Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Masada [ICS]


Recommended Posts

Czyli CXP-APE w wersji R.

 

Ktoś się zastanawia czy kupić? Ode mnie garść suchych informacji a jakby komuś było mało może pytać tu.

 

W sumie za dość sporą kasę otrzymujemy replikę gdzie lower i upper receiver wykonane są z metalu przez co replika jest nieco cięższa od swoich odpowiedników od konkurencji (3.0 - 3.1kg).

 

GB tradycyjnie dzielony na dwa, wymiana górnej części (wraz z BB) to parę minut i możliwe jest bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Piny wychodzą lekko i sprawiają wrażenie jakby kiedyś miały się zgubić. Na domyślnej sprężynie M120 dostaję coś koło 420 FPS.

 

Plusy:

Solidność wykonania

Do kolby wchodzi spokojnie dzielone LiPo 11.1V, kolbę można zsunąć do minimalnej pozycji (bodajże coś koło 1.1Ah 15C)

Składana kolba - nadaje się do CQB

Gumka kręci całkiem nieźle

 

Minusy:

Dłuższa dysza niż ta od M4 (nie jestem w stanie na razie powiedzieć jaka pasuje)

Nie pasują zwykłe midy od Boyi (zarówno stanagi jak i te od KAC PDW), pasują dobrze te od Amoeby

Na domyślnym ustawieniu silnik dosyć mocno się grzeje - przeprowadzę więcej testów i pobawię się śrubą od silnika

Skupienie kulek nie robi szału

Nie widać w sklepach jeszcze samych górnych części GB

 

Niestety póki replika jest nowa i ma mały przebieg nie mam zamiaru otwierać GB aby nie tracić gwarancji wojskowe.eu

Jeśli replika przemieli parę tysięcy kulek pewnie tę oddam na serwis aby dopasować odpowiednią dyszę.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Cóż... Co mi się nie podoba w replice:

1. Wypadł mi już zatrzask stopki policzkowej.

2. Zgubiłem już na strzelance pin spinający upper- i lower-receiver.

 

Obie powyższe rzeczy znalazłem ale zgubienie pina w warunkach bojowych skończyło by zabawę więc w sumie przydałoby się mieć zapasowy lub wymienić na taki co tak łatwo nie wypada. A tak w sumie to replika cud miód i orzeszki. Wymieniłem gumkę, lufę wewnętrzną na KM Head 408mm i jest bosko - kulki jak po sznurku. Na M85 mam jakieś 330 fps. Na fabrycznej M120 nie jestem pewien co mam.

Na tej M85 przydałoby się latać ze słabszą batką niż LiPo 11.1V bo na singlu zdarzają się dublety. Na fabrycznej M120 i LiPo 11.1 replika sprawuje się bardzo dobrze.

 

A tak replika bardzo fajnie spasowana, ciężka. Sprawia wrażenie solidnej.

 

Recenzji długiej nie napiszę bo nie umiem. Ale chętnie odpowiem na każde pytanie.

 

A! Rafik mówił, że w środku (GB) jest dobrze.

 

W planach też mam wpakować do kolejnego cylindra M130 i sprawdzić jak się zachowuje.

Edited by echelon_
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Nie wiem co mam za gumkę - chyba zieloną G&G i ta się nie nadaje. Kulki 0.25 i lżejsze nawet przy ustawieniu hopka na zero lecą za bardzo do góry. Wymiana dystansera nic nie dała a nie specjalnie chce mi się w to bawić.

 

Na pewno do wymiany jest tłok. Pierwszy poleciał przy przebiegu <1k a drugi przy przebiegu <8-10k więc zdecydowanie stwierdzam, że ICS robi tłoki z gównolitu.

 

Odnośnie precki o tej długości wystaje. Tłumik ognia w Masadzie ma postać dwóch otworów ułożonych wzdłuż lufy. Precka o takiej długości kończy się pomiędzy otworami. W sumie jakby taką preckę pomalować na czarno to by nawet nie specjalnie rzucało się w oczy.

 

Chwilowo replika w serwisie więc jak będzie Ci zależało to wrzucę fotki.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

ja spróbuję gumkę niebieska od madbull wstawić i zobaczę jakie efekty to da. Przymierzam się też do zakupu lufy od edgi 6.00 tylko właśnie nie wiem czy brać z portami czy bez oraz jak długą.

 

Wszelkie informacje, zdjęcia, itd. smiało wstawiaj tu w wątku bo jestem ciekaw.

pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...