminy... w Polsce to legalny przedmiot więc dostaniesz to z powrotem, skoro kupiłeś je w Norwegii to tym bardziej nie masz się co bać. Ale możesz odczekać kilka miesięcy. Tu na forum ktoś pisał, że karabinek przeleżał niemal rok i wrócił w opłakanym stanie.

 

I pamiętaj - to zabawka i tylko zabawka. Nigdy nie pisz/ mów, że masz broń. Nie każdy wie o tym hobby, a wygląd droższych replik jest dość wiarygodny.

 

Dobrze:

A- Ma pan broń?

B- Nie, nie mam. Mam jedynie zabawkę strzelającą kulkami jak paintball (i po takim czymś już mniej więcej rozumieją co nosisz - i nie ma sensacji, bo im więcej szumu/ niedomówień tym większa szansa, że replika pojedzie na wakacje).

 

Źle

A- Ma pan broń?

B- Tak, mam ale na kulki. (Bronią na kulki może być też broń palna strzelająca gumowymi kulami. W naszym światku możesz mówić jak chcesz, do osób, które mogą chcieć zatrzymać broń itp. trzeba mówić ich językiem i bardzo dokładnie od samego początku. Jak zaczną więcej myśleć co z fantem zrobić to gorzej dla Ciebie. To pracownicy, oni mogą mieć nieprzyjemności, że pozwolili gościowi z bronią na podróż do innego kraju).

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Nie no od razu powiedziałem że mam replikę broni paintbalowej bo ASG to przy odprawie nie wiedzą co to takiego. Kilka razy już przewoziłem te repliki i nawet z tego samego lotniska i nigdy nie było żadnego problemu, gość stwierdził że było coś przerabiane i trzeba to przebadać, tylko teraz pytanie sprawdzą same fps i się okaże że jest kilka fps więcej niż zezwala Norweskie prawo co w takim wypadku zrobią ?

Edited by zxcvbPL
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

norweskie prawo nie okresla limitu fps-ow, sa jedynie zalecenia NASF (zwiazek airsoftowy) . Co do samego Gdanska, tam dostaja bonusy za robienie problemow podroznym chyba, bo na zadnym innym lotnisku nie pojawia sie tyle zgrzytow co u nich..... Powodzenia w ogarnieciu sytuacji

Edited by szadziak
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...