Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MSPO 2005


Recommended Posts

...i po MSPO ;)

 

_CheyTac_M200C_01.jpg

_CheyTac_M200C_02.jpg

Jak dla mnie największa ciekawostka i niespodzianka Salonu, 10,4 mm (.408 CheyTac) karabin wyborowy CheyTac M200-C. Na dolnym zdjęciu w postaci zgrabnego pakunku.

 

_MG4_01.jpg

_MG4_02.jpg

Polska prapremiera, czyli H&K MG4 w pełnej krasie w pozycji trzymanej (ze złożonym dwójnogiem) oraz stojącej samodzielnie.

 

_MP7A1_01.jpg

I niech mi jeszcze ktoś powie, że PDW to są małogabarytowe pistolety maszynowe... na zdjęciu MP7A1, trochę zmian ergonomicznych (i nie tylko) w porównaniu do MP7 jest.

 

_PM-98_Pica_01.jpg

_PM-98_Pica_02.jpg

I, dla porównania, polska odpowiedź, czyli PM-98, tym razem z lufą przystosowaną do mocowania tłumika oraz (tymczasowo, przygotowany na Salon, jak mi tłumaczono) rączką napinającą wygiętą... w dół.

 

_Mini-Beryl_01.jpg

5,56 mm subkbk Mini Beryl wersja dla OS Żandarmerii Wojskowej. Sprzeczne są doniesienia (tzn. FB twierdzi, że z regulowaną długością, a reszta świata, że nie) co do zastosowanej kolby, w tym przypadku zwykła, składana.

 

_Jantar-M.jpg

Hmm... napis mówi wszystko. Bez komentarza (na razie) ;)

 

_GA_01.jpg

Stały bywalec MSPO, 40-mm ga GA rodem z ZM Tarnów. Dołożyli tłumik płomienia.

 

_PMM_01.jpg

9 mm modułowy pistolet maszynowy PMM, wersja z kolbą składaną na bok. Konstruktor jest sympatycznym gościem, można się z nim dogadać, przyjmuje wiele sugestii. Na razie dopracowują wnętrze, na ergonomię przyjdzie czas później. Może jednak coś z tego będzie. Trzymam kciuki!

Link to post
Share on other sites

O modułowości PMM oraz zastosowaniu innej amunicji na razie nie słychać. MG4 zasilany jest nabojem 5,56 mm NATO, a to nie jest żadna "torba na łuski", ale torba na amunicję. A skąd taki dziwny kamuflaż, nie wiem, przyznaję, celownik też jest dziwny, można rzec, "australijski". Istnieje szansa, że broń faktycznie była w tym kraju na jakichś testach.

Link to post
Share on other sites

J'responde:

 

Torba na amunicję do Minimi/MG4 (pasuje też do kbkm wz.2003)jest w DPCU bo jest produkcji austalijskiej, Austalijczycy zdominowali rynek patentując swoje wzory miękkiego zasobnika na ammo, duzo lepsze od wcześniejszych amerykańskich (w miękkich US podobno taśma się czasem blokowała). Torby są w rozmiarach na 100 i 200 sztuk amunicji.

 

Celownik to kanadyjski Elcan (x3.2 bodajże, powszechny w US, Danii, Holandii, Kanadzie i Australii), założony dla "wyglądu" bo Cenrex został dystrybutorem Elcana na Polskę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...